PDA

Zobacz pełną wersję : Payu allegro



artur0372
21-11-2017, 22:39
Jak było to sorki i proszę o link.
Czy sprzedający ma możliwość usunięcia płatności payu?
Czy "specjaliści" z allegro już zdecydowali za sprzedających, że ni hu hu?
Kiedyś była taka opcja, teraz jej nie widzę.

mateo912
21-11-2017, 23:26
Jak było to sorki i proszę o link.
Czy sprzedający ma możliwość usunięcia płatności payu?
Czy "specjaliści" z allegro już zdecydowali za sprzedających, że ni hu hu?
Kiedyś była taka opcja, teraz jej nie widzę.

ale po co? Możesz dodać płatność poza allegro ale mało kto będzie chętny na taki typ płatności który nie jest wspierany przez ochronę kupujących i wydłuża zamówienie o 2-3 dni.

HYPER
21-11-2017, 23:30
nie ma takiej opcji juz od bardzo dlugiego czasu a co do zasadnosci to kazdy powinien miec wybor. niewazne czy wydluza to transakcje czy nie.

artur0372
21-11-2017, 23:33
ale po co? Możesz dodać płatność poza allegro ale mało kto będzie chętny na taki typ płatności który nie jest wspierany przez ochronę kupujących i wydłuża zamówienie o 2-3 dni.

W moim przypadku nic nie wydłuża. Wiem, że mogę dodać płatność bezpośrednio na konto, ale ja się pytam czy jest możliwość wyłączenia payu.

- - - - kolejny post - - - - - -


nie ma takiej opcji juz od bardzo dlugiego czasu a co do zasadnosci to kazdy powinien miec wybor. niewazne czy wydluza to transakcje czy nie.

Jak dawno? Jeszcze niecały miesiąc temu nie miałem payu.

poste
21-11-2017, 23:43
Według mnie to już od kilku lat nie ma opcji rezygnacji z PayU przy sprzedaży.
Myślę, że sprzedawcy, którzy nie dopuszczają PayU są traktowani co najmniej podejrzliwie.

artur0372
22-11-2017, 00:00
Udało mi się znaleźć aukcję bez payu.
http://allegro.pl/nikon-d7100-i7034720638.html
Więc jak to jest?

Darek72
22-11-2017, 04:16
Od około miesiąca nie da się już wyłączyć payu, także teraz tylko payu i ewentualne dodanie nr konta do wpłaty. A co do zalinkowanej aukcji to może była wystawiona pierwszy raz przed wprowadzeniem zmian a później była automatycznie wznawiana.

madebyzosiek
22-11-2017, 07:12
Udało mi się znaleźć aukcję bez payu.
Więc jak to jest?

Trochę Cię nie rozumiem... Przecież pierwszą, podejrzaną "nieprawidłowością" sprzedającego na allegro, jest brak PayU... Ja bym Cię omijał raczej, choć zdarza mi się dogadać na przelew i załatwienie transakcji poza aukcją. Ale jeżeli forma płatności to tylko przelew, to odpuszczam. Pewnie nie tylko ja... Czemu chcesz wyłączyć PayU? Będziesz mniej wiarygodny...

poste
22-11-2017, 09:13
Udało mi się znaleźć aukcję bez payu.
http://allegro.pl/nikon-d7100-i7034720638.html
Więc jak to jest?

Sprzedający dopuszcza tylko płatność gotówką (odbiór osobisty lub pobranie), wystawił dopiero 2-gi raz, ciekawe ile potrwa jeszcze sprzedaż.
Też mnie na początku irytowało payu, ale szybko doceniłem plusy.

artur0372
22-11-2017, 10:08
Czemu chcesz wyłączyć PayU? Będziesz mniej wiarygodny...

Po pierwsze primo :-) to jest konto żony i wspólny rachunek do wypłat, ja mam swój (lewy) :-)
Po drugie primo :-) payu zawsze mnie wk.....ło (kasę na koncie zawsze miałem szybciej zwykłym przelewem niż przez payu) do tego teraz wymyślili "Przelewy24" jakieś rejestracje kont i kart. Cholera wie o co im chodzi, ale poczytałem w necie, że to wszystko nie do końca jest bezpieczne.
Po trzecie primo :-) Gdzieś tu na forum jest mój wątek (nie mogę znaleźć, może usunięty) o tym jak sprzedałem obiektyw gościowi. Od samego początku chciał payu bo jak twierdził może odzyskać kasę od allegro i tak zrobił (twierdził, że zepsuty). Mi zawiesili konto a jemu oddali kasę. Teraz facet ma obiektyw i kasę od allegro a ja nie mam konta. Powiedziałem sobie nigdy więcej payu. Oczywiście możecie twierdzić, że sprzedałem mu uszkodzony, ale mówię Wam na 100% szkło było sprawne (N50 1.8D). Kupił do D3200 - nie trudno się domyśleć dlaczego twierdził, że uszkodzony i chciał zwrócić.
Zapytacie pewnie dlaczego nie chciałem przyjąć zwrotu a no dlatego, że jak napisał " obiektyw doszedł cały, nigdy nie widział tak zabezpieczonej paczki, ale z jego body nie działa i chce odesłać i że jak nie będzie działał z moim body to znaczy, że uszkodził się podczas transportu" :-) I tu zaświeciło mi się światełko - pewnie sam go uszkodził, upadł mu cycuś innego. Miałem wtedy D90 i D7000 na obu śmigał że hej.

poste
22-11-2017, 10:40
Ale kasę za ten obiektyw dostałeś, czy musiałeś zwrócić?
Konto możesz założyć nowe, tajne ;)
Z PayU po kilkunastu minutach widzisz, że kupujący zrobił przelew. Dla kupującego to wygodniejsze, bo sprzedawca może szybciej wysłać mu zakup, nie czekać na zaksięgowanie na swoim koncie (pora dnia, weekendy, itd.). Warto popatrzeć od tej strony, nie tylko z własnego punktu widzenia, bo faktycznie, czy przelew, czy PayU, pieniądze są w podobnym czasie na koncie.
Zawsze możesz próbować przez OLX, tam jest wolna amerykanka a mimo to często łatwiej i szybciej można coś sprzedać.

ksh
22-11-2017, 10:43
Allegro wprowadziło zmiany i teraz nazywa się to Allegro Finanse, w którym mamy PayU i Przelewy24, oferty bez tego były zawsze podejrzane i zazwyczaj oszuści unikali PayU co było łatwo wyłapać, obie opcje wymagają autoryzacji osobnej co zwiększa bezpieczeństwo sprzedającemu jak i kupującemu.
Za dużo było przekrętów związanych z prowizjami, za dużo kradzionych kont, w pewnym momencie allegro stało się właściwie tablicą ogłoszeniową dla wielu sprzedawców, którym 100% towarów "zwracano".

artur0372
22-11-2017, 10:51
Ale kasę za ten obiektyw dostałeś, czy musiałeś zwrócić?
Konto możesz założyć nowe, tajne ;)
Z PayU po kilkunastu minutach widzisz, że kupujący zrobił przelew. Dla kupującego to wygodniejsze, bo sprzedawca może szybciej wysłać mu zakup, nie czekać na zaksięgowanie na swoim koncie (pora dnia, weekendy, itd.). Warto popatrzeć od tej strony, nie tylko z własnego punktu widzenia, bo faktycznie, czy przelew, czy PayU, pieniądze są w podobnym czasie na koncie.
Zawsze możesz próbować przez OLX, tam jest wolna amerykanka a mimo to często łatwiej i szybciej można coś sprzedać.

Kasę dostał kupujący. Tak jak napisałem ma teraz obiektyw, który kupił ode mnie i zwrot od allegro. Mi konto zawiesili do czasu aż im wpłacę to co jemu wypłacili. Ot polityka allegro.