PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o płytę główną



Valdek_Tychy
06-06-2007, 12:55
W moim kompie p.podob. siada płyta główna i tak na szybko muszę kupić jakąś płytę a z uwagi na to,że nie chcę za bardzo inwestować w kompa bo jesienią będę kupował coś nowego chcę kupić jakąś używaną płytę i mam ofertę dot. płyty MATSONIC MS9127C i tu moje pytanie.
zna ktoś taką firmę, czy jest to coś warte?
potrzebuję to pod celerona 2,53GHz

będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

robertode
06-06-2007, 13:41
W moim kompie p.podob. siada płyta główna i tak na szybko muszę kupić jakąś płytę a z uwagi na to,że nie chcę za bardzo inwestować w kompa bo jesienią będę kupował coś nowego chcę kupić jakąś używaną płytę i mam ofertę dot. płyty MATSONIC MS9127C i tu moje pytanie.
zna ktoś taką firmę, czy jest to coś warte?
potrzebuję to pod celerona 2,53GHz

będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

nie słyszałem o tym zapewnie jakis badziew, kup cos znanych firm oprocz ECS`a zreszta na te kilka miesiecy to kup poprostu cokolwiek sprawnego.

Al Bundy
06-06-2007, 14:14
Na matsonicach kiedyś składał Optimus - nie jest to szczyt techniki ale lepsze to jak AsRock. Co do płyty - jeśli masz ją za nie więcej jak 80 - 100 zł to możesz brać. Jedyny problem to nagminnie wylewające się kondensatory - na szczęście do zlutowania za 10 zł... Ta płyta poprostu nie toleruje wilgoci...

madburn
06-06-2007, 14:26
kondensatory nie wylewaja sie z wilgoci tylko od impulsowego przebiegu napiecia - niektore sie po prostu do tego nie nadja - inne sie rozwalaja przez slabe zasilacze

asrock to asus dla ubogich wiec nie tak hop od razu

valdek ? kondziolki siadly ? to jest do zrobienia za pare zloty

Valdek_Tychy
06-06-2007, 18:02
Na matsonicach kiedyś składał Optimus - nie jest to szczyt techniki ale lepsze to jak AsRock.

Kupiłem za 70 zł. i poszła właśnie za AsRocka - prorok jakiś czy co? ;)

Al Bundy
07-06-2007, 00:12
kondensatory nie wylewaja sie z wilgoci tylko od impulsowego przebiegu napiecia - niektore sie po prostu do tego nie nadja - inne sie rozwalaja przez slabe zasilacze

asrock to asus dla ubogich wiec nie tak hop od razu

valdek ? kondziolki siadly ? to jest do zrobienia za pare zloty

Asrock to taki asus jak dziś Shewrolety co po naszych drogach śmigają - co z tego że ma udziały jak palcem w tym nie grzebnął. Co do impulsowego przebiegu napięcia to coś tam ci piszczy ale nie do końca. Nie miejsce na takie dyskusje ale Twoja teoria obala setki innych płyt które na tych samych układach śmigają jak złoto. Siedziałem na tyle długo w serwisie Optimusa by wiedzieć co mówię. Matsonic dał d z kondensatorami choć nie z własnej winy - pośrednio może słaby zasilacz posłać je w kosmos ale to nie przyczyna. Zauważyliśmy nagminne padanie tych płyt tylko w tych kompach które pracowały w niskich temperaturach (a więc zbierały wilgoć) - co jak co ale zasilacze w Optimusach są naprawdę niezłe jak za taką kasę... Ta firma (Matsonic) poprostu dostała taką a nie inną partię i złożyła na nich setki tysięcy płyt które tak a nie inaczej się zachowują. Na płytach w których dawno temu wymieniliśmy kondensatory na nasze śmigają do dziś kompy...

Ale dość tego OT...

Valdek_Tychy
07-06-2007, 11:44
I asrock wrócił na swoje miejsce do kompa bo kupiona przeze mnie płyta nie działa,nie odpala nawet biosu.Ciekawe jak się teraz zachowa sprzedawca który w aukcji stwierdził,że jest 100% sprawna zwróci kasę,wymieni płytę czy zarobi negatywa i grubą wiąchę ode mnie??

madburn
07-06-2007, 15:06
Al - no weź - elektrolityczny kondensator od zimna pada ? od wilgoci ?
a co mu może wilgoć zrobić ?
Kondensator elektrolityczny swoje małe rozmiary przy relatywnie dużej pojemności zawdzięcza swojej budowie. Otóż warstwa izolazora między okładzinami jest tlenkiem nanoszonym na jedną z okładzin za pomocą elektrolizy i jest tym grubsza im większe napięcie musi magazynować kondensator. Gdy dochodzi do "przebicia" - okładziny zwierają się, zwiększa się temperatura elektrolitu (będącego jedną z elektrod). No a dalej wszyscy wiedzą jak zachowuje się zamknięty pojemnik z podgrzewaną cieczą. Dlatego też "elektrolity" w odróżnieniu od innych kondensatorów posiadają "zawory bezpieczeństwa". Może to być gumowy korek od spodu lub nacięcie na górze (w kształcie znaku Mercedesa;-). W razie przebicia lub wysokiej temperatury taki kondensator wywala korek albo puchnie i na koniec otwiera się jak puszka.

tak więc raczej keep cool :P
a co do impulsowego napięcia - to bylo oficjalne stanowisko Abita - w BE6 nagminnie padały

KaarooL
18-03-2016, 06:40
W czasach kiedy stare dobre C2D chodzą w cenie flaszki dalszą hodowlę balerona na archaicznej płycie można uznać za fetysz...

Kup sobie chłopie jakąś używaną płytę ASUS lub Gigabyte, do tego procek Core 2 Duo albo Core 2 Quad i markowy zasilacz. Komp odżyje, Ty też. Będzie kilka razy szybciej, kilka razy ciszej...

puciek
18-03-2016, 10:42
albo z alliexpres xeona e54xx - już przerobionego pod s775 i jakiegoś Asusa P5... (B, K, Q) Komp dostanie sporego kopa na tym Quadzie.

fan911
18-03-2016, 13:52
W czasach kiedy stare dobre C2D chodzą w cenie flaszki dalszą hodowlę balerona na archaicznej płycie można uznać za fetysz...

Kup sobie chłopie jakąś używaną płytę ASUS lub Gigabyte, do tego procek Core 2 Duo albo Core 2 Quad i markowy zasilacz. Komp odżyje, Ty też. Będzie kilka razy szybciej, kilka razy ciszej...

Brawo. Wątek odkopany po 9 latach!!!

Myślę, że autor przez 9 lat mógł kilka razy zmienić komputer.
I raczej wtedy C2D nie chodziły "w cenie flaszki", tylko trochę drożej :)

GonzoG
18-03-2016, 14:07
Po 9-ciu latach rada na 100% aktualna...

Kurtz
18-03-2016, 14:47
Kolejny złoty szpadel dla spamera KaarooL...

Żeby jeszcze to co pisze miało merytoryczną wartość, ale zazwyczaj to same ogólniki i rzucanie hasłami które można sobie na każdym kiepskim portalu w stylu pclab przeczytać.

KaarooL
20-03-2016, 12:43
Kolego Kurtz... Skoro już bawisz się w wyrocznię i przodujesz w krytykowaniu - zacznij od samokrytyki. Proponuję żebyś przyjrzał się swojemu postowi a potem oddał się refleksji na temat tego ile wnosi do dyskusji i czy aby nie jest wycieczką osobistą...