Zobacz pełną wersję : Odliczenie haraczu od podatku
Orientował się ktoś, czy opłatę w kurii diecezjalnej za pozwolenie na wykonywanie zdjęć na ślubach w kościołach można odliczyć od podatku jako darowiznę na cele kultu religijnego? ;->
No właśnie. Lepiej fakturę wrzucić w koszty.
Tak z ciekawości. Jaki podmiot taką fakturę wystawia?
To nie jest faktura, tylko potwierdzenie wpłaty. Więc mam wątpliwości.
Orientował się ktoś, czy opłatę w kurii diecezjalnej za pozwolenie na wykonywanie zdjęć na ślubach w kościołach można odliczyć od podatku jako darowiznę na cele kultu religijnego? ;->
jedno nie ma z drugim nic wspolnego
jesli wplaciles jakas kwote za uzyskanie pozwolenia to jest to koszt uzyskania przychodu.
jesli nie jest na rachunku wyszczegolniony vat , to oczywiscie vatu nie rozliczasz.
Poniewaz jest to rachnek za cos tam , czyi swiadczenie ze strony kosciola , nie jest to darowizna dla kosciola - oczywiscie , ze nie mozna tego potraktowac w ramach 1% darowizny
natomiast od podatku mozesz odpisac 1% jako darowizne , pod warunkiem , ze jej dokonales , czyli rzeczywiscie ten 1 % naleznego podatku przekazales na rzecz odpowiednich instytucji - w tym koscielnych takze.
Bedziesz mogl odpisac 1 % jesli go extra wplacisz dla kosciola
w sumie ponosisz ten sam wydatek z tym ze 1% mniej dla US i ten sam 1% dla kogos innego.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.