mikul22
23-01-2018, 18:55
Cześć,
Chcę kupić "zabawki do czyszczenia komory lustra, obiektywów, itp, itd. Jeśli gdzieś wisi taki temat to proszę o linka, bo trafiałem tylko na tematy czyszczenia, gdzie brakowało opinii o zabawkach czyszczących.
Na 1y strzał idzie gruszka:
1. http://allegro.pl/silikonowa-gruszka-do-elektroniki-optyki-matrycy-2-i6689526636.html
2. http://allegro.pl/gruszka-dmuchawka-xxl-do-matrycy-obiektywow-optyki-i7045968775.html - są różne wielkości, ta jest XXL, a tu XL http://allegro.pl/duza-gruszka-dmuchawka-do-optyki-matrycy-jakosc-m-i7029239329.html a tu jeszcze z dodatkowym pędzelkiem http://allegro.pl/duza-gruszka-dmuchawka-do-optyki-matrycy-jakosc-m-i7029239329.html
3. http://allegro.pl/polaroid-prof-gruszka-dmuchawka-silikonowa-jakosc-i6440821633.html - polaroid, wygląda ok
4. http://allegro.pl/najlepiej-czyszczaca-gruszka-do-optyki-duza-w-wa-i5649797469.html - kosztuje tylko 5zł :D , ale i wygląda na niższą jakość.
Czy są znaczące różnice między tymi gruszkami, za które warto zapłacić ok 30zł, w przeciwieństwie do tej z linku 4, która kosztuje 5zł? Czy wielkość ma znaczenie :D? Matin z linku 2 fajnie wyglądają i chwalą się w opisie dwukomorową konstrukcją. Hmm? Ta z linku 1ego w ogóle fajnie wygląda, wydaje się bardzo poręczna, ale ta końcówka to chyba jednak bardziej do jakiejś elektroniki, niż do dmuchania w komorę lustra?
Kolejna rzecz to LENSPEN, czy on się przydaje? Kupić do kompletu z gruszką czy niepotrzebny? I znowu, czy warto płacić więcej?
1. http://allegro.pl/pioro-typu-lenspen-lens-pen-do-czyszczenia-optyki-i5669382965.html
2. http://allegro.pl/pedzelek-do-czyszczenia-optyki-naturalny-matin-s-i4896226068.html
Jak dotąd używałem tylko szmatki do obiektywów, ale odkąd zarabiam zdjęciami, denerwują mnie wszelkie "niespodzianki" na zdjęciach i najwyższa pora zaopatrzyć się w zabawki do sprzątania.
Chcę kupić "zabawki do czyszczenia komory lustra, obiektywów, itp, itd. Jeśli gdzieś wisi taki temat to proszę o linka, bo trafiałem tylko na tematy czyszczenia, gdzie brakowało opinii o zabawkach czyszczących.
Na 1y strzał idzie gruszka:
1. http://allegro.pl/silikonowa-gruszka-do-elektroniki-optyki-matrycy-2-i6689526636.html
2. http://allegro.pl/gruszka-dmuchawka-xxl-do-matrycy-obiektywow-optyki-i7045968775.html - są różne wielkości, ta jest XXL, a tu XL http://allegro.pl/duza-gruszka-dmuchawka-do-optyki-matrycy-jakosc-m-i7029239329.html a tu jeszcze z dodatkowym pędzelkiem http://allegro.pl/duza-gruszka-dmuchawka-do-optyki-matrycy-jakosc-m-i7029239329.html
3. http://allegro.pl/polaroid-prof-gruszka-dmuchawka-silikonowa-jakosc-i6440821633.html - polaroid, wygląda ok
4. http://allegro.pl/najlepiej-czyszczaca-gruszka-do-optyki-duza-w-wa-i5649797469.html - kosztuje tylko 5zł :D , ale i wygląda na niższą jakość.
Czy są znaczące różnice między tymi gruszkami, za które warto zapłacić ok 30zł, w przeciwieństwie do tej z linku 4, która kosztuje 5zł? Czy wielkość ma znaczenie :D? Matin z linku 2 fajnie wyglądają i chwalą się w opisie dwukomorową konstrukcją. Hmm? Ta z linku 1ego w ogóle fajnie wygląda, wydaje się bardzo poręczna, ale ta końcówka to chyba jednak bardziej do jakiejś elektroniki, niż do dmuchania w komorę lustra?
Kolejna rzecz to LENSPEN, czy on się przydaje? Kupić do kompletu z gruszką czy niepotrzebny? I znowu, czy warto płacić więcej?
1. http://allegro.pl/pioro-typu-lenspen-lens-pen-do-czyszczenia-optyki-i5669382965.html
2. http://allegro.pl/pedzelek-do-czyszczenia-optyki-naturalny-matin-s-i4896226068.html
Jak dotąd używałem tylko szmatki do obiektywów, ale odkąd zarabiam zdjęciami, denerwują mnie wszelkie "niespodzianki" na zdjęciach i najwyższa pora zaopatrzyć się w zabawki do sprzątania.