PDA

Zobacz pełną wersję : karta sandisk 32Gb problem



fader_audio
21-09-2017, 14:01
Witam.

Karta jak w temacie, sandisk 32gb. Tydzien temu wróciłem z wakacji. Trzeba było zgrać zdjęcia na kompa. Wszystko ok, jednak jak zacząłem obrabiać zdjęcia zauważyłem, że brakuję mi trochę zdjęć. numeracja zdjec idzie pokolei, w pewnym momencie ok 50 numerów gdzieś ginie. wygląda to tak

dsc_8190
.......8191
.......8192
.......8243

Ponadto przy otwieraniu plików karty pojawiły się jakieś nowe foldery z krzakami w nazwie, i bardzo dziwne daty, np 1930-08-20, 2050-02-14 itp.

Mial ktoś taką sytuację??? co mogło być powodem. Czy przejazd sprzętu przez bramkę na odprawie na lotnisku mogł zrobić taki problem, a może czytnik kart coś namieszał.

Zależy mi aby odzyskać utracone zdjęcia, jest wogóle taka możliwość. Czytałem gdzieś że można sprubowac na linuxie, tylko wątek dotyczył folderów z krzaczkami w nazwie.

Wielkie dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

R
21-09-2017, 14:28
a ta karta to 100% oryginal? w miare swieza?

smogg9
21-09-2017, 16:03
Popróbuj Get Data Back, Recuva, R-Studio, http://www.pcinspector.de/ czy https://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/4985/~/data-recovery-for-memory-cards-and-flash-drives.

Mi ostatnio padła karta microSD SanDisk 32GB Ultra... co ciekawe dane można było bez problemu zgrać, nie były uszkodzone ale nic nie mogłem na karcie zapisać, nie dało się formatować i pokazywała pojemność 16MB. Próbowałem kilku narzędzi, ale wszystko poległo - wylądowała w śmietniku...

Jeśli już odzyskasz dane (lub nie) to gruntownie przetestuj kartę - może kończy swój żywot i nie warto jej ufać. Może coś nie tak z czytnikiem czy samym aparatem - sprawdź z innymi kartami.

mmluty
21-09-2017, 19:42
Ja bym był bardzo ostrożny w takiej sytuacji. Nowe foldery z dziwnymi datami powstania to nie tworzą się same, ani nie tworzy ich sama karta pamięci (dobra czy uszkodzona). Musiały zostać utworzone przez jakiś program, albo w aparacie albo w komputerze. Nie należy również zakładać, że jest to program przyjazny użytkownikowi.

ksh
21-09-2017, 19:54
Nie nie to nie wirus itp, są to normalne uszkodzone dane, sandisk jest gloryfikowany, a ja akurat z tą firmą miałem zawsze najwięcej problemu w kartach i to nie jakieś z chin.
Użyj programu do odzyskiwania, Digital Image Recovery poradzi sobie też z uszkodzonymi plikami i jeśli tylko da radę to poskłada tyle ile się da, możliwe że tylko same nazwy uszkodzone i/lub informacje o tych plikach.

fader_audio
21-09-2017, 23:12
a ta karta to 100% oryginal? w miare swieza?

Witam. Kartę kupowalem krotko po body. więc będzie miała ok 3 lat. kupowana w fotoceny więc powinien byc oryginal. karta zachowuje się normalnie, zapisuje zdjęcia, można je przeglądać, problem tylko z tymi brakujacymi plikami.

Czy jest możliwe że coś jej się stało na odprawie na lotnisku?


Dzięki za odpowiedzi i propozycje, sprawdzę przez weekend i dam znać.

pzdr

sl011
22-09-2017, 10:14
Czy w aparacie też nie widać materiału? Albo w innym komputerze i innym czytniku.
Jeśli chodzi o prześwietlenie na lotnisku, to wątpię żeby wpłynęło na flasha. Oprócz niego zapewne wystąpiło wiele nie mniej istotnych czynników ryzyka, jak zmiany temperatury, ciśnienia, wilgotności, ładunki elektrostatyczne...

fader_audio
22-09-2017, 14:31
Czy w aparacie też nie widać materiału? Albo w innym komputerze i innym czytniku.
Jeśli chodzi o prześwietlenie na lotnisku, to wątpię żeby wpłynęło na flasha. Oprócz niego zapewne wystąpiło wiele nie mniej istotnych czynników ryzyka, jak zmiany temperatury, ciśnienia, wilgotności, ładunki elektrostatyczne...

tak, w aparacie też nie widać tych zdjęć, sprawdzałęm też na tablecie w win10, też to samo. w weekend będę walczył z tym

R
22-09-2017, 14:44
wiesz co... karta 32gb jest w sumie tak niewielkim wydatkiem, ze szkoda sobie robic klopot i tracic czas na szukanie przyczyny. wetknij inna, nowa z pewnego zrodla i ju.

smogg9
22-09-2017, 15:44
Powalczyć możesz, ale nie ufałbym już tej karcie za bardzo...

fader_audio
22-09-2017, 21:01
wiesz co... karta 32gb jest w sumie tak niewielkim wydatkiem, ze szkoda sobie robic klopot i tracic czas na szukanie przyczyny. wetknij inna, nowa z pewnego zrodla i ju.

hm, nie wiem czy dobrze czytałeś, mi zależy na zdjęciach nie na karcie. Chce odzyskać "zgubione zdjęcia" bo są dość ważne dla mnie.

fader_audio
22-09-2017, 21:55
Popróbuj Get Data Back, Recuva, R-Studio, http://www.pcinspector.de/ czy https://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/4985/~/data-recovery-for-memory-cards-and-flash-drives.

Mi ostatnio padła karta microSD SanDisk 32GB Ultra... co ciekawe dane można było bez problemu zgrać, nie były uszkodzone ale nic nie mogłem na karcie zapisać, nie dało się formatować i pokazywała pojemność 16MB. Próbowałem kilku narzędzi, ale wszystko poległo - wylądowała w śmietniku...

Jeśli już odzyskasz dane (lub nie) to gruntownie przetestuj kartę - może kończy swój żywot i nie warto jej ufać. Może coś nie tak z czytnikiem czy samym aparatem - sprawdź z innymi kartami.

zaczynam zabawę, get data back nic nie znalazła, recuva nie znalazła plików do odzyskania, będę próbował dalszych programów, obawiam się że d otego trzeba jakiegoś innego triku, a może po prostu coś źle robię


przed chwilką skonczył mi skanować kartę program strong recorvery, znalazł ponad 500 zdjęć, jednak to są zdjecia które były na karcie przed formatowaniem,

ma kto może jakiś pomysł???

madebyzosiek
22-09-2017, 22:00
Poszukaj sobie aplikacji Photorec czy jakoś tak. Powinna Ci odzyskać z tej karty wszystko, co będzie możliwe ;)

docxxx
22-09-2017, 22:21
Polecam EaseUS Data Recovery

fader_audio
22-09-2017, 23:14
Witam ponownie,

niestety jak narazie nic z tego, program easeus data pokazuje nadal brak ok 50 zdjęć, nie mam pojęcia co jest, gdzie te zdjęcia wyparowały.

photo rec z kolei co tam odzyskuje i nagle przestaje działać. jutro powóce do tematu.

tak t owygląda


https://zapodaj.net/092230a0426f0.jpg.html

Na chwile obecną dziękuję wszystkim za pomoc.

fader_audio
25-09-2017, 21:34
Witam,

JAk narazie nic nie ruszyło, jeśli program już coś pokazał to brakowało tych zdjęć. Poniżej podaje linki jak wygląda odczyt karty przez windowsa czyli dziwne pliki/foldery oraz brakujące zdjęcia. Zastanawiam się czy jakbym sformatował kartę, to może wtedy by znalazł te zdjęcia. Nie chce też wykupić jakiejś licencji nie mając pewności że mi odzyska zdjęcia.

https://zapodaj.net/82d838a1e396e.jpg.html

https://zapodaj.net/9f0313a4f17be.jpg.html

https://zapodaj.net/385c89b9e0b50.jpg.html

może ktoś spotkał się z taką sytuacją???

smogg9
26-09-2017, 10:50
może ktoś spotkał się z taką sytuacją???

Dla mnie to wygląda na uszkodzoną kartę pamięci. Może być bardzo ciężko.

Znajomy napisał dobry poradnik, zobacz https://www.loswiaheros.pl/recenzje-testy/80-sprzet/727-program-do-odzyskiwania-zdjec-video (poczytaj też komentarze, tam jest kilka dodatkowych wskazówek).

fader_audio
01-10-2017, 15:37
Witam

Postanowiłem w końcu sformatować kartę. Linux total commander widziały te same pliki. Scanowałem r-studio, i wynik pokazał mi taka samą sytuację, czyli brak 50 zdjęć. Tu mam pytanie ma ktoś jakis przypuszczenia co się stało z tymi zdjęciami??? Jest szansa że jakiś inny program może to jeszcze odzyskać.
Zainstalowałem również ZAR, ale nie umie wyszukać dysków tzn zawiesza się i koniec.

Dzięki za sugestię

nikoniarz
01-10-2017, 17:45
Chcesz odzyskać zdjęcia po sformatowaniu karty?

fader_audio
02-10-2017, 10:03
Chcesz odzyskać zdjęcia po sformatowaniu karty?

Doczytałeś dokładnie co mam za problem??? jeżeli dam do firmy specjalizującej sie w odzyskiwaniu to pierwsze co robią to właśnie format karty. Tylko co z tego jak odzyskają mi zdjecia, które mam zgrane na dysku. Problem mam w tym, że wyparowało mi ok 50 zdjeć, i nie mam pojęcia gdzie się podziały. Próbowałem odzyskać fotki przed i po formacie. Przypuszczam, że karta padła, ale w ten sposób, że aparat zapisywał zdjęcia, lecz karta ich nie przyjęła. Stąd ta dziura w numeracji, a zdjeć jak nie ma tak nie ma.

ksh
02-10-2017, 10:08
Ten program co ci podałem nie zadziałał i nie wyciągnął tych uszkodzonych zdjęć ?
( Digital Image Recovery )

fader_audio
02-10-2017, 10:23
Ten program co ci podałem nie zadziałał i nie wyciągnął tych uszkodzonych zdjęć ?
( Digital Image Recovery )

Przed formatem karty niestety nie widiał tych zdjęć, po formacie jeszcze do niego nie dotarłem, próbuję każdym programem jaki mam pokolei.

nikoniarz
02-10-2017, 16:16
Doczytałeś dokładnie co mam za problem???

Wyobraź sobie, że dokładnie śledzę wątek bo jestem ciekaw rozwiązania ;)

fader_audio
03-10-2017, 12:40
Wyobraź sobie, że dokładnie śledzę wątek bo jestem ciekaw rozwiązania ;)

to, super bo przypuszczam, że to nie jest jakaś błachostka, szukam, pytam każdego kto choć trochę się zna na informatyce i narazie nic.
Wczoraj przeskanowałem kartę programem data recorvery i znalazł 1400 plików, problem w tym że numerację robił po swojemu, więc dalej kupa, gdzyż bez wykupienia licencji mogę odzyskać 3 pliki.
Będę w wątku informawał na bieżąco jak wygląda sytuacja, szkoda że nikt nie wie co mogło się stać ze zdjeciami, moża nawet nie były zapisane na karcie.

fader_audio
09-10-2017, 13:40
Witam

Watek rozpoczęty przez kolegę Szczemp z podobnym problemem, przypomniało mi się, że miałem moment, gdzie aparat mi się zawiesił. nie mogłem zrobić zdjęcia ani ustawić ostrości, może to było powiązane z moim przypadkiem, a może nawet świadczyć o jakimś problemie. Czy w takim momencie zdjęcia wogóle się zapisały na karcie??? jeśli nie to nie mam już co kombinować.

fader_audio
16-10-2017, 22:33
Witam,

Sprawdziłem kolejnym programem r-studio, efekt zamieszczam poniżej, nadal brakuję tych 50 zdjęć. Może teraz komuś wpadnie jakiś pomysł co się stał oz tymi zdjęciami i czy jest sens jeszcze walczyć.

https://zapodaj.net/395e0149bcd97.jpg.html

fader_audio
12-11-2017, 10:50
Witam forumowiczów.

Powróciłem do tematu próby odzysku zdjęć. Zainstalowałem program rescue pro z sandisk, no i niespodzianka, wszystkie zdjęcia się znalazły. Problem to to że w wersji demo nie można zgrać odzyskanych zdjęć, a kod który posiadam nie działa. Teraz mam motywacje do dalszej walki.
Niektóre z programów, które wymienialiście odzyskały zdjęcia, lecz nie można podglądnąć zdjęć, a numeracja jest taka że nie wiadomo które to zdjęcie.
Pozostaje mi szukanie jakiegoś darmowego programu lub odżałowanie trochę kasy na rescue pro.

Pozdrawiam

markB
14-11-2017, 21:15
Lexar ma darmowe programy do odzysku, możesz ewentualnie spróbować: http://www.lexar.com/support/downloads.html

fader_audio
08-01-2018, 09:52
Witam

Panowie zdjęcia odzyskane, wszystkie. na karcie prawdopodobnie są uszkodzone sektory, i zdjęcia, które były w tym miejscu zapisane nie były odczytywane.
Udało się odzyskać z tego miejsca zdjęcia z 2 ostatnich formatów??? czy li wszystkie które mi zniknęły. Robiłem to programem rescue pro z sandiska.

trochę trwało to odzyskiwanie, ale tak wygląda jak nie ma se czasu na nic:-)