PDA

Zobacz pełną wersję : Tryb "Sport" a kolory.



monika2415
29-09-2017, 14:26
Postanowiłam wypróbować tryb "sport" w Nikonie D7200 i teraz mam pytanie.Czy da się jakoś ustawić funkcję Picture Control w tym trybie ? Tryb jest spoko, łapie mi każdy ruch mojej psiny i każde zdjęcie ma trafiony Af nawet na ślamazarnym i wolnym N35mm tylko kolory są takie jakieś wyblakłe.Przeszukałam instrukcję i nic na ten temat.Da się coś ustawić czy zostaje Photoshop ? Ktoś pomoże ? Z góry dziękuję za pomoc :)

madebyzosiek
29-09-2017, 14:57
Nie prościej byłoby tryb "sport" ustawić samemu? Ty chyba dotychczas nie pisałaś o zdjęciach nie trafionych, tylko poruszonych, skoro tryb sport był lekarstwem ;)

monika2415
29-09-2017, 15:32
Czy nie trafione czy poruszone jeden grom czyli zdjęcie do wykasowania ;)

lucek92
29-09-2017, 15:45
Myślę że warto się podszkolić i zacząć korzystać z trybów PASM. Szczególnie S czyli preselekcja czasu, pokombinować trochę z własnymi ustawieniami zamiast zdawać się na tryby tematyczne i automatykę aparatu.

monika2415
29-09-2017, 15:52
Cały czas używam "M" ale męczy mnie już wyrzucanie zdjęć dlatego chciałam poznać tryb "Sport" i zadałam pytanie czy można włączyć funkcję Picture Control w tym trybie, a nie w którym trybie robić zdjęcia.Dziękuję.

madebyzosiek
29-09-2017, 15:57
Czy nie trafione czy poruszone jeden grom czyli zdjęcie do wykasowania ;)Właśnie nie jeden... Nietrafione - problem obiektywu, aparatu. Poruszone - Twoja niewiedza...

lucek92
29-09-2017, 16:00
AF na pewno nie działa gorzej w trybie M więc liczba nietrafionych zdjęć może jedynie wynikać z tego że włączony jest priorytet migawki a nie ostrości i aparat robi zdjęcie nawet gdy nie ma potwierdzenia ostrości.
A jeśli zdjęcia są poruszone to wracamy do mojego poprzedniego postu i odpowiednich ustawień.

madebyzosiek
29-09-2017, 16:43
Cały czas używam "M" ale męczy mnie już wyrzucanie zdjęć dlatego chciałam poznać tryb "Sport" i zadałam pytanie czy można włączyć funkcję Picture Control w tym trybie, a nie w którym trybie robić zdjęcia.Dziękuję.To jak robisz w trybie M, to musisz coś robić źle... Wstaw jakieś zdjęcie popsute, albo podaj z EXIFa czas, iso, przysłonę i ogniskową, to Ci spróbujemy powiedzieć co robisz źle. A jak chcesz korzystać z automatów, to musisz się pogodzić z brakiem możliwości edycji czegokolwiek...

Kojocisko
29-09-2017, 19:47
To zabawne, że korzystasz z najbardziej wymagającego trybu pracy aparatu, mając tak nikłe pojęcie o podstawach fotografowania... Koledzy dobrze radzą, spróbuj zacząć od rozumienia tego co robisz. Przeczytaj w instrukcji w jaki sposób w trybie sport aparat wybiera parametry ekspozycji. Spróbuj dobrać parametry auto ISO i fotografować w trybie priorytetu przysłony.

monika2415
29-09-2017, 20:51
Nie mam nikłego pojęcia to na początek bo do pory korzystania z D5100 było ok i nie bywałam tutaj na forum a miałam D5100 5 lat to tak dla sprostowania tego że jestem nazywana nieumiejącym robić zdjęcia ... tłumokiem (bez pojęcia o podstawach fotografowania) i dla mnie jest to zabawne że tak się pisze odpowiedz na poradę.
D5100 pięknie łapie ruch przy ustawieniach na M ale już D7200 nie i dlatego sprawdziłam inne tryby.

Kojocisko
29-09-2017, 21:15
Jak byś się nie irytowała, prawie każdy twój post świadczy, że naprawdę powinnaś poczytać. Masz świetny aparat, jednak jest to sprzęt wymagający zrozumienia ustawień (masz choćby wiele trybów autofocusa, lepiej oprogramowane autoiso, itp.). Wymagający sprzęt wymaga ciut więcej wiedzy od użytkownika, tyle. A jeśli nie odróżniasz zdjęcia nietrafionego od poruszonego, to jednak chyba z parametrami ekspozycji masz jakiś kłopot.

madebyzosiek
29-09-2017, 21:19
Nie mam nikłego pojęcia to na początek bo do pory korzystania z D5100 było ok i nie bywałam tutaj na forum a miałam D5100 5 lat to tak dla sprostowania tego że jestem nazywana nieumiejącym robić zdjęcia ... tłumokiem (bez pojęcia o podstawach fotografowania) i dla mnie jest to zabawne że tak się pisze odpowiedz na poradę.
D5100 pięknie łapie ruch przy ustawieniach na M ale już D7200 nie i dlatego sprawdziłam inne tryby.Ale Ty się nie obrażaj, tylko pokaż na przykładzie o co Ci chodzi... Co to znaczy, że "lepiej łapał ruch"? Nie potrafię rozwinąć o co Ci chodzi. A tryb sport otwiera przysłonę, podnosi iso, skraca czas, ustawia AF w tryb AF-C, ewentualnie zmienia ustawienie migawki na priorytet ostrości... Wszystkie te ustawienia możesz zrobić sama na przykład w trybie M lub nawet lepiej A. Jak na osobę z doświadczeniem ciężko tłumaczysz z czym masz problem...

ksh
29-09-2017, 21:29
Ja tu dostrzegam spora odporność na wiedzę przekazywaną od kogoś kto wie lepiej i chce pomóc.

Dlaczego utrudniasz sobie wszystko ustawiając tryb M, D7200 jest świetnie rozbudowany pod każdym względem w stosunku do D5100.
Tryb A jeśli wiemy jaka nas interesuje przysłona lub tryb S jeśli wiemy jaki nas czas interesuje, do tego AF-C 3D auto iso, po wciśnięciu spusty do połowy śledzenie jest świetne jeśli tylko obiektyw nadąży, można sobie ułatwiać jeśli się to ogarnia i pod U1 ustawić AF pod przycisk AF/AE wtedy możesz mieć ciągłą prace af co daje bardzo dobre efekty, oczywiście w AF-C.

monika2415
29-09-2017, 21:51
Ja się nie obrażam a raczej bronię, to wszystko.
15 minut temu dzwonił do mnie pracownik z obsługi klienta sklepu i powiedział że po obejrzeniu exif moich zdjęć, stwierdza że coś jest nie tak z aparatem.Jutro wyśle kuriera, mam spakować D7200 ze wszystkimi obiektywami i mu dać, obejrzą wszystko w centrum napraw.I to tyle.

nikoniarz
30-09-2017, 09:20
Czyli nie wrzucisz tutaj zdjęć?

monika2415
30-09-2017, 09:42
Mam te z trybu sport ...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i1285.photobucket.com/albums/a596/monika2415/DSC_2250_zpsbl0xmmhs.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i1285.photobucket.com/albums/a596/monika2415/DSC_2245_zpsarudz8ve.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i1285.photobucket.com/albums/a596/monika2415/DSC_2236_zpsncro8pll.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i1285.photobucket.com/albums/a596/monika2415/DSC_2231_zpsmvgyhwxk.jpg)

ksh
30-09-2017, 10:02
Zerknij na ten film, czy tak robisz zdjęcia ?
https://www.youtube.com/watch?v=77p0Ue_81wY

monika2415
30-09-2017, 10:27
Zerknij na ten film, czy tak robisz zdjęcia ?
https://www.youtube.com/watch?v=77p0Ue_81wY

Sprawdzałam 3D ale robiłam na 51 albo na S.
No i to nowa rzecz dla mnie bo D5100 inaczej to działa.
Dzięki koesh :)

rawkik30
30-09-2017, 13:40
Postanowiłam wypróbować tryb "sport" [...] tylko kolory są takie jakieś wyblakłe

Mam te z trybu sport ...

Pokazałaś 4 zdjęcia (zakładam, że to te "niedobre" z 7200 - exif brak). Na Firefoxie i oprofilowanym sRGB, moim zdaniem kolory są jak najbardziej naturalne i właściwe. Zdjęcia w pełnym mocnym Słońcu (widać po cieniu)... Jakie kolory miałyby być Twoim zdaniem? Co Ci nie pasuje w tych kolorach, które widać na powyższych zdjęciach? Jakie kolory miały Twoje poprzednie zdjęcia z 5100, skoro te teraz pokazane Ci nie odpowiadają?

monika2415
08-10-2017, 13:38
Ja się nie obrażam a raczej bronię, to wszystko.
15 minut temu dzwonił do mnie pracownik z obsługi klienta sklepu i powiedział że po obejrzeniu exif moich zdjęć, stwierdza że coś jest nie tak z aparatem.Jutro wyśle kuriera, mam spakować D7200 ze wszystkimi obiektywami i mu dać, obejrzą wszystko w centrum napraw.I to tyle.

I mój D7200 już do mnie nie wróci bo wykryli kilka wad, naprawiać się nie opłaca więc dostanę jutro nowiutki ten sam model, czyli miałam racje że coś z nim było nie tak.