PDA

Zobacz pełną wersję : Strona internetowa - ocena merytoryczna treści



Tomekk
22-11-2017, 13:43
Cześć,

Popełniłem takie coś: http://www.mountainphoto.pl (http://www.mountainphoto.pl)
Jest to mój pierwszy taki "projekt" więc proszę Was o ocenę zarówno strony jak i zdjęć tam umieszczonych. Dzięki ;)

notdot
22-11-2017, 15:48
JAk dla mnie ładnie przejrzyście bez kombinowania
nie podoba mi się tylko przeglądanie zdjęć na powiększeniu kiedy nie da się przejść dalej strzałką w prawo kiedy kończy się (według ciebie) jeden katalog
czyli niby wszystkie miniaturki wyświetlasz a nie przejdziesz między zdjęciami np Praga - Lublin

90s
22-11-2017, 16:21
Tomekk tak jak kolega notdot napisał bardzo ładna i przejrzysta strona, od siebie dodałbym że brakuje zakładki o Tobie, nie można się niczego dowiedzieć o autorze tych wielu pięknych prac.
Dodatkowo wygląda na to że masz tam opcje pokazu zdjęć na pierwszej stronie. Warto to wykorzystać do pokazania Twoich najlepszych zdjęć.
Do numeru telefonu dodałbym też kierunkowy +48 kto wie komu wpadniesz w oko:)

freebie
22-11-2017, 19:49
Mi się podoba tylko w home powinny chyba też być zdjęcia czy ten szablon tego nie umożliwia? Sam jestem przed tym krokiem (założeniem strony), udzielisz paru porad?

Tomekk
23-11-2017, 11:26
Dziękuję za merytoryczne i dobre słowo :)
Co do galerii: niestety przy dodawaniu podkategorii, szablon nie umożliwia pokazu zdjęć w zapętleniu, więc albo jest tak jak na stronie albo zdjęcie powiększają się tylko te, na które kliknięcie myszką. Sam do tej pory zastanawiam się jaka opcja byłaby lepsza...

Zakładka Home: możliwe jest tam kilka ekranów głównych, niestety nie ma tam galerii - zastanawiam się nad dodaniem 2-3 ekranów.

freebie: długo myślałem nad założeniem strony, oglądając inne galerię, moim zdjęciom duuużooo brakuje, ale w końcu się zdecydowałem i jestem zadowolony z efektu, tzn. zdjęcia prezentują się lepiej, niż się spodziewałem.
Co trzeba zrobić? Ja zacząłem od wyboru szablonu, rezerwacji domeny i opłacie serwera. Dalej jest to kwestia zabawy w ramach zakupionego szablonu. Szablon trzeba wybrać uważnie, gdyż nie można go rozbudować, trzeba poruszać się tylko w ramach szablonu. Całość zajęła ok. dwa tygodni. Najlepiej wybrać szablony, które albo niedawno powstały, albo odświeżone są w tym roku. Szablony można zobaczyć w linku: https://themeforest.net/tags/photography?platform=WordPress&sort=rating&term=photography

(https://themeforest.net/tags/photography?platform=WordPress&sort=rating&term=photography)

Mane
25-11-2017, 15:59
Jaki to konkretnie szablon?

6868
25-11-2017, 21:49
A czemu juz „[emoji767] 2018 ......“?

Tomekk
27-11-2017, 13:17
Jaki to konkretnie szablon?
http://gt3demo.com/wp/johnblack/

90s
27-11-2017, 16:18
Tomekk widzę że jest tam opcja dodania sklepu. Wiesz może czy da się bezpośrednio sprzedawać przez te sten szablon? bo odnosi do jakieś firmy co drukuje zdjęcia.

Też w przyszłości myślę nad zmianą strony bo potrzebuje właśnie opcje sklepu a zarazem stronę która była pod fotografię i art a nie typowy e-sklep.

Tomekk
27-11-2017, 16:43
@Tomekk (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=3093) widzę że jest tam opcja dodania sklepu. Wiesz może czy da się bezpośrednio sprzedawać przez te sten szablon? bo odnosi do jakieś firmy co drukuje zdjęcia.

Też w przyszłości myślę nad zmianą strony bo potrzebuje właśnie opcje sklepu a zarazem stronę która była pod fotografię i art a nie typowy e-sklep.
Tego niestety nie wiem na 100%, ale nie sugerowałbym się tym co jest napisane w przykładzie - to chyba tylko przykład. Postaram się dowiedzieć od mądrzejszych ode mnie, dam znać.

90s
27-11-2017, 17:50
Ślicznie dziękuje, prezentacja bardzo ciekawie się prezentuje.

Tomekk
28-11-2017, 11:15
@Tomekk (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=3093) widzę że jest tam opcja dodania sklepu. Wiesz może czy da się bezpośrednio sprzedawać przez te sten szablon? bo odnosi do jakieś firmy co drukuje zdjęcia.

Też w przyszłości myślę nad zmianą strony bo potrzebuje właśnie opcje sklepu a zarazem stronę która była pod fotografię i art a nie typowy e-sklep.

Szablon umożliwia dodanie sklepu internetowego :-)

90s
28-11-2017, 11:26
Tomekk tak to widać po prezentacji, pytanie było czy można prowadzić bezpośrednią sprzedaż przez tę witrynę, czy zostajemy przekierowani np na ebay.
Chciałbym prowadzić bezpośrednią sprzedaż z możliwością płacenia kartami lub paypalem. Obecnie na mojej stronie odsyłam do ebaya i etsy. więc ponoszę dodatkowe koszta prowizji.

Możesz mi też napisać ile kosztuje ten szablon? bo naciskam kupno i nic się nie dzieje. Chyba czeka mnie reinstal systemu

Tomekk
28-11-2017, 13:54
Przepraszam za ten głuchy telefon, ale sam się tym nie interesowałem więc muszę pytać ludzi, którzy w tym siedzą. Dostałem taką odpowiedź, że sklep będzie obsługiwany z panelu administracyjnego szablonu...
Co do kosztów, to zapłaciłem za niego 69 USD.

90s
28-11-2017, 15:01
Ślicznie dziękuje za pomoc.

pioterkow
01-12-2017, 15:40
Cześć,

Popełniłem takie coś: http://www.mountainphoto.pl (http://www.mountainphoto.pl)
Jest to mój pierwszy taki "projekt" więc proszę Was o ocenę zarówno strony jak i zdjęć tam umieszczonych. Dzięki ;)
Fajna bardzo prosta strona - bez kombinowania, widac od razu co i jak. Lubie prostote rozwiazan i dostep do tresci bez durnych udziwnien i wodotryskow.
ZDjecia podobaja mi sie - ciekawe ujecia, widac jakis pomysl, bez udziwnien i durnowatych wysaturowanych na MAX HDR-ow.
Podsumowujac: dla mnie dobra robota - konkretna, przejrzysta i tresciwa. Zdjecia tez bardzo fajne.
Pozdrawiam. Piotr

Tomekk
01-12-2017, 16:14
Fajna bardzo prosta strona - bez kombinowania, widac od razu co i jak. Lubie prostote rozwiazan i dostep do tresci bez durnych udziwnien i wodotryskow.
ZDjecia podobaja mi sie - ciekawe ujecia, widac jakis pomysl, bez udziwnien i durnowatych wysaturowanych na MAX HDR-ow.
Podsumowujac: dla mnie dobra robota - konkretna, przejrzysta i tresciwa. Zdjecia tez bardzo fajne.
Pozdrawiam. Piotr

Dzięki :smile: