PDA

Zobacz pełną wersję : NIKON D5200 + monitor Dell 2410f



dlt
29-09-2017, 17:16
Witam, korzystam z aparatu D5200. Ze względu na dużą ilość zdjęć chciałbym móc podłączyć go do monitora, który jest dla mnie wygodniejszy w użytkowaniu. Na dzień dzisiejszy poprzez kabel HDMI podłączyłem się do całkiem dobrze dającego sobie radę Dell 2410f. Problem jednak pojawia się przy robieniu zdjęć. Po zwolnieniu migawki, aparat jakby na chwilę przestaje nadawać sygnał, co powoduje, że monitor przechodzi w tryb oszczędzania energii. Po uchwyceniu zdjęcia aparat zaczyna nadawać ponownie, jednak sposób wyświetlania informacji przełącza się z monitora na wizjer. Muszę ręcznie przełączyć z powrotem na wykorzystanie monitora. Co oczywiście jest pewną uciążliwością. Czy ktoś spotkał się z czymś takim i udało się rozwiązać ten problem? Chciałbym aby aparat albo: ciągle nadawał sygnał tak, żeby nie było przerwy, lub, żeby domyślnie po zrobieniu zdjęcia włączał się z aktywnym monitorem. Będę wdzięczny za podpowiedź, jak osiągnąć taki efekt.

GonzoG
30-09-2017, 14:13
Aby monitor się nie wyłączał, trzeba to ustawić w monitorze.
Co do aparatu - po zrobieniu zdjęcia wraca do stanu jaki był przed zrobieniem, ale jeśli korzystasz z HDMI, a monitor się wyłączy, to aparat rozpoznaje, że monitora nie ma, więc robi co mu się wydaje oczywiste - czyli wyłącza LV.
Mi telewizor się nie wyłącza i aparat zawsze wraca do LV.

dlt
11-10-2017, 12:50
To w takim razie doprecyzuję. Czy da się ustawić aparat tak, aby wyświetlacz był domyślnym trybem pracy aparatu?

GonzoG
11-10-2017, 16:22
Tak - kupić bezlustro bez wizjera. D5200 to lustrzanka.