Zobacz pełną wersję : Porównanie do video Canon 80d vs sony a6300
artur678
26-01-2018, 12:59
Jak w temacie. Chodzi mi o filmowanie na ślubach nie całe 4 godzinne filmowanie tylko łączny materiał do 1 godz. Posiadam nikona 700 i 750 czyli ff. Chcę kupić coś o fajnym af do filmowania. Docelowo gimbal.
Pracował ktoś na w/w sprzęcie? Co byście wybrali?
dannywrocek
26-01-2018, 14:39
Jak w temacie. Chodzi mi o filmowanie na ślubach nie całe 4 godzinne filmowanie tylko łączny materiał do 1 godz. Posiadam nikona 700 i 750 czyli ff. Chcę kupić coś o fajnym af do filmowania. Docelowo gimbal.
Pracował ktoś na w/w sprzęcie? Co byście wybrali?
Nie wiem jak w a6300, ale w a6000 matryca dość szybko się nagrzewa, więc nagrywanie w jednym ciągu to jakieś 15-20 min max (może mniej, nie pamiętam już, bo rzadko nagrywam). Chyba była już gdzieś tutaj mowa.
Może lepiej A7s do video ?
darekw1967r
26-01-2018, 15:05
Jak w temacie. Chodzi mi o filmowanie na ślubach nie całe 4 godzinne filmowanie tylko łączny materiał do 1 godz. Posiadam nikona 700 i 750 czyli ff. Chcę kupić coś o fajnym af do filmowania. Docelowo gimbal.
Pracował ktoś na w/w sprzęcie? Co byście wybrali?
http://filmowiec.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=30604
Co do filmowania w bezlustrach Sony bardziej ogarnelo temat jesli
chodzi o szybkosc AF i dobre trzymanie obiektu w ruchu.
Jak dla mnie 1 uniwersalny obiektyw PZ to podstawa.
Problem przegrzewania sensora najbardziej wystepuje w A6000.
W A6300 dodali modyfikacje softu co mialo poprawic problem.
Jak to jest faktycznie trzeba dowiedziec sie od uzytkownikow A6300.
stachmuszel
27-01-2018, 11:38
Artur678, a czy nie ma dla Ciebie znaczenia to, że a6300 filmuje w 4k, a C80d jeśli dobrze pamiętam "tylko" w fHD?
artur678
27-01-2018, 12:49
4k owszem, ma znaczenie, ale i tak i większość materiału pójdzie raczej w HD.
Na dzień dzisiejszy mam jeszcze jedna opcję, a .mianowicie sony A7II z 20 mm 2.8
Totalna zagwozdka. ..
darekw1967r
27-01-2018, 23:50
4k owszem, ma znaczenie, ale i tak i większość materiału pójdzie raczej w HD.
Na dzień dzisiejszy mam jeszcze jedna opcję, a .mianowicie sony A7II z 20 mm 2.8
Totalna zagwozdka. ..
Pisales o filmowaniu to lepiej bedzie A6300 + sel 18-105/4
stachmuszel
28-01-2018, 13:58
A możę Sony RX10 mk3 lub 4? Są doskonałe do filmowania.
artur678
28-01-2018, 16:28
No właśnie czytam, też kusząca opcja ...
A może zamiast mnożyć systemy, zrobić migrację na Sony? To oczywiście radykalny krok, ale A7 II jest teraz w bardzo dobrej cenie a to body w pełni wystarczające do ślubów. Zysk będzie jeszcze taki, że nie będzie hałasowało w kościele. Gdybym się jeszcze zajmował ślubami, to właśnie tak bym zrobił, generalnie ten system Sony jest jak skrojony pod tą robotę. Do tego lżejszy i łapa mniej się męczy, a jak sensownie to ogarniesz, to i "podatku" od zmiany systemu dużego nie zapłacisz. Łażenie z trzema body i obiektywami do nich wydaje mi się kompletnie bez sensu.
draco_krk
29-01-2018, 12:42
Z A7 II będzie hałasował i to dość znacznie. Migawka jest dość głośna i ten model nie ma możliwości przejścia na w pełni elektroniczną, chyba że chodziło Ci o inny hałas.
Wiem jak "hałasuje" i ciężko to porównać z d750, o d700 nie wspominając. Ten drugi to umarłego by z grobu wyrwał...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.