PDA

Zobacz pełną wersję : Odliczenie haraczu od podatku



pawulon
26-01-2018, 10:58
Orientował się ktoś, czy opłatę w kurii diecezjalnej za pozwolenie na wykonywanie zdjęć na ślubach w kościołach można odliczyć od podatku jako darowiznę na cele kultu religijnego? ;->

grizz
26-01-2018, 11:27
W koszty wrzuć.

nubius
26-01-2018, 17:37
No właśnie. Lepiej fakturę wrzucić w koszty.

Majek
29-01-2018, 09:57
Tak z ciekawości. Jaki podmiot taką fakturę wystawia?

pawulon
29-01-2018, 10:07
To nie jest faktura, tylko potwierdzenie wpłaty. Więc mam wątpliwości.

Nican
29-01-2018, 10:25
Orientował się ktoś, czy opłatę w kurii diecezjalnej za pozwolenie na wykonywanie zdjęć na ślubach w kościołach można odliczyć od podatku jako darowiznę na cele kultu religijnego? ;->

jedno nie ma z drugim nic wspolnego

jesli wplaciles jakas kwote za uzyskanie pozwolenia to jest to koszt uzyskania przychodu.
jesli nie jest na rachunku wyszczegolniony vat , to oczywiscie vatu nie rozliczasz.
Poniewaz jest to rachnek za cos tam , czyi swiadczenie ze strony kosciola , nie jest to darowizna dla kosciola - oczywiscie , ze nie mozna tego potraktowac w ramach 1% darowizny


natomiast od podatku mozesz odpisac 1% jako darowizne , pod warunkiem , ze jej dokonales , czyli rzeczywiscie ten 1 % naleznego podatku przekazales na rzecz odpowiednich instytucji - w tym koscielnych takze.
Bedziesz mogl odpisac 1 % jesli go extra wplacisz dla kosciola
w sumie ponosisz ten sam wydatek z tym ze 1% mniej dla US i ten sam 1% dla kogos innego.