Zobacz pełną wersję : Nikon zamyka fabryki w Chinach
https://www.spidersweb.pl/2017/10/nikon-zamyka-fabryke.html/amp
Nikon zamyka chińskie fabryki. Będzie drożej ale czy lepiej?
Pytanie, czy to nie początek końca? Jedynym ratunkiem dla Nikona jest chyba świetny bezlusterkowiec, dorównujący Fuji i kilku innym firmom.
nikoniarz
31-10-2017, 20:09
Pytanie, czy to nie początek końca? Jedynym ratunkiem dla Nikona jest chyba świetny bezlusterkowiec, dorównujący Fuji i kilku innym firmom.
Boszeeee... znów temat bezlustra jako jedyna szansa dla Najkona...
Zamykają w Chinach, bo to obecnie drogi rynek produkcyjny. Po taniości pójdą w Bangladesz i inne rejony z miską ryżu za pracę. Później będzie kwik, że chlapie olejem, ale to oczywiście będzie nieprawdą dla fanbojów.
nikoniarz
31-10-2017, 21:11
Zamykają w Chinach, bo to obecnie drogi rynek produkcyjny. Po taniości pójdą w Bangladesz i inne rejony z miską ryżu za pracę. Później będzie kwik, że chlapie olejem, ale to oczywiście będzie nieprawdą dla fanbojów.
A co z tymi którym faktycznie nic nie chlapie?
Prawdopodobnie chodzi o fakt, że zamknięta fabryka w chińskim Wuxi produkowała na przestrzeni lat kompakty Coolpix oraz bezlusterkowce serii Nikon 1, które też nie były sukcesem rynkowym. Zarówno aparaty Coolpix jak i Nikon 1 są powoli wygaszane.
Pewnie przeniosą produkcję paru obiektywów do Tajlandii.
nikoniarz
31-10-2017, 22:08
Na chwilę obecną to chyba bez różnicy co gdzie produkują, bo taki N16-35/4 made in Japan niczym się nie różni od N200-500/5.6 made in China... Chyba tylko "najwyższe/topowe" modele made in Japan bronią się wykonaniem...
A co z tymi którym faktycznie nic nie chlapie?
Otrzymują status Lucky Loser. Lucky, bo faktycznie im nie chlapie, a Loser bo jednak kupili nikona :-)
https://nikonrumors.com/2017/10/29/nikon-increased-operating-profit-forecast-for-their-fiscal-year-by-7-7.aspx/
Jakieś pół roku temu było przecież sporo na temat rozbudowy fabryki w malezji i press wycieczki tam spacerowały, byłą mowa o rozbudowie procesów litograficznych itp.
nikoniarz
01-11-2017, 00:06
Otrzymują status Lucky Loser. Lucky, bo faktycznie im nie chlapie, a Loser bo jednak kupili nikona :-)
Na to mógł wpaść tylko fanboy innej marki :mrgreen:
Na to mógł wpaść tylko fanboy innej marki :mrgreen:
He, he :)
Dariusz Breś
01-11-2017, 00:37
https://www.spidersweb.pl/2017/10/nikon-zamyka-fabryke.html/amp
Nikon zamyka chińskie fabryki. Będzie drożej ale czy lepiej?
W szkłach na pewno nie, inni już go przegonili i cenowo i jakościowo (tele się jeszcze bronią).
Fabryka robiła kompakty to nie dziwne że zamknęli, tego szrota nikt nie kupuje już.
Duma nie pozwalała im na zamknięcie wcześniej ;)
D850 ich podciągnie trochę. Nie przejmował bym się.
Bardziej podciągnie jak pomyślą sensownie z D650 bo na taki aparat jest większy rynek.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.