PDA

Zobacz pełną wersję : Lightroom i Photoshop różnice w wyświetlaniu



mankimank
12-12-2017, 22:58
Cześć czy ktoś może mi wyjaśnić skąd bierze się różnica w wyświetlaniu po wyeksportowaniu zdjęcie bezpośrednio z Lightroom'a do PS'a. W LR podczas eksportu do PS ProPhoto W PS przestrzeń robocza również ProPhoto . Po wyeksportowaniu zdjęcia do SRGB z jednego i z drugiego programu różnica nadal jest widoczna. Lewy obraz PS a prawy LR. PS CS6 Lightroom 5.7.1
2068

mankimank
13-12-2017, 11:47
Małe sprostowanie. Zdjęcia pokazują różnicę przy zastosowaniu funkcji Edit in Photoshop po kliknięciu prawym na zdjęcie. Sytuacja jest zupełnie inna przy klasycznym eksporcie ( prawy - Export ) ustawienia Image Format - PSD, Color Space - ProPhoto RGB, Depth- 16bit W tej konfiguracji po otwarciu zdjęcia w PS Dostaje to samo co Lightroom. Przekopałem różne fora zagraniczne i żadną z odpowiedzi tam znalezionych nie rozwiązała problemu. W win 10 mam ustawione z zarządzaniu kolorem SRGB.

pgi
13-12-2017, 12:48
A czy jak eksportujesz z PS (Export > Save for Web (Legacy; Alt+Shift+Ctrl+S) to zaznaczasz opcję Convert to sRGB? Wydaje mi się, że Twój jpg ma nadal przestrzeń barw RGB - takie z reguły wyświetlają się bardziej blado niż sRGB.

mankimank
13-12-2017, 13:28
Wyeksportowałem zdjęcie (to które jest bledsze czyli wyedytowane bezpośrednio z LR) z konwersją do sRGB. Jest bez zmian nadal jest blade. Bardziej jednak mi zależy na kwestii czemu przy bezpośrednim wysłaniu zdjęcia do PS jest problem natomiast po wyeksportowaniu i otwarciu w PS zdjęcia z identycznymi ustawieniami wygląda tak samo. Znalazłem post na stronie Adobe gdzie jest napisane, że problemem może być niekompatybilność Camera RAW pomiędzy LR i PS. Zwłaszcza, że przy wysłaniu pliku do PS'a w trakcie ładowania jest komunikat "Czytam format Camera RAW"

mankimank
13-12-2017, 20:00
Po wielu próbach znalazłem rozwiązanie. Tak jak się spodziewałem problem tkwił w ACR. Upgrade ACR do wersji 9 spowodował wyrównanie obrazów w LR I PS.