PDA

Zobacz pełną wersję : D7500 a bezlusterkowiec



Bouli
27-12-2017, 19:08
Długo mnie nie było na forum i w fotografii - co najmniej 7 lat nie fotografuję, oprócz okazjonalnych fotek z podróży i spotkań. Przed napisaniem tego posta prześledziłem forum aby się rozeznać w obecnej technologii. Ja zatrzymałem się na D90 - takie body obecnie posiadam.
Podczas świąt na wieczorny spacer po warszawskiej starówce wziąłem Nikona jednakże poległ on ze smartfonem Samsung S7 który znacznie lepiej sobie poradził w wieczornych zdjęciach iluminowanego starego miasta. Jak widać rozwój matryc przez ostatnich 8 lat tak poszedł do przodu , że nawet aparaty w samrtfonach potrafią robić dobre fotki, które nie ustępują D90 a nawet je przewyższają jak było w przypadku świątecznego fotografowania starówki. Między innymi z tego powodu zastanawiam się nad jego zmianą na model D7500 a może zamianą systemu na bezlusterkowca np. Olympus OM-D E-M10 .
Tu rozpoczyna się dylemat osoby która nie jest na bieżąco z sprzętem. Nigdy nie fotografowałem bezlusterkowcem , które to coraz więcej osób z tego forum używa.
Za Olympusem przemawia jego kompaktowy rozmiar czyli mniejsza waga przy zachowaniu (wg użytkowników) wszystkich parametrów lustrzanki . Także zaletą jest możliwość śledzenia na ekranie finalnego wyglądu fotki przed jej wykonaniem - dla amatora jest to duża wygoda którą cenię sobie w zaawansowanej małpce Olympus XZ-2, którą ostatnio wolałem fotografować zamiast dużego D90. XZ-2 ma jednak duże ograniczenia dlatego pomysł o bezlusterkowcu lub D7500.
Zakup D7500 da mi możliwość zachowania posiadanych obiektywów , pewnie ciut lepszą jakość fotografii (pomijalną chyba dla amatora) , jednakże nie będzie tak kompaktowy jak Olek.
Pojawia się także aspekt finansowy zakup D7500 to 5tys. zł i bez żadnych dodatkowych inwestycji, może nawet zdecydowałbym się na starszy ale tańszy D7200. Olek M10 z dwoma kitowymi obiektywami to 4 tys. zł plus konieczność dokupienia makro i jasnej stałki więc dodatkowe ok. 4 tys. zł. Za 8 tys. zł mam komplet podobny do obecnego zestawu Nikona ale bez lampy błyskowej i zoom ma gorsze światło, do Nikona mam Sigma 18-50/2.8 a w Olympusie byłby kitowy 14-42/3.5-5.6.
Proszę kolegów o poradę dla dokonania wyboru.

Eskimoss
27-12-2017, 20:58
A co miałeś podpięte do tego d90, że komórka mu dała baty? Bo coś mi się widzi, że to niekoniecznie puszka jest słabym ogniwem.

ksh
27-12-2017, 20:58
1. Pozostań przy fonie jeśli akceptujesz taki rodzaj zdjęć, często lustrzanką/bezlustrem nie uzyskasz takiego rodzaju zdjęć.
2. Kup tańszego Nikona, np D7200,a może nie potrzebujesz funkcjonalności i ergonomii i lepiej kupic D5500/5600 ?
3. Bezlustro m4/3 czyli panas/oly ale będzie gorzej niż lustro Nikona i nadal nie ten styl co fony.
4. Bezlustro aps-c sony/fuji.

Sigma 18-50 jest nędznej jakości, kup coś sensownego jak np sigma 17-50 albo 18-35 i będziesz zadowolony, nie zawracaj sobie głowy ciemnymi kitami przy tym budżecie i jakimś tam doświadczeniu.

Bouli
27-12-2017, 21:09
@Eskimoss (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=43504)
Podpięta była stałka N 35/1.8.

@koesh (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=68301)
ad1. Samrtfon przydaje się na szybkie fotki i nie mam zamiaru z niego rezygnować
ad2. No waśnie może lepiej kupić tańszy / starszy model ? D7500 jest najnowszy więc zakładam, że lepszy ?
ad4. aps-c też może być jeżeli da lepsza jakość , jak napisałem nigdy nie miałem kontaktu z bezlustrem

Eskimoss
27-12-2017, 21:14
No to ja nie wiem... Jak wolisz smartfoty od obrazka z N35, to nie mam pomysłu. A co konkretnie było nie tak z tymi zdjęciami? Bo jak tylko szum wsokiego ISO, to można sobie z nim całkiem dobrze poradzić.

Bouli
27-12-2017, 21:25
Właśnie o ziarno chodzi a także to , że nie wyrabiał naświetleniem w tych warunkach brakowało wysokich ISO . Jednak głównym powodem zmiany jest chęć kupna aparatu nowocześniejszego.

- - - - kolejny post - - - - - -




Sigma 18-50 jest nędznej jakości, kup coś sensownego jak np sigma 17-50 albo 18-35 i będziesz zadowolony, nie zawracaj sobie głowy ciemnymi kitami przy tym budżecie i jakimś tam doświadczeniu.

Mam Sigma 17-50/2.8 pisząc post pomyliłem obiektywy - jestem z niego bardzo zadowolony. To szkło jest jednym z argumentów aby pozostać przy systemie Nikon i ewentualnie dokupić S 50-100/1.8

Eskimoss
27-12-2017, 21:27
A mikromatryca komórki nie szumi? „Chęć kupna aparatu nowocześniejszego” rozumiem natomiast doskonale i wiem, że to nie podlega ani żadnej dyskusji, ani argumentacji ;)

ksh
27-12-2017, 21:50
Mam Sigma 17-50/2.8 pisząc post pomyliłem obiektywy - jestem z niego bardzo zadowolony. To szkło jest jednym z argumentów aby pozostać przy systemie Nikon i ewentualnie dokupić S 50-100/1.8

Musisz się zastanowić jednak co oczekujesz od nowego aparatu, jakość obrazka jest porównywalna praktycznie z wszystkiego na rynku od paru lat, kwestia wielkości/wagi, wytrzymałości baterii, użytkowania z podglądem, video, a na koniec sprawdź czy dany system ma obiektyw jak sigma 17-50 i w jakiej cenie.

PM.M
28-12-2017, 03:24
Ja bym dał spokój z kupnem czegokolwiek. Zapłacić po to, by leżał i się kurzył. Sprzęt, który masz jest wystarczający w zasadzie do wszystkiego.

Bouli
29-12-2017, 02:37
Dlaczego ma leżeć ? Chcę kupić coś nowszego - obecny aparat ma prawie 8 lat i ma swoje mankamenty np. słabe ISO . Kryteria które określił koesh 2 posty wyżej raczej mnie przekonują do odrzucenia pomysłu o bezlusterkowcu i wyboru coś między D7200 a D7500 , szczególnie, że dzisiaj oglądałem Olympusa OM-D i Sony i fakt , że puszka jest mniejsza ale szkła lepszej jakości z dobrym światłem takie malutkie nie są a jest ich mało i swoje kosztują.

dannywrocek
29-12-2017, 09:03
Dlaczego ma leżeć ? Chcę kupić coś nowszego - obecny aparat ma prawie 8 lat i ma swoje mankamenty np. słabe ISO . Kryteria które określił koesh 2 posty wyżej raczej mnie przekonują do odrzucenia pomysłu o bezlusterkowcu i wyboru coś między D7200 a D7500 , szczególnie, że dzisiaj oglądałem Olympusa OM-D i Sony i fakt , że puszka jest mniejsza ale szkła lepszej jakości z dobrym światłem takie malutkie nie są a jest ich mało i swoje kosztują.

A jakich szkieł potrzebujesz? Pisałeś o wadze i kompaktowości. Sigma 50-100 to prawdziwy "potwór": jest duża i swoje waży :) Jakośc obrazka jest rewelacyjna, ale kosztem targania pponad 2kg (puszka + obiektyw). Jeśli to akceptujesz, to D7200 z tym obiektywem da Ci to, czego potrzebujesz: nowoczesny sprzęt i wysoką jakość zdjęć (licz się jednak z potrzebą kalibracji Sigmy, choć niekoniecznie będziesz musiał). Z drugiej strony ja uciekłem w Sony (A6000), który również oferuje wysoką jakość zdjęć, przy kompaktowym body (miałem doś dzwigania N D7000 + S18-35). To prawda, że obiektywów jest sporo mniej niż w nikonie, ale ja nie mam wielkich potrzeb i to co jest, dla mnie wystarczy. Sigma też zaczyna produkować coraz więcej obiektywów do bagnetu E :)

Bouli
29-12-2017, 11:17
@dannywrocek (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=58729) prześledziłem ofertę Sony i szkła które bym potrzebował to :
E PZ 18 - 105 mm F4 G OSS https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=selp18105g_obiektyw_zmocowaniem_typu_ e&sony podstawowy zoom podobnie jak S17-50/2.8 dłuższy ale z gorszym światłem , jednak do zaakceptowania.
E 30 F3.5 https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=sel30m35_obiektyw_do_makrofotografii_ e30mm_f35&sony zależy mi na makro , obecnie mam Tokinę 100/2.8
E 55 - 210 mm F4,5-6,3 OSS https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=sel55210b_teleobiektyw_zmiennoognisko wy&sony tele do ptaszków i innych odległych tematów , ale krótszy niż N70-300 a na nim najwięcej używam ogniskowej pomiędzy 200-300 (tak wiem na tym obiektywie pow. 200 to mydło)
Bardzo mały wybór obiektywów ma niestety Sony pogarszający jakość i ilość obecnego stanu posiadania, plus koszt 5000 zł na ich zakup. Wydaje mi się , że "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Fakt kompaktowość na duży plus tylko kosztem albo gorszego światła lub ogniskowej. Coraz bardziej się przekonuję do pozostania przy Nikonie i poczekania jeszcze kilka lat na nowe szkła do bezlusterkowców.

dannywrocek
29-12-2017, 11:31
@dannywrocek (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=58729) prześledziłem ofertę Sony i szkła które bym potrzebował to :
E PZ 18 - 105 mm F4 G OSS https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=selp18105g_obiektyw_zmocowaniem_typu_ e&sony podstawowy zoom podobnie jak S17-50/2.8 dłuższy ale z gorszym światłem , jednak do zaakceptowania.
E 30 F3.5 https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=sel30m35_obiektyw_do_makrofotografii_ e30mm_f35&sony zależy mi na makro , obecnie mam Tokinę 100/2.8
E 55 - 210 mm F4,5-6,3 OSS https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=sel55210b_teleobiektyw_zmiennoognisko wy&sony tele do ptaszków i innych odległych tematów , ale krótszy niż N70-300 a na nim najwięcej używam ogniskowej pomiędzy 200-300 (tak wiem na tym obiektywie pow. 200 to mydło)
Bardzo mały wybór obiektywów ma niestety Sony pogarszający jakość i ilość obecnego stanu posiadania, plus koszt 5000 zł na ich zakup. Wydaje mi się , że "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Fakt kompaktowość na duży plus tylko kosztem albo gorszego światła lub ogniskowej. Coraz bardziej się przekonuję do pozostania przy Nikonie i poczekania jeszcze kilka lat na nowe szkła do bezlusterkowców.

Przy Twoich potrzebach wygodniej i taniej będzie Ci zostać przy Nikonie zdecydowanie :) Kompaktowy wydaje się być D5600. Trzymałem go w rękach (brałem nawet pod uwagę przy wymianie D7000, ale wtedy cena tego body była dość wysoka) i był dośc poręczny. Co prawda z dużymi szkłami różnie może być i do tego może Ci brakować kilku "ficzerów" (czas 1/8000s, górny wyświetlacz i guzikologia; dla mnie napęd dla straszych obiektywów bez własnego silnika jest pomijalny akurat).

zdyboo
29-12-2017, 11:41
Bouli
18-105, to straszne wiadro i do tego PZ. Zatem po pierwsze zestaw może niekoniecznie być kompaktowy, a po drugie niekoniecznie ergonomiczny. Obsługa pierścienia zoom za pomocą sprzęgu elektrycznego niekoniecznie musi Ci pasować.
Niestety alternatywy w tej kwestii są drogie: 16-70/4 lub słabsze optycznie - duży kit.

Jeżeli kompaktowość ma być znaczącym argumentem za zmianami zapoznaj się proszę ze stroną camerasize.com (http://camerasize.com/compact/). Przynajmniej można się zorientować wizualnie, choć oczywiście najlepiej zmacać sprzęt.

ksh
29-12-2017, 11:46
Jak się zdecydujesz na Nikona to celuj w jasny zoom, f/4 na DX nie jest żadną rewelacją i dlatego póki w bezlustrach nie będzie w przystępnej cenie standardowego zooma f/2.8 to nie wrócę do bezluster, druga sprawa to stałka makro, myślę że nikkor micro 40 będzie satysfakcjonujący jako najtańszy nowy, no i jeszcze dobre tanie tele, do nikona masz wybór gigantyczny.

zdyboo
29-12-2017, 11:49
Fuj i OIDP Samsung mają standardowe zoomy f/2,8. Jednak ich wielkość niekoniecznie musi każdemu pasować.
Ja mam zooma f/4 i jest OK. Do wycinanek mam stałki.

ksh
29-12-2017, 12:25
Nie chodzi czy mają tylko w jakiej cenie, do czasu jak na aps-c nie pojawi się alternatywa dla sigma 17-50 f/2.8 w cenie 1500zł to bezlustra są drogą zabawą.

krzysztofz24
29-12-2017, 12:32
(...........)
Podczas świąt na wieczorny spacer po warszawskiej starówce wziąłem Nikona jednakże poległ on ze smartfonem Samsung S7 który znacznie lepiej sobie poradził w wieczornych zdjęciach iluminowanego starego miasta. Jak widać rozwój matryc przez ostatnich 8 lat tak poszedł do przodu , że nawet aparaty w samrtfonach potrafią robić dobre fotki, które nie ustępują D90 a nawet je przewyższają.(.........)

Prosze Cię, bez takich;-).
Porównaj rozmiary matryc DX kontra smartfon i prawdziwy obiektyw vs plastikowe "szkielko". A potem odpal te zdjęcia na kompie a nie tylko na wyswietlaczach urządzeń.

A w temacie, podstawowe pytanie to czy zależy Ci na wadze i rozmiarach.
Znaczy czy chcesz wygodniejsze w obsłudze lustro, ale mniej wygodne w transporcie.
Czy bezlusterkowca, który ma te 2 cechy na odwrót.

nikoniarz
29-12-2017, 12:40
Podczas świąt na wieczorny spacer po warszawskiej starówce wziąłem Nikona jednakże poległ on ze smartfonem Samsung S7 który znacznie lepiej sobie poradził w wieczornych zdjęciach iluminowanego starego miasta. Jak widać rozwój matryc przez ostatnich 8 lat tak poszedł do przodu , że nawet aparaty w samrtfonach potrafią robić dobre fotki, które nie ustępują D90 a nawet je przewyższają jak było w przypadku świątecznego fotografowania starówki.
Mam pytanie- czym dla Ciebie jest "jakość" zdjęcia?

Bouli
29-12-2017, 12:53
Jak się zdecydujesz na Nikona to celuj w jasny zoom, f/4 na DX nie jest żadną rewelacją i dlatego póki w bezlustrach nie będzie w przystępnej cenie standardowego zooma f/2.8 to nie wrócę do bezluster, druga sprawa to stałka makro, myślę że nikkor micro 40 będzie satysfakcjonujący jako najtańszy nowy, no i jeszcze dobre tanie tele, do nikona masz wybór gigantyczny.

Mam obiektyw makro Tokina 100/2.8 dla mnie jest wystarczająca, a nawet N70-300/4,5-5,6 też mi wystarcza chociaż chciałbym dłuższy. Właśnie posiadana szklarnia jest głównym argumentem za pozostaniem obecnie przy Nikonie bo bezlusterkowce mają słabsze szkła a jak już lepszego w cenach kosmicznych w stosunku do Sigmy i często i Nikona.

- - - - kolejny post - - - - - -


Prosze Cię, bez takich;-).
Porównaj rozmiary matryc DX kontra smartfon i prawdziwy obiektyw vs plastikowe "szkielko". A potem odpal te zdjęcia na kompie a nie tylko na wyswietlaczach urządzeń.

A w temacie, podstawowe pytanie to czy zależy Ci na wadze i rozmiarach.
Znaczy czy chcesz wygodniejsze w obsłudze lustro, ale mniej wygodne w transporcie.
Czy bezlusterkowca, który ma te 2 cechy na odwrót.

Właśnie z stąd jest ten post , jakby jakość zdjęcia by mnie satysfakcjonowała z S7 to by nie było tematu. D90 słabo sobie radziła przy gorszych warunkach: ziarno na wysokim ISO , długi czas naświetlania. Porównanie z możliwościami telefonu nasunęło mi myśl, że jednak czas na zamianę aparatu z nowszą matrycą i wyższym ISO. Pod wątpliwość wziąłem jedynie sens dalszego użytkowania dużych lusterkowców kiedy pojawiły się kompaktowe bezlusterkowce, jednak uboga oferta szkieł i ich ceny raczej przekonują mnie , że na razie nie ma sensownej alternatywy dla D5600/D7200 czy najnowszego D7500. Obecnie bardzie zastanawiam się którego z tej trójki wybrać. Skłaniam się ku D7500.

dannywrocek
29-12-2017, 13:44
na razie nie ma sensownej alternatywy dla D5600/D7200 czy najnowszego D7500. Obecnie bardzie zastanawiam się którego z tej trójki wybrać. Skłaniam się ku D7500.

Bouli: powoduje mną tylko ciekawość: dlaczego D7500 akurat?

czupacabra
29-12-2017, 14:23
Prponuję fuji XT20 . Mały , ładny obrazek, duży wybór obiektywów. No i tani


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bouli
29-12-2017, 18:26
@dannywrocek (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=58729) Bo najnowszy model w tym matryca z D500, większe ISO, fajny gadżet dla lustrzanki czyli odchylany ekran który pozwoli kadrować z dołu i góry , lepiej leży w dłoni niż D7200 o czym się przekonałem porównując go dzisiaj w sklepie z D7500. Upust jaki dostałem w sklepie tak, że D7500 był tylko o 600 zł droższy od D7200 więc odezwało się ADHD i kupiłem parę godzin temu D7500 :smile: a po Waszych poradach mogłem spokojnie odrzucić dylemat zakupu bezlusterkowca za co dziękuję .

Kojocisko
29-12-2017, 18:48
Moim zdaniem idealny wybór. Miłej zabawy, napisz o wrażeniach.

poste
29-12-2017, 20:35
A to ciekawe, d7200 z promocją stare na nowe wychodzi ok.3600 o ile pamiętam. Czyli d7500 spadł do ok.4200? Ciekawe z jakiej dystrybucji to body, bo dystrybutor Nikona w Polsce mocno trzymał cenę.

Bouli
29-12-2017, 21:14
Ja też się zdziwiłem , że dostałem upust. W sklepach stacjonarnych w Warszawie np. AbFoto cena D7200 to 3950 a D7500 kosztuje 5050, ja kupiłem za 4600 bez żadnej zamiany stare na nowe.
Kojocisko po pierwszych fotkach w domu jakość lepsza a w wysokich ISO bezdyskusyjnie na plus. Chociaż wydaje mi się, że D90 ma lepszy balans bieli w świetle sztucznym , ale D7500 fotografowałem na ustawieniach bazowych.

PM.M
29-12-2017, 21:36
JPG czy RAW? D90 miał znośne JPGi, a już np D7100 to tylko RAW, bo masakruje kolory.

Bouli
29-12-2017, 21:55
Robiłem JPG.

poste
29-12-2017, 23:12
A w jakim sklepie? Cena nie wysoka, ciekawe jaka gwarancja. Mimo wszystko tysiaka drożej niż d7200

Bouli
30-12-2017, 03:14
zapraszam na PW, gwarancja Nikon 2 lata.

poste
30-12-2017, 10:26
Mnie jednak d7500 nie interesuje w tej chwili. Przy moich zastosowaniach d7200 jest bardziej uniwersalny (back up na drugiej karcie na wyjazdach, obsługa manualnych szkieł, napęd af w body do ulubionej Tokiny 11-16). Fajnie że spada cena bo do tej pory poniżej 5k były tylko z Azji.

Umbra
30-12-2017, 17:44
1. kup statyw :P
2. jeśli bezlustro, to może a7s albo Fuji? Olek nie będzie jakoś wymiatał z wysokim iso ze względu na mniejszą matrycę
3. Jak Nikon, to może D600?

Danek
30-12-2017, 17:45
Witam Klubowiczów po bardzo długim niebycie. Gratuluję Bouli wyboru (decyzji), jestem na podobnym etapie, bo właśnie na moim D80 pokazuje Err, stąd też po wypowiedziach na forum o naprawach D80, a zwłaszcza po telefonicznej konsultacji z punktem Nikona w Warszawa - o braku części do D80, również i w Czechach, coraz bliżej jestem za D7500 - promocja w ABFoto trwa do 15 stycznia.
Pytanie: zdjęcia bez lampy, ale na dużym zoomie, z ręki (nie zawsze mam statyw i nie zawsze jest możliwość podparcia).
Przy okazji w Nowym 2018 Roku sprawnego sprzętu i wspaniałej jakości zdjęć.

sferoida
30-12-2017, 18:30
Na początku się przywitam, bo to mój pierwszy post. Własnie miałem podobny dylemat. Zamieniłem body mojego D80 na D7500. Rożnica w robieniu zdjęć kolosalna, jestem wręcz oczarowany.
Co mnie przekonało? Matryca CMOS z możliwością stosowania wysokich czułości. Body kupiłem akurat na święta, tak więc mogłem sobie popstrykać. Fociłem na średnim ISO=5000 i szumy były akceptowalne, przy kitowym zoomie ze starego body: 18-200/3,5-5,6.
Jednak do zakupu skłoniła mnie moja pasja do astrofotografii, tutaj będę chciał trochę powalczyć. Ja nie żałuję tej zmiany, choć debatowałem nad 750 (pełna klatka) i właśnie 7500 (DX - tutaj wykorzystam swoje obiektywy). Małe próbki:
2699
2700

ksh
30-12-2017, 18:42
Musisz powalczyć nad tym by np kotek był ostry, a do gwiazdek też trzeba więcej... umiejętności ?

sferoida
30-12-2017, 18:50
A bo to takie tam pierwsze foty za płoty ;)

ksh
30-12-2017, 18:53
Do astro to oczywiście statyw i jasny obiektyw, do kotka też coś jasnego i odpowiednia ekspozycja żeby nie poruszyć zdjęcia.

sferoida
30-12-2017, 18:54
Nie dodałem info o zdjęciach, myśląc, że dane exif jakoś widać:
1. kotek: iso5000, 170mm, f5.6, 1/15s
2. niebo: iso3200, 18mm, f3.5, 30s
pozdrawiam
Radek

frogi
30-12-2017, 19:00
Najważniejsze żeby robienie pstryków aparatem sprawiało przyjemność... umiejętności kiedyś przyjdą... :mrgreen:

ksh
30-12-2017, 19:49
1/15s to właśnie jest powód poruszenia i braku ostrości, tak ciemnym obiektywem ciężko będzie, no i sam obiektyw odstaje mocno od tego co tą puszką możesz uzyskać.

andystar
30-12-2017, 21:45
[QUOTE=sferoida;3915789]Na początku się przywitam, bo to mój pierwszy post. Własnie miałem podobny dylemat. Zamieniłem body mojego D80 na D7500. Rożnica w robieniu zdjęć kolosalna, jestem wręcz oczarowany.
Co mnie przekonało? Matryca CMOS z możliwością stosowania wysokich czułości. Body kupiłem akurat na święta, tak więc mogłem sobie popstrykać. Fociłem na średnim ISO=5000 i szumy były akceptowalne, przy kitowym zoomie ze starego body: 18-200/3,5-5,6.
Jednak do zakupu skłoniła mnie moja pasja do astrofotografii, tutaj będę chciał trochę powalczyć. Ja nie żałuję tej zmiany, choć debatowałem nad 750 (pełna klatka) i właśnie 7500 (DX - tutaj wykorzystam swoje obiektywy). Małe próbki:

2699

Poniższe zdjęcie mojego rudzielca zrobiłem telefonem. Wg mnie należy bardziej popracować nad "ustawieniami" aparatu.

2779

nikoniarz
30-12-2017, 22:09
Wg mnie należy bardziej popracować nad "ustawieniami" aparatu
andystar- ale co Ty chciałbyś w poniższym "dopracować"?


kotek: iso5000, 170mm, f5.6, 1/15s

Nbogdan
30-12-2017, 22:14
Odważny czas przy takiej ogniskowej ;)

nikoniarz
30-12-2017, 22:18
Odważny czas przy takiej ogniskowej ;)

Jasne, przecież można było dać 1/250 i ISO 80.000 ;)

andystar
30-12-2017, 23:08
andystar- ale co Ty chciałbyś w poniższym "dopracować"?

Myślę, że przede wszystkim oświetlenie, żeby skrócić czas i obniżyć ISO.

nikoniarz
30-12-2017, 23:19
Myślę, że przede wszystkim oświetlenie, żeby skrócić czas i obniżyć ISO.

Nie są to ustawienia aparatu o których wspominasz. Autor zrobił to na co pozwolił mu sprzęt.

andystar
30-12-2017, 23:23
Ustawienia były w cudzysłowie.
O.K. prawdopodobnie więcej nie dało się wycisnąć z duetu aparat - obiektyw.

cz4rnuch
30-12-2017, 23:41
Jasne, przecież można było dać 1/250 i ISO 80.000 ;)Zwierz nie wygląda na tygrysa a za tło nie robi chyba sawanna :) Pewnie dałoby się podejść (bo to chyba domowiec) i skrócić odpowiednio ogniskową. Przy gapiącym się w fotografa kocie, szerszym kącie i VR można czas trochę wydłużyć.

nikoniarz
30-12-2017, 23:47
Zwierz nie wygląda na tygrysa a za tło nie robi chyba sawanna :) Pewnie dałoby się podejść (bo to chyba domowiec) i skrócić odpowiednio ogniskową.

A może celowo chodziło o ciasny kadr, by nie uwidaczniać tła... Można było trzymać stabilniej... Można było... Chyba wdałem się w kolejną bezsensowną dyskusję.

frogi
31-12-2017, 01:44
Nad czym tu deliberować, nadają się te dwa zdjęcia tylko do kosza, możliwości aparatu z całą pewnością nie pokazują.

sferoida
31-12-2017, 08:58
No to mi się dostało, trzeba zacząć naukę foto :(

Wysłane z mojego SM-T535 przy użyciu Tapatalka

poste
31-12-2017, 09:51
Zacznij od zapalenia światła w pokoju ;) Generalnie ISO5000 to nie jest drogą do jakości zdjęć.

madebyzosiek
31-12-2017, 10:27
Zacznij od zapalenia światła w pokoju ;) Generalnie ISO5000 to nie jest drogą do jakości zdjęć.

Z matrycą w D7500 iso 5000 jest całkiem ok:

2849

Ja nawet w D500 potrafię pod 10000 podejść. Co nie zmienia faktu, że lepiej mieć więcej światła i niższe iso. A jak już ma być długi czas, to aparat trzeba unieruchomić, czy to w rękach, czy dać na statyw. Jeżeli jest stabilizacja, to wcale nie jest tak trudno. Mówiąc krótko - trenuj, będzie dobrze ;)

nikoniarz
31-12-2017, 11:43
Z matrycą w D7500 iso 5000 jest całkiem ok:

2849

Jakie parametry ekspozycji?

madebyzosiek
31-12-2017, 11:47
Jakie parametry ekspozycji?Jest EXIF jakby co :) ISO 5000, czas 1/250, przysłona 1.8, ogniskowa 58 (S50-100 Art)