PDA

Zobacz pełną wersję : oryginalny pilot ML-L3



gruniu
08-01-2018, 17:26
czy w oryginalnych pilotach do Nikonow, czuc skok przycisku, tak jak np. w pilotach do TV?
w zamienniku nie czuc
w sieci znalazlem zdjecia, na ktorych widac porownanie https://thecounterfeitreport.com/product/199/Nikon-ML-L3-Remote-Releases.html

Mane
08-01-2018, 22:44
Kupiłeś oryginał i masz wątpliwości czy nie dostałeś podróbki? Czy zastanawiasz się, który kupić?

Krzysztofh
08-01-2018, 22:54
Ja mam zamiennik i jest wyraźny skok klawisza, nawet widać ten skok przy naciskaniu.

Mane
08-01-2018, 23:15
gruniu
u mnie też czuć skok

Krzysztofh
jak wciskasz to miga dioda? mój padł, i nie wiem czy to bateria czy cały pilot wywinął kite...

Krzysztofh
09-01-2018, 10:02
Dioda nie miga, tzn. sygnał idzie w paśmie dla oka niewidocznym.

gruniu
09-01-2018, 17:52
Mane
skieruj soczewke (aparat) od telefonu w kierunku pilota
wcisnij przycisk na pilocie
jak zadziala pilot, to zobaczysz na ekranie tel, mruganie diody w pilocie

Mane
09-01-2018, 17:57
Dzięki za podpowiedź, wymieniłem baterię, ale efekt bez zmian, więc zamówiłem na aliexpress nowy :)

EDIT:
Jednak działa, dawno nie używałem i coś pokręciłem z ustawieniami w puszce :) będę miał zapasowy pilot na szczęście na alliexpress to całe 8zł :)
Przy sprawdzaniu aparatem w telefonie to trzeba "trochę" przytrzymać przycisk.

Krzysztofh
09-01-2018, 18:18
A po co na Ali.. skoro w prawie w każdym sklepie fotograficznym internetowym można za te same pieniądze kupić a czasem mniejsze.

Mane
09-01-2018, 19:48
Za 8zł nigdzie nie widziałem, ani nawet w zbliżonej cenie. "Taką" (chociaż co ostatecznie dostanę to się okaże) podróbkę z przesyłka widziałem za min. 50zł, więc stwierdziłem, że zaczekam te "parę" dni/tygodni :)

Nbogdan
09-01-2018, 19:56
Za 8zł nigdzie nie widziałem, ani nawet w zbliżonej cenie. "Taką" (chociaż co ostatecznie dostanę to się okaże) podróbkę z przesyłka widziałem za min. 50zł, więc stwierdziłem, że zaczekam te "parę" dni/tygodni :)
Pierwszy z brzegu
http://http://allegro.pl/nikon-pilot-ml-l3-d3200-d5100-d5200-d7100-d7000-i6435459627.html
Na Allegro są setki poniżej 15 zł z przesyłką.

Mane
09-01-2018, 20:03
Takie widziałem, dlatego napisałem "taką" wersję :) z pudełkiem "Nikona" i pokrowcem :)

gruniu
10-01-2018, 07:53
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6994690024
Ten wygląda jak oryginał. Albo zdjęcie jest z oryginalnego pilota, albo faktycznie jest oryginalny

Mane
10-01-2018, 12:58
Myślę, że to to samo co na alli za 7,5zł :) i pewnie takie też ma pochodzenie, gdybym miał ciśnienie na już to bym kupił pewnie na allegro coś najtanszego bo i tak to jeden pies, ale że czas nie nagli więc zamówił ten pseudo oryginał głównie z ciekawości :)

gruniu
10-01-2018, 15:22
Pisze do sprzedawcy, aby przeslal mi rzeczywiste zdjecia, ale nie odpowiada
https://www.olx.pl/oferta/pilot-nikon-ml-l-3-CID99-IDqD0Fh.html#1875148a73 - widac, ze oryginal

Mane
10-01-2018, 15:26
Na jakiej podstawie tak twierdzisz, przydałoby się zdjęcie tyłu, z tego co pamiętam oryginał ma napis "Made In China", podróbki tego nie mają.

gruniu
10-01-2018, 18:49
Wyzej wrzucilem zdjecia porownawcze. Pierscien wkolo przycisku, na zamiennikach jest na krawedzi, a w oryginale bardziej wysuniety do srodka.

crusiek
10-01-2018, 20:21
Za 8zł nigdzie nie widziałem, ani nawet w zbliżonej cenie. "Taką" (chociaż co ostatecznie dostanę to się okaże) podróbkę z przesyłka widziałem za min. 50zł, więc stwierdziłem, że zaczekam te "parę" dni/tygodni :)

Ja ostatnio kupowałem na ali za 3 złote z darmową przesyłką :) działa dobrze od kilku miesięcy i spełnia tę samą funkcję co oryginał :) Czuć skok, jedyna różnica to napis, zamiast Nikon jest "for Nikon" :)

3371

dziennikarz
20-01-2018, 23:19
ja mam zamiennik kupiony za 4 PLN :) Okolica dychy to standard, te za 15 to już rozrzutność :)