Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Jaki statyw do fotografii przyrodniczej do 1000 zł?



Piechu
10-11-2017, 20:32
Aktualnie posiadam statyw jak w sygnaturce i tak naprawdę ciężko na niego narzekać szczególnie gdy pod uwagę weźmiemy jego cenę. Niemniej ostatnio zakupiłem lunetę do obserwacji ptaków i obecny statyw będzie służył do jej podpierania. W związku z powyższym szukam nowego statywu pod zestaw foto. W zasadzie potrzebuję tylko nóg, głowica i kolumna nie są mi potrzebne. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na nogi to góra 1000 zł. Czy da się w tej cenie kupić coś stabilnego i wytrzymałego przystosowanego stricte do fotografii przyrodniczej? Na Ali rzuciły mi się w patrzałki statywy nieznanej mi marki Miliboo czyli chińszczyzna - to przykład pierwszy lepszy z brzegu (https://pl.aliexpress.com/item/Miliboo-Camera-Tripod-IronTower-MTT702B-not-include-head-of-Carbon-Fiber-Professional-video-39mm-Foot-Tube/32320366988.html?spm=a2g17.search0104.3.307.GEOYBb&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10 065_10151_10068_10344_10345_10342_10343_10340_1034 1_10541_10304_10307_5670020_10301_10060_10155_1015 4_10056_10055_10539_10537_10536_10059_10534_10533_ 100031_10103_10102_10142_10107_10171_10562_10084_1 0563_10083_10561_10566_5740016_10564_10565_5650020 _10312_10313_10314_5660020_10550_10073_10551_10552 _10553_10554_10557-10550,searchweb201603_4,ppcSwitch_5&btsid=b78f509b-4373-46a0-93c7-e71d7ba658ce&algo_expid=67fdd4e8-1d45-4d1f-a202-4c7bcb69b559-41&algo_pvid=67fdd4e8-1d45-4d1f-a202-4c7bcb69b559). Z wyglądu wydają się być ok, parametry jak tu u chinoli pewnie zawyżone ale zastanawiająca jest w ich przypadku bardzo wysoka waga bo gros z nich, nawet jeśli w opisie stoi karbon, waży około 5kg.
Czy oprócz podejrzanych chińskich produktów jest coś godnego uwagi?

nikoniarz
10-11-2017, 20:40
Nie podajesz dość istotnych informacji w postaci masy zestawu oraz ogniskowej...

ksh
10-11-2017, 20:41
Z chińszczyzny to Zomei, Benro, Beike, ich produkty wydają się dobre, oczywiście w ofercie jest tani szmelc jak i dobre modele.

Piechu
10-11-2017, 20:44
Nie podajesz dość istotnych informacji w postaci masy zestawu oraz ogniskowej...No przecież wszystko stoi w sygnaturze ale dla tych, którzy wolą informacje w poście lub korzystają z tapatalka, w którym jak teraz zauważyłem sygnatury się nie wyświetlają:
D500 + grip + S150-600 sport. Waga zatem oscyluje w okolicach 4kg z lekka górka.
koesh a jakieś konkretne modele przychodzą Ci do głowy bo marki wymienione znam ale właśnie liczę na konkretne wskazanie jakiegoś sprawdzonego modelu.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

frogi
10-11-2017, 20:54
Jak nie narzekasz na firmę z której masz obecny statyw to mają tam w ofercie np taki Genesis Base C3 albo C5 udźwig odpowiednio 15 i 30 kg cena jakieś 700zł mniej więcej :)

Piechu
10-11-2017, 21:01
Wiem, wiem ich ofertę w pierwszej kolejności sprawdziłem ale to nie jest to czego szukam. Zresztą tu znowu płacę za coś co mi nie jest potrzebne czyli kolumnę i głowicę. Zależy mi na statywie jak w zalinkowanym chinczyku czyli szeroki rozstaw nóg (duża średnica "misy?, tam gdzie mocuje się głowicę), grube nogi, brak kolumny i głowicy. Feisol ma takie statywy w ofercie ale cenowo ponad możliwości.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

nikoniarz
10-11-2017, 21:03
No przecież wszystko stoi w sygnaturze

Na kompie sygnatura pod postem się nie wyświetla, a ja nie "łażę" za każdym inwigilując czego używa... Ale wracając do tematu: Genesis to też chinol, więc Twoim tokiem rozumowania też powinien mieć "wyimaginowane" parametry. Co do konkretów w zakupie- celował bym w Benro o odpowiedniej wysokości przy założonym budżecie i jak największej średnicy nóg.

Piechu
10-11-2017, 21:06
A czy gdzieś napisałem, że Genesis to nie chinol i nie ma naciaganych parametrów? :) Oczywiście, że jest i oczywiście, że ma.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

nikoniarz
10-11-2017, 21:16
A czy gdzieś napisałem, że Genesis to nie chinol i nie ma naciaganych parametrów? :)

A czy ja napisałem, że Ty tak napisałeś? Sam stwierdziłeś, że u chinoli parametry pewnie zawyżone... No qrwa bądźmy poważni. Mam chinola (Fotopro 684)- D3+N200-500 trzyma bez zarzutu. A on niewiele różni się od tego co posiadasz obecnie. I powiem tak- średnica podparcia głowicy nie ma znaczenia, jeśli same nogi wpadają w wibracje/rezonans. Brak kolumny centralnej można pominąć- dobierz tak wysokość by jej nie wysuwać. Nie piszę tego złośliwie, ale sam najlepiej wiesz jak używasz sprzętu (czasy naświetlania, warunki atmosferyczne) więc pod tym kątem powinieneś wybrać. W szczególności, że czytając co piszesz, nie powinieneś mieć problemu z wyborem...

markB
10-11-2017, 21:18
Z wyglądu wydają się być ok, parametry jak tu u chinoli pewnie zawyżone ale zastanawiająca jest w ich przypadku bardzo wysoka waga bo gros z nich, nawet jeśli w opisie stoi karbon, waży około 5kg.

A nie jest to waga przesyłki?

tommik
10-11-2017, 23:33
Zależy mi na statywie jak w zalinkowanym chinczyku czyli szeroki rozstaw nóg (duża średnica "misy?, tam gdzie mocuje się głowicę), grube nogi, brak kolumny i głowicy. Feisol ma takie statywy w ofercie ale cenowo ponad możliwości.

Ja polecam Feisol. Sam kupiłem w zeszłym roku tę wersję:
http://www.feisol.co.at/product_info.php?info=p134_feisol-ct-3371-classic-gro-stativ.html
To jest sporo tańsza wersja, a różni się jedynie mniej wygodnym mechanizmem wysuwania segmentów nóg, w stosunku do nowszej wersji rapid z tejże serii. Nieco ponad Twój budżet, ale warto pomyśleć. Przesyłka darmowa była.

grafo
10-11-2017, 23:39
z rynku wtórnego polecam manfrotto 055XPROB, za sporo mniej niż 1000 pln. Wielu przyrodników go używa. Przerobiłem kilka statywów i finalnie póki co też na nim pracuje (D500+500VR). Kolumnę centralną obciąłem brzeszczotem ;)

wacha321
11-11-2017, 00:37
Polecam ten statyw. Stawiam na tym 600vr. Miałem 055xprob ale ten jest znacznie solidniejszy.https://m.ebay.pl/itm/Benro-COM37AL-Combination-Series-3-Aluminium-Tripod-/142402141268?hash=item2127d43c54%3Ag%3ABiIAAOSwEHp ZMS1E&_trkparms=pageci%253A895dea86-9646-11e7-8a95-74dbd180f687%257Cparentrq%253A6ca87ec715e0a884c161 a3a8ffeac829%257Ciid%253A13

Piechu
11-11-2017, 11:41
wacha321 ten benro wygląda całkiem sensownie tommik właśnie feisolom się przyglądałem, międzyinnymi modelowi przez Ciebie podlinkowanemu... no ale kurcze to 50% więcej niż zakładany przeze mnie budżet, muszę pomyśleć.

Fludi
03-12-2017, 22:26
Camrock Evo Tactic T80 jest całkiem przyzwoity, aczkolwiek u chińczyka pod marką Andoer, znajdziesz identyczny, ale w innym kamuflażu i o wiele taniej.

Piechu
14-04-2018, 12:25
Kilka miesięcy upłynęło ale w końcu udało mi się kupić rzeczony statyw. Udało mi się wyrwać w "fajnych pieniądzach" potestowy ale z pełną gwarancją i fakturą Induro GIT304. Póki co jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że już tak pozostanie.