Zobacz pełną wersję : Zdjęcia sportowe w pełnym słońcu
Lucky_Luck
08-06-2007, 23:45
Mam problem i zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać.Pierwszy raz będe robił zdjęcia piłki nożnej w pełnym słońcu(kumpel prosił).Tryb Sportowy czy tryb S?Prosze o drobną porade i nie zjechanie...
Bartek-Kacper
08-06-2007, 23:48
Manual.Tylko. Kombinuj.Co więcej tutaj pisać.
Lucky_Luck
08-06-2007, 23:55
Może ktoś ma doświadczenie w tego typu zdjęciach?Czas otwarcia migawki i przysłona w pełnym nasłonecznieniu chodzi raczej o "zamrażanie" obiektów?
Do "zamrazania" to czas ok 1/500 i mniej w pelnym sloncu nie bedzie z tym problemuj. Nizej przyklady sportu pelne slonce D50, jpgi prosto z aparatu, priorytet przyslony, af-c:
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.alex.tuchola.pl/foto/sport01.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.alex.tuchola.pl/foto/sport03.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.alex.tuchola.pl/foto/sport04.jpg)
4.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.alex.tuchola.pl/foto/sport06.jpg)
Manual.Tylko. Kombinuj.Co więcej tutaj pisać.
To po to dziesiątki wątków o wyższości 105 bajerów jednej puszki nad 104 bajerami innej, żeby zdjęcie w pełnym słońcu "tylko w manualu" robić ? :shock:
Chyba przesada.
Manual.Tylko. Kombinuj.Co więcej tutaj pisać.
Popieram kolegę. A "ostre słońce" może oznaczać czasy do 1/4000 s., jeśli nie chcemy przepaleń.
A jaki tryb AF, S czy C? Tryb pola pomiaru singe, dynamic czy najbliższy obiekt? Ja zwykle staram się przewidzieć miejsce, w ktorym pojawi sie obiekt i na nie ostrzę.
To po to dziesiątki wątków o wyższości 105 bajerów jednej puszki nad 104 bajerami innej, żeby zdjęcie w pełnym słońcu "tylko w manualu" robić ? :shock:
Chyba przesada.
mam nadzieje, że to żart bo jeśli nie to czuje się zaniepokojony... mój aparat nie ma ani 105 ani 104 bajerów... nawet w ogóle nie ma programów tematycznych... och co za gó....no kupiłem :twisted:
A jaki tryb AF, S czy C? Tryb pola pomiaru singe, dynamic czy najbliższy obiekt? Ja zwykle staram się przewidzieć miejsce, w ktorym pojawi sie obiekt i na nie ostrzę.
Co komu pasuje to sobie stosuje
Torreto-t1
09-06-2007, 23:12
ooo Kakus, nawet się rymuje:)
mam nadzieje, że to żart bo jeśli nie to czuje się zaniepokojony... mój aparat nie ma ani 105 ani 104 bajerów... nawet w ogóle nie ma programów tematycznych... och co za gó....no kupiłem :twisted:
O programach tematycznych nie wspominałem, bo to nie są bajery tylko "niewiadomoco". Ale tutaj AF-C z priorytetem przysłony w NEF powinien w 95 % załatwić sprawę. Pozostałe 5 % zdjęć i tak byśmy stracili marnując czas w manualu. Mówimy cały czas o sporcie w pełnym słońcu. Zdjęcia seryjne zalecane.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
czas: 1/1000
f: 9
body: d70s
szkło: Sigma 70-300
Ja tak sobie radze, oczywiscie tryb M bo jak ze by inaczej ;) Zdjecia robione na af-c i seryjne.
Jak ktos wczesniej pisal, przyda sie raw, jednak nie jest to koniecznoscia.
Jak widac, do phantomka wiele brakuje:P
Mam nadzieje, ze chociaz troche Ci pomoglem;)
Lucky_Luck
10-06-2007, 13:58
Dzięki wszystkim za porady!Oto kilka fotek z tego meczu [1/2000 , F5.6] Jeszcze troche trzeba "pokadrować"
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.