Zobacz pełną wersję : Coś nie tak z aparatem czy obiektywem ?
monika2415
08-12-2017, 20:37
Mam D7200 i 50mm 1.8G.Problem w tym że AF nie trafia tam gdzie celuję - punkt af ustawione na oko łapie co innego z boku albo u góry obiektu.Co jest nie tak ? Coś mam ustawić ? Pomóżcie bo już mnie to denerwuje :(
Z góry dziękuję za pomoc :)
Sprawdź sobie obiektyw pod kątem występowania ewentualnego FF/BF. Jak? Znajdziesz w sieci. Jeśli taka niedogodność występuje wtedy musisz skorzystać z mikrokalibracji w korpusie. Tutaj kłania się instrukcja obsługi aparatu.
Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
monika2415
08-12-2017, 21:37
Dzięki Piechu.
Czy wszystkie obiektywy podłączone do D7200 muszą być kalibrowane ? Już kombinowałam z kalibracją w body z 35-tką i pomogło teraz znowu musze kombinować z 50-tką ? Masakra ;)
Ale co tu jest do kombinowania, robisz próbne zdjęcie jak już było opisywane wiele razy na forum, wprowadzasz korektę w aparacie, znowu zdjęcie itd, może to 10 minut z jasnym obiektywem na podglądzie wszystko sprawdzisz, to że masz mikro regulacje to plus, nie musisz wysyłać sprzętu na serwis.
monika2415
08-12-2017, 21:58
Ale co tu jest do kombinowania, robisz próbne zdjęcie jak już było opisywane wiele razy na forum, wprowadzasz korektę w aparacie, znowu zdjęcie itd, może to 10 minut z jasnym obiektywem na podglądzie wszystko sprawdzisz, to że masz mikro regulacje to plus, nie musisz wysyłać sprzętu na serwis.
Ale kombinowanie wcale nie musi trwać długo ;)
Okej teraz poważnie.
FF (Front Focus) - ustawienie ostrości przed celem lub BF (Back Focus) - ustawienie ostrości za celem, czyli u mnie BF.
monika2415
08-12-2017, 22:56
Teraz tak:
na f2.5 ostrzenie tam gdzie celuję ale co 2-gie zdjęcie bo tak to af ostrzy z boku, na f2.8 ucieka w tył też co 2-gie zdjęcie reszta trafia tak gdzie celuje, na f3.2 ucieka w bok chociaż celuję w środek.O co chodzi, wiecie może ?
monika2415
08-12-2017, 23:29
Jakiego AF używasz?
AF-C pojedyńczy więc af nie powinien "uciekać".
Sprawdź jeszcze na AF-S. I w LV.
monika2415
08-12-2017, 23:42
Sprawdź jeszcze na AF-S. I w LV.
Ok wiem o co chodzi, ale to już jutro, dam znać.
monika2415
09-12-2017, 22:43
Ok powodem był obiektyw, BF.Ustawiałam precyzyjną korekte na -5 i jest git :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.