foto4deg
03-11-2017, 19:55
Koledzy, macie namiary na rzetelną firmę mającą w ofercie albumy ślubne w skórzanej oprawie?
Chciałem skorzystać z firmy Barański, jednakże po kilkumiesięcznej walce o informacje, a także po tygodniowym oczekiwaniu na wycenę i maila (po wielokrotnym przypominaniu się na dwa różne numery komórkowe i maila) mam już serdecznie dość, tym bardziej moi klienci oczekujący na albumy...
Podzielę się z tobą doświadczeniem z paroma tzw. liczącymi się firmami.
Nie będzie cukru, bo jak sam zauważyłeś stosunek takich firm do klientów jest średni, że tak powiem.
Najlepsze foto - masakra
Zamówiłem Album tradycyjny, podstawowy, 30x30cm
Przyszedł rozklejający się album... Nie po jakims czasie, ale od razu po wyjęciu z paczki.
Wyklejka, czyli karta łącząca się z okładką cała się odklejała od strony grzbietu, była pofałdowana, zarówno przednia jak i ostatnia.
To w ogóle bezczelność z ich strony, że mi coś takiego wysłali, czy nikt tego nie oglądał przed wysłaniem?
Nie obchodzi mnie ich automatyzacja produkcji.
Reklamację oczywiście uznali, ale pieniędzy nie chcieli zwwrócić. A nie miałem już po tym ochoty u nich nic robić.
Na początku sprawdzali, czy da się naprawić, no nie... Chcieli naprawiać to dziadostwo, na które nie mogłem już patrzyć.
Nie dało się jednak naprawić, i zrobili nowy - tak twierdzili.
Nowy na pierwszy rzut oka był ok.
Ale po jakimś czasie znowu zauważyłem że delikatnie rozkleja się w tych samych miejscach, czyli wyklejka odkleja się od okładki wzdłuż grzbietu na 1 lub 2 cm.
Czyli ten sam problem, w mniejszej skali, ale widać mają z tym problem.
Ale to co najbardziej denerwuje, to że słychać przy rozkładaniu jak klej pracuje !!!
Więc ja takiej firmie dziękuję, bubelarzom, co nie chce im się dobrze zrobić albumu.
--
Kolejna firma: Albumy Art
Wydają się ok. Dobre wykonanie, albumy szyte itp.
Ale... ich projekty nie są dobre.
Papier w albumach tradycyjnych jest odrobinę za cienki.
Jego czerń nie jest tak głęboka jak powinna być, np. jak u powyższego z najlepszefoto, gdzie projekt był dobry, ale wykonanie fatalne.
Pergamin jest montowany pod zakładkę, co nie jest dobre, bo przy próbie przełożenia pergaminu na drugą stronę, samoczynnie wraca z powrotem, co jest mega denerwujące.
Na szczęście to były tylko poszukiwania albumu prezentacyjnego.
Gdybym miał coś takiego oddać klientowi, to by była dopiero Masakra.
---
Krukbook - foto-książki.
Moja wielka nadzieja, jednak niespełniona.
Super wykonanie, ale ich polityka i technologia jest jednak słaba.
Technologia:
Foto-książki drukują na nie wiem czym, ale to druk cyfrowy, 4 kolorowy.
Niestety nie wygląda to tak dobrze jak klasyczne odbitki.
Szczególnie przy ciemniejszych zdjęciach wychodzą słabości druku.
W dodatku ten druk obarczony jest takimi błędami jak odpryski tonera.
Niestety chyba nie sprawdzają przed wysłaniem, czy wydrukowali dobrze, co jest chore wg mnie.
I teraz polityka:
Jeśli odprysk z tonera jest mniejszy niż 3mm to nie uznają reklamacji.
Tylko w przypadku małego formatu książki, taki odprysk, który przydażył się na twarzy pana młodego, jest nie do przyjęcia.
Jedyne co robią w takich przypadkach to drukują tylko tą stronę i wymieniają.
Czyli rozklejają oprawę i kleją znowu.
Dla mnie koszmar.
I to tyle moich doświadczeń z polską branżą ślubną.
Przestałem wierzyć, że ktoś inny, zrobi mi coś dobrze po normalnej cenie z oferty.
Wszyscy oni chcą się tylko nachapać, a prawdziwy rzemieślnicy to chyba wyjechali.
W ogóle sam fakt kupowania przez Internet takich rzeczy jest trochę pomyłką.
Jakość, wykonanie, materiały, personalizacje, tłoczenia itp. wszystko to powinno się wybierać na żywo z doradcą najlepiej.
Bo inaczej to często pieniądze wywalone w błoto.
Wiele firm ma skandaliczne podejście do klientów.
Choćby przez to nawet, że nie robią wystarczającej ilości zdjęć produktu, jeśli chcą sprzedawać przez net.
to straszne co piszesz, ale niestety prawda
najlepsze albumy jakie widziałem, były robione przez 2 firmy (nie pamiętam nazwy), każda miałą duży ploter pigmentowy Epsona, bardzo dobre papiery i sami składali introligatorke
I dlatego ja nie tylko sam sobie drukuje, ale również sam robię albumy. Dla siebie i rodziny.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.