PDA

Zobacz pełną wersję : Desaturacja w Dx0 Pro 9 z wybiórczym pominięciem czerwieni



fido83
20-01-2018, 23:28
Dzień dobry
Skacząc po tematach forum zauważyłem, że jest tu kilku magików, którzy Dx0 mają w przysłowiowym "jednym paluszku". Stąd moje pytanie:
Mam zdjęcie kobiety (szeroki portret) wykonane w kolorze. Chcę, aby zdjęcie było czarno-białe, a jedynie usta pozostały intensywnie czerwone.
Czy da się taki efekt osiągnąć jedynie przy użyciu Dx0?
Próbowałem z ustawieniami HSL. We wszystkich kanałach z wyjątkiem czerwonego ustawiłem Saturation na minimum, a czerwienie niemal na max. Tylko że wtedy podbija mi kolor nie tylko na ustach, ale także skórę twarzy, która rzecz jasna także ma odrobinę czerwieni.
Mam wrażenie, że nie obędzie się bez PS...

2pompony
21-01-2018, 01:17
Nie idź tą drogą...

- - - - kolejny post - - - - - -

W LR da się z całkowitym spokojem, i widząc efekt powtórzę - nie idź tą drogą. :)

RobertON
21-01-2018, 09:32
DxO nie ma możliwości pracy na warstwach.

W nowej wersji jest DxO PhotoLab jest korekta miejscowa i zadziała.

Jednak mogę dodać, że taki efekt jaki chcesz uzyskać jest "synonimem kiczu".
Może spróbuj czegoś innego.

fido83
21-01-2018, 10:02
Nie idź tą drogą...



A dlaczego? Jeśli ktoś ma życzenie powiesić na ścianie swoje zdjęcie wykonane w stylu filmu Sin City przekontrastowane i z przerysowaną czerwienią, to ja nie widzę problemu - może się to podobać lub nie, ale nad moim łóżkiem nie będzie to wisiało.
W PS jest to robota na 5 minut.
Pytanie brzmi, czy są się to zrobić przy użyciu jedynie Dx0?
Pozdrawiam

merkator
22-01-2018, 12:05
Wywołaj zdjęcie w DXO w kolorze a potem np. w gimp'ie możesz uzyskać efekt o którym piszesz. Oczywiście, można zastosować każdy inny program do pracy na warstwach.

P.S. De gustibus non est disputandum ;)

jurkarol
22-01-2018, 13:23
niektóre Fuji niższych serii x, bardziej amatorskie, maja gotowe filtry z wyborem koloru. najszybciej :)

2pompony
22-01-2018, 13:49
Lekko się pomyliłem mówiąc ostatnio: nie idź tą drogą...

Teraz mówię: nie idźcie tą drogą.

:twisted:

Zahir
22-01-2018, 14:00
dramatyzujesz - parafrazując: tani kicz jest dobry, bo jest dobry i tani :lol:;)

2marekm
22-01-2018, 15:50
Jeden kicz więcej, jeden mniej, jakie ma to znaczenie.
1/5 zamieszczanych tu fotek, to też kicz...i co z tego.
Człowiek chce wiedzieć jak to zrobić, wa Wy tu wyjeżdżacie z jakimiś teoriami.

RobertON
22-01-2018, 15:58
Bez teorii - nie da się i już w DxO Pro 9.

fido83
22-01-2018, 16:12
Bez teorii - nie da się i już w DxO Pro 9.

I tyle mi wystarczy.

W temacie kiczu natomiast.
Być może 1/5 zdjęć na forum jest "kiczowata". Wyjdźcie na ruchliwą ulicę i rozejrzyjcie się wokół - podobnie zobaczycie, że co najmniej 20% mijanych osób będzie miało "kiczowate" ubiór, makijaż, lub fryzurę. Czy z tego powodu odmówicie im wykonania "kiczowatego" portretu? Uderza to w Wasze poczucie estetyki do tego stopnia, że nie naciśniecie spustu migawki? Albo dlatego, że ktoś kto wygląda zupełnie zwyczajnie ma ubogą wizję swojego portretu?

2pompony
22-01-2018, 17:46
Wyjdźcie na ruchliwą ulicę i rozejrzyjcie się wokół [...]

Bo poszedłeś złą drogą...

:mrgreen: