PDA

Zobacz pełną wersję : zamykanie oczu



mario_mar
26-09-2004, 08:04
Mam taki problemik ze robiąc z lampą SB-600 palnik na wprost modele przymykają oczy - wiec zrobiłem sobie kilka fotek i okazało się ze i ja mam przymknięte . Wynika to z tego ze w trybie i-Ttl mamy dwa błyski. Czy ktoś zaobserwował ten problem w swoich zdjęciach? pozdrawiam

sailor
26-09-2004, 09:53
w trybie TTL czy i-TTL masz przedblysk pomiarowy mniejszej mocy wysylany przez lampe o ulamek sekundy wczesniej. dlatego moga sie zdarzyc przymkniete oczy.. coz .. trzeba pamietac by nie zamykac :)

tzk
26-09-2004, 10:56
Mam taki problemik ze robiąc z lampą SB-600 palnik na wprost modele przymykają oczy ....

a czy SB-800 tez robi taki numer bo ja niezauwazylem

Kaleid
26-09-2004, 11:16
Normalnie przedblysk jest niewidoczny dla oczu. Jedynie przy synchronizacji na drugą kurtynę błysk kontrolny jest wyrazny.

tzk
26-09-2004, 11:25
Normalnie przedblysk jest niewidoczny dla oczu.

i tak zdaje sie nawet jest w instrukcji napisane "... Tuz przed błyskiem SB-800 wysyła serię niewidocznych przebłysków rozpoznawalnych dla wielopolowego czujnika TTL aparatu ..."

jednak widoczne błyski pojawiają sie jak masz włączone funkcję redukcji czerwonych oczu "... tuż przed błyskiem głównym (lampa) emituje trzy błyski o zredukowanej mocy ..."

Tomx
26-09-2004, 13:08
Witam

Miałem ten problem na ślubie, koleś na 20 fotek na jednej miał otwarte.
Ale nie było trgedii, sam się przyznał że na jedno mrugnięcie jego partnerki on mruga 5 razy :lol:.
To tylko jeden taki przypadek i to uzasadniony.

Pozdrawiam
Tomek

gmoszkow
26-09-2004, 13:19
Witam

Ja tam takich efektów nie zauważyłęm. Owszem mam na kilku zdjęciach ludzi z zamkniętymi oczami, ale to dlatego, że zdjęcia byłu robione w akcji i nikt nie zwracał uwagi na fotografa.

Przedbłysk widać i nawet jeśli Nikon w instrukcji napisał, że przedbłyski są niewidoczne to i tak są widoczne. Nie wszyscy je zauważają, ale jednak widać.

Gorzej trochę jest jak zdalnie sterujesz lampą. Wtedy dwa błyski widać wyraźnie, ale też nie widziałem specjalnych różnic jeśli chodzi o zamykanie oczu.

Pozdrawiam

Grzegorz

Win Iks Pe
26-09-2004, 13:20
... heh zamykanie oczy :(
tyle ze laska mrugala jak opetana, ba miala czym = rzesy dlugie do kolan :) :) :)...
tyle ze t=wtedy focilem jeszcze 90x i dopiero sie zdziwilem jak wywolalem filma ;(
myslalem ze sie potne...
a ona na to ze takie same zdjecia ma w domu inne wiec te tez jej sie podobaja :) [patrz spiaca krolewna :)]
pozdraiwam
win iks pe

Kaleid
26-09-2004, 13:29
jednak widoczne błyski pojawiają sie jak masz włączone funkcję redukcji czerwonych oczu "... tuż przed błyskiem głównym (lampa) emituje trzy błyski o zredukowanej mocy ..."


Bo na tym wlasnie polega owa redukcja :)

Kaleid
26-09-2004, 13:30
Gorzej trochę jest jak zdalnie sterujesz lampą. Wtedy dwa błyski widać wyraźnie, ale też nie widziałem specjalnych różnic jeśli chodzi o zamykanie oczu.


To są blyski sterujące ktore przekazują do lampy info z aparatu

tzk
26-09-2004, 13:57
Bo na tym wlasnie polega owa redukcja :)

no fakt, jak zamknie oczy to czerwone nie beda :-)

gmoszkow
26-09-2004, 14:20
Gorzej trochę jest jak zdalnie sterujesz lampą. Wtedy dwa błyski widać wyraźnie, ale też nie widziałem specjalnych różnic jeśli chodzi o zamykanie oczu.


To są blyski sterujące ktore przekazują do lampy info z aparatu

No to doskonale wiem, ale mówię dla tych którym ludzie migają oczami jak lampą po oczach dostają

Pozdrawiam

Grzegorz

golden
26-09-2004, 14:32
Jeśli chodzi o zamykanie oczu to czasami wina leży również po stronie fotografowanych osób a właściwie na ich reakcje na błysk lampy Znam osobę która na każdym zdjęciu zamykała oczy i pomimo wielu moich prób nie udało mi się zrobić zdjęcia z otwartymi oczami - zawsze miała zamknięte. To był chyba rzadki przypadek "nadwrażliwości ocznej"

pozdrawiam

mario_mar
26-09-2004, 17:33
Tak ludzie często mrugają ale w tym przypadku to wina lampy i aparatu , a z F80+Sb-28 i SB 600 czy SB800 to zamknięte oczy powstają wyłącznie z mojej winy. Dlatego skłaniam się do wniosku ze z tymi produktami nikona nie jest najlepiej w tej klasie i nad tym bardzo ubolewam to powinno być bardziej dopracowane. Pozdrawiam

Tomx
26-09-2004, 18:20
Witam

Mario_mar ja dokładnie mam takie samo zdanie

Tomek

sqbany
26-09-2004, 20:13
:?: :wink:

tzk
26-09-2004, 20:18
..... zamknięte oczy powstają wyłącznie z mojej winy. Dlatego skłaniam się do wniosku ze z tymi produktami nikona nie jest najlepiej ....

mogłbyś wyjaśnić bo nie rozumiem ?

sqbany
26-09-2004, 20:19
I jeszcze moze ktos podpowie jak zrobic zeby fotki byly jedna po druga.. :oops:

maroo
26-09-2004, 20:26
Po każdym [/img] daj ENTER.

sqbany
26-09-2004, 20:26
[mogłbyś wyjaśnić bo nie rozumiem ?

Chodzi mi wlasnie o to ze niektorym osobom nie sposob zrobic zdjecia
tak aby nie zamkneli oczu...Wiec jesli na kazdym zdjeciu maja zamkniete oczy to oczywiscie nie widac jaki maja kolor.. :D

tzk
26-09-2004, 20:27
Chodzi mi wlasnie o to ze niektorym osobom nie sposob zrobic zdjecia
tak aby nie zamkneli oczu...Wiec jesli na kazdym zdjeciu maja zamkniete oczy to oczywiscie nie widac jaki maja kolor.. :D

ale ja sie nie odnosiłem do Twojego posta :-)

sqbany
26-09-2004, 20:29
Po każdym [/img] daj ENTER.

Panie maroo ,dzieki .Jeszcze duzo musze sie uczyc.. :D

sqbany
26-09-2004, 20:30
Chodzi mi wlasnie o to ze niektorym osobom nie sposob zrobic zdjecia
tak aby nie zamkneli oczu...Wiec jesli na kazdym zdjeciu maja zamkniete oczy to oczywiscie nie widac jaki maja kolor.. :D

ale ja sie nie odnosiłem do Twojego posta :-)


Ups ! Sorki :oops:

golden
26-09-2004, 20:32
Chodzi mi wlasnie o to ze niektorym osobom nie sposob zrobic zdjecia
tak aby nie zamkneli oczu... :D

i o tym pisałem wcześniej

pozdrawiam

sqbany
26-09-2004, 20:42
Wszystko sie zgadza poprostu zle odczytalem post "tzk" i wyszlo male zamieszanie :wink:

maroo
26-09-2004, 20:45
Tak sobie myślę, że taki gostek w roli pana młodego może zniweczyć cały trud włożony w pracę fotografa ślubnego. :wink:

sqbany
26-09-2004, 20:55
Niby nic ale faktycznie moze to byc problem.Chyba zaczne "panstwom"Mlodym zakladac okulary przeciw sloneczne 8) to nie bedzie widac czy maja zamkniete czy otwarte.. :wink:

Anonymous
26-09-2004, 21:54
..... zamknięte oczy powstają wyłącznie z mojej winy. Dlatego skłaniam się do wniosku ze z tymi produktami nikona nie jest najlepiej ....

mogłbyś wyjaśnić bo nie rozumiem ?

powiedziałem " z mojej winy " bo w większości przypadków jest się w stanie wyczuć jak reaguje dana osoba na błysk i na klisze 36 klatkową mam może 3-4 zdjęcia z mrugnięciem.

powiedziałem "Dlatego skłaniam się do wniosku ze z tymi produktami nikona nie jest najlepiej .. " - nie jest najlepiej z tą lampą SB 600 i z tym aparatem D70 i z takim sposobem błysku który naraża na (zwiększa o 100% ) zjawisko niekontrolowanego przymknięcia oka. Dla mnie są to straszne niedociągnięcia nikona.
pozdrawiam

mario_mar
26-09-2004, 21:58
powyzej to moja odpowiedz