PDA

Zobacz pełną wersję : Dobra czołówka do 100 zł?



spiritus
28-10-2017, 23:28
Siema

Pytanie do obeznanych w temacie... kupi coś w tym zakresie? Szukam coś dobrego na nocne wypady do lasu, góry, jaskinie itp... wszędzie tam gdzie ciemno :D

RomanZWrocławia
29-10-2017, 00:21
Ja kupiłem z mieiąc temu : Tikka Hybrid Petzl
nie pomylić z modelem tikkina, oraz z wcześniejszą wersją bez oznaczenia Hybrid
zasilana 3 małymi paluszkami lub zestawem akumulatorowym, ładowanym ładowarką do telefonów. Jednak akumulator trzeba dokupić oddzielnie. Wcześniej miałem czołówkę firmy Diamond Black
https://www.feedthehabit.com/wp-content/uploads/2009/11/100_63771-500x353.jpg
połamały się w niej delikatne elementy zawiasów na których się wychylała, Tikka wygląda na wykonaną z lepszych materiałów, lepiej zaprojektowaną.
Nie szukałem czołówki "potwora" dającego gigawaty światła - z zakupu jestem zadowolony. Jednak nie miałem okazji i potrzeby testowania jej w ekstremalnych warunkach po zagładzie atomowej. Takie testy są z pewnością w sieci

Wujot
29-10-2017, 02:17
Siema

Pytanie do obeznanych w temacie... kupi coś w tym zakresie? Szukam coś dobrego na nocne wypady do lasu, góry, jaskinie itp... wszędzie tam gdzie ciemno :D

Słabo - w zasadzie teraz to tylko czołówki na 18650 są warte polecenia. Gęstość upakowania energii jest tam ze 4x większa jak w tradycyjnych AA czy AAA i moim zdaniem po prostu nic nie ma dobiegu. A jeśli tak to ceny producentów wartych polecenia (Nitecore, ArmyTek, Zebralight, Petzl) zaczynają się od 250 zł. Czytałem, że wrocławski Mactronik ma na dniach wprowadzić czołówkę M-Force XTR ale prawdę powiedziawszy nie liczyłbym tu na mniej jak 300 zł.

Popatrzyłem do sklepu i znalazłem w dobrej cenie czołówkę z własnym akumulatorem.

http://www.mhunt.pl/latarka-nitecore-nu30-xp-g2-s3-400lm-diody-flood-biale-i-czerwone-ladowalna-khaki

i

http://www.mhunt.pl/latarka-czolowa-fenix-hl26r-xp-g2-r5-led-white-op-450lm-black

Ale nadal widzę, że nic nie przebija Nitecore HC30 - 225 zł (do tego ogniwo - 30-50 zł i ładowarka też trochę). Tanio nie jest, ale moim zdaniem ten sprzęt jest po prostu najbardziej optymalny. Miałem i małe Petzle i BD i nie ma porównania z tym Nitecore.

Jak chcesz to zajrzyj tutaj https://www.skionline.pl/forum/topic/20750-w-oparach-minimalizmu-skitury-na-lekko/?do=findComment&comment=236786

Pozdro
Wiesiek

jarek76
29-10-2017, 08:58
Za stówkę będzie ciężko.
Ja biegam i chodzę po górach z tikka petzl plus kosztuje ciut więcej i daje radę.
Test i opis

http://www.light-test.info/pl/czolowki/102-petzl-tikka-2014-tikka-plus-tikka-xp

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

moshica
29-10-2017, 12:37
To ja też zapytam, mam Tikkinę którą eksploatację non stop, w górach, przy majsterkowaniu, na rowerze. Dałem za nią 60zł, ma 2tryby i gdybym drugi raz kupował to też taką. I wciąż zastanawiam się po co czołówki za 300zł które polecacie? No i zawsze zimą mam drugi komplet accu w " ciepłym "miejscu..

spiritus
29-10-2017, 12:45
Za stówkę będzie ciężko.
Ja biegam i chodzę po górach z tikka petzl plus kosztuje ciut więcej i daje radę.
Test i opis

http://www.light-test.info/pl/czolowki/102-petzl-tikka-2014-tikka-plus-tikka-xp

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Ooo.... miód. Dzięki, zamówione :)

Radzilla
29-10-2017, 23:41
Widzę że decyzja podjęta ale jakby co to ja polecam Black Diamond - Spot - za trochę ponad 100zł
+ wystarczająca ilość światła
+ świetny tryb szerokiego kąta (w starszej wersji były dwie słabsze diody po bokach -nie wiem jak w najnowszej wersji- ale chyba tylko jedna)
+ sterowanie jednym, dużym przyciskiem (wygodne nawet w rękawicach)
+ 3xAAA (tania i ogólnodostępna opcja zasilania (drugi komplet zawsze w zapasie)
+ tryb czerwonego światła (sprawdza się pod namiotem czy w schronisku, żeby nie razić innych)
+/- deszczoodporna (wodoodporny jest droższy Storm, ale jest na 4xAAA, a przez to jest cięższy)
+/- blokada włączenia (jest, ale przez dłuuuuugie przyciśniecie, więc nie zabezpiecza w 100%)
- nie najlepszy sposób otwierania (przy braku wyczucia, lub na szybko chyba łatwo uszkodzić - przynajmniej w starszej wersji - nie wiem jak w nowej)

Wujot
30-10-2017, 02:43
To ja też zapytam, mam Tikkinę którą eksploatację non stop, w górach, przy majsterkowaniu, na rowerze. Dałem za nią 60zł, ma 2tryby i gdybym drugi raz kupował to też taką. I wciąż zastanawiam się po co czołówki za 300zł które polecacie? No i zawsze zimą mam drugi komplet accu w " ciepłym "miejscu..

Jeśli Ci wystarcza czołówka za 100-150 zł to jej używaj. Dla mnie ma istotne znaczenie ma parę spraw:
- co najmniej 4 x więcej energii (czyli czasu pracy bądź siły światła) w tej samej wadze
- waga identyczna bądź nawet niższa od czołówek na 3AAA
- odporność (aluminiowa tuba i świetny patent na regulację - praktycznie niezniszczalny) i szczelność
- zasięg do 180 m - czasem jednak trzeba przepatrzeć drogę
- bardzo łatwa wymiana ogniwa (nawet w grubych rękawicach)
- bardzo dobra w niskich temperaturach (radiator ogrzewa ogniwo)
- brak kabli (trwałość)
- bardzo mała objętość
- możliwość zapięcia do roweru

Poza zaletami uniwersalnymi dla mnie jeszcze ważne jest to, że w nocy czasem poruszam się dość szybko więc potrzebuję wtedy tych >>400 lm.

Przeczytaj dokładnie recenzję, zobaczysz co jest istotne dla "ludzi gór":

https://brytan.com.pl/czolowka-zebra-light-h600-mk-ii/

Na koniec jeszcze powiem, że z moich znajomych wszyscy przeszli zasadniczo na ogniwa 18650 głownie Zebry h600 lub Nitecore H30, nieliczni Petzl Nao. I wszyscy znają te czołówki co tu były polecane. Ja zresztą też. I nigdy do nich nie wrócę.

Pozdro
Wiesiek

elanek
30-10-2017, 10:53
Można oczywiście używać byle czego, ale ani to nie jest wesołe ani nie bywa bezpieczne. Nie chadzam po jaskiniach.
Aktualnie używam Led Lenser H7R.2 (https://latarki.pl/produkty/latarki_czolowe/215/ledlenser_h7r2_akumulatorowa_latarka_czolowa_300_l m/5410.html). Są mocniejsze, ale ona ma zoom, rzecz bardzo przydatną np. w szukaniu po nocy dobrego miejsca na obozowisko, co się niedawno świetnie sprawdziło w Gorganach.
Przesadne oszczędzanie na sprzęcie kończy się zazwyczaj nieprzyjemnościami.

nowart
30-10-2017, 12:13
Skilhunt H03 TIR Lens. Za 100zł ciężko ale to doskonale wykonana lapmka, której próżno w tej cenie szukać u innych, gdzie kosztuje ponad 300zł. Mam też najwyższy model BD Icon więc jakieś porównanie mam. Chińczyk, gdyby miał lepszy tryb "moon" i czerwoną diodę byłby dla mnie ideałem ale ja lubię być na wyprawach mało widoczny stąd zależy mi na tych trybach, jeśli Ty ich nie potrzebujesz a chcesz mieć doskonałą czołówkę (i nie tylko, to świetna latarka EDC) z bardzo mocnym światłem to bierz bez zastanowienia !

Wujot
30-10-2017, 13:23
Skilhunt H03 TIR Lens. Za 100zł ciężko ale to doskonale wykonana lapmka, której próżno w tej cenie szukać u innych, gdzie kosztuje ponad 300zł. Mam też najwyższy model BD Icon więc jakieś porównanie mam. Chińczyk, gdyby miał lepszy tryb "moon" i czerwoną diodę byłby dla mnie ideałem ale ja lubię być na wyprawach mało widoczny stąd zależy mi na tych trybach, jeśli Ty ich nie potrzebujesz a chcesz mieć doskonałą czołówkę (i nie tylko, to świetna latarka EDC) z bardzo mocnym światłem to bierz bez zastanowienia !

Dzięki - naprawdę warto znać.

Kolejny "klon" Zebry (w cenie 40% pierwowzoru) - bardzo interesująca propozycja a pod niektórymi względami może nawet bardziej dopracowana od tych co wymieniłem. Wygląda, że gdzieś w okolicach 140 zł powinno się ją dostać. Troszkę niepokoi to odkręcanie się śrub co automatycznie rodzi pytania czy rzeczywiście stoi za tym jakość wykonania. Ale ogólnie wygląda zachęcająco. Gwoli ścisłości to nawet bardziej jest odpowiednik Army Tek jak Zebry H600 czy Nitecore Hc30. Dla mnie największą wadą jest jedynie brak polskiej dystrybucji i normalnej faktury. Ale zaznaczę, że nie wiem czy można chińszczyznę łatwo wrzucić w koszty - nigdy tego nie robiłem - jeśli nie to cena już nie jest jakaś specjalna.

Tak czy tak jeśli potwierdzi się wysoka jakość wykonania (i spraw fakturowych) to może być nowy lider w kategorii świetne światło za rozsądną cenę.

Pozdro
Wiesiek

moshica
30-10-2017, 14:01
Tak to już inne cenowo źródło światła do przełknięcia (ok 100 zł Tikka vs ten model), co innego Zebra za mniejszą 3 krotność Silkhunta. Widać że chyba faktycznie powstają klony bo diody cree już nawet nie markowe firmy ładują do latarek.

- - - - kolejny post - - - - - -

Co sądzicie o produktach Olight, qumpel używa, ale on gania po poligonach, strzela i w asg się bawi ...

RomanZWrocławia
02-11-2017, 01:15
To jeszcze ode mnie pytanie: upewniam się że ładowarką technoline bc-700 nie naładuję ogniw 18650?
Upewniam się, bo instrukcja nie wymienia tego typu ogniw jako obsługiwane
I od razu pytanie 2 - jeżeli nie mogę jej użyć do ładowania tych ogniw jaką ładowarkę byście polecili i które ogniwa? W obu przypadkach interesuje mnie opcja dobry stosunek jakości do ceny. I polecane przez Was miejsca na dokonanie zakupu.
Dzięki za pomoc

Wujot
02-11-2017, 01:28
Ja mam taką - http://www.mhunt.pl/ladowarka-li-ion-ni-mh-nitecore-intellicharger-new-i2
Ale mój kumpel kupił (w USA) taką co jest niewiele większa od ogniwa i zabiera nawet do plecaka.


Ogniwa Panasonic 3400 mAh

Pozdro
Wiesiek

spiritus
02-11-2017, 09:10
Ja sobie wczoraj tego petzla wypróbowałem w ciemnościach... jak najbardziej daje radę i spełnia moje oczekiwania.
jarek76 dzięki wielkie :)

nowart
02-11-2017, 11:11
To jeszcze ode mnie pytanie: upewniam się że ładowarką technoline bc-700 nie naładuję ogniw 18650?
Upewniam się, bo instrukcja nie wymienia tego typu ogniw jako obsługiwane
I od razu pytanie 2 - jeżeli nie mogę jej użyć do ładowania tych ogniw jaką ładowarkę byście polecili i które ogniwa? W obu przypadkach interesuje mnie opcja dobry stosunek jakości do ceny. I polecane przez Was miejsca na dokonanie zakupu.
Dzięki za pomoc

posiadam - nie, nie naładuje. tylko AA i AAA

MadOnion
07-11-2017, 11:55
Skilhunt H03 TIR Lens. Za 100zł ciężko ale to doskonale wykonana lapmka,..
Ale za 110 ; )

manfred
08-11-2017, 06:01
Może nie w temacie bo cena wyższa ale co polecacie w wyższej cenie ale żeby jasność była czyli ponad 180metrow i dodatkowo UltraLight. Potrzebuję zminimalizować wagę ale nie kosztem jasności. Do tej pory używam mactronic Phantom i mocy jest dużo. Ale wiadomo że może być więcej. Interesuje mnie aby były dwa rodzaje światła rozproszone i strumień. Póki co używam paluszki 4XAAA Ale rozumiem że jeden akumulator będzie lżejszy i wydajniejszy. Możliwy zakup z AliExpress

spiritus
08-11-2017, 16:29
Podrzucam zdjecie z weekendowego wypadu z uzyciem tego petzla co kupilem...fajna sprawa :)

602

moshica
08-11-2017, 18:16
Mam słabszą Tikkinę co Ty i do chodzenia w zupełności wystarcza, do czegoś ambitniejszego i szperania na odległość już nie, mój wybór był świadomy, cena też była ważna.

PiKa
09-11-2017, 11:06
Gdzie tyle śniegu?

MadOnion
09-11-2017, 15:34
Wczoraj dotarł do mnie Skulhunt H03, wieczorem nie omieszkałem go przetestować, do biegania w ciemnościach po asfaltach wystarczy tryb 2/8. Każdy tryb o większej mocy świetnie nada się do biegania w lesie - światła nie zabraknie.

manfred
09-11-2017, 15:56
1200 l ? A powiedz on ma tryb wiązki i rozproszenia światła?

MadOnion
09-11-2017, 16:25
1200lm ma wersja z zimną diodą, ale jej nikt za bardzo nie poleca. Wersja natural white osiąga 1000 a światełko jest miękkie i przyjemne. Ja akurat wybrałem optykę TIR z kolimatorem, ładnie rozprasza światełko. Ja jestem mega zadowolony.

manfred
09-11-2017, 16:41
Z Polaki czy z aliexpres brałeś? I jeszcze jedno czy trzeba osobno dokupić akumulator 18.. i ładowarkę?

spiritus
09-11-2017, 19:59
Gdzie tyle śniegu?
PiKa na Tarnicy :D