PDA

Zobacz pełną wersję : Canon Pixima Pro 10s



saron
19-09-2017, 13:26
Witam
mam pytanko,może ktoś podpowie...
co do samej drukarki nie mam zastrzeżeń,wydruki piękne ,kolory żywe,BW ********e..
tylko jeen szczegół..komplet tuszy to cena koło 500zeta..jesli drukuje dużo to ok..ale jeśli nie drukuje to czy macie jakiś sposób na zminimalizowanie strat tuszu ( drukarka co jakiś czas czyści głowice,prawdopodobnie 1 na tydzień), i zauważyłem że jak miesiąc nie drukowałem to " wyparowały" prawie całe pojemniki....) nadmienię że mam ją caly czas na czuwaniu...
może zamiast trzymać na czuwaniu to wyłączyć...? za każdym włączeniem też czysci głowice ale może jeśli nie drukuje często to jest lepszym rozwiązaniem? ale czy przez to głowice się nie pozapychają? jakies Pomysły? rady?
pozdrawiam

unesco
19-09-2017, 21:00
czyli sprawdziło się to co podejrzewałem, pro-10 jest podobna do pro-1 w tej kwestii.
czesto opisywany przypadek pro-1, poszukaj diagnozy na forum Luminous Landscape, zdaje się że MHMG opisywał swoje obserwacje (brak stanowiska Canona). drukarka zasysa tusz na czyszczenie az milo... mimo że pięknie drukuje, dlatego nie kupilem pro-1 (a epsona 3880) i nie pro-1000 (a P800), mimo wszystkich wad epsonów

saron
20-09-2017, 07:27
no właśnie trochę boli:( i trzepie po kieszeni......bo rozumiem żeby sobie czyściła dysze..ale żeby w ciągu 4 tyg wyczyściła prawie całe pojemniki to jakas masakra,:( Pro 1 jest jeszcze gorsza...bo ma wężyki z tego co wiem......tam to dopiero idzie tuszu.. u mnie nie ma wężyków a mimo to tusz leci aż miło :(

unesco
20-09-2017, 21:39
no tak to jest z tymi canonami, dobrze się sprawdzają, jak się dużo drukuje - podobnie mówiło się o epsonie, ze żeby się nie zatykał, to trzeba dużo drukować, ale powód jest inny...
w pro-1 nie robi różnicy że są linie doprowadzajace tusz, to nie rzutuje na czyszczenie, nie czyści się całej linii ale tylko samą głowicę

saron
26-05-2018, 23:29
Witam ponownie
żeby nie zakładac nowego wątku..szybkie pytanie w moim poprzednim wpisie...Czy ktoś z Was ma namiary na kogoś kto ma w sprzedaży tusze pigmentowe w butelkach ? do pixima pro 10s PGI 72? przeszukałem internet i znalazłem do różnych canonów ale do mojej nie znalazłem tuszy w butelkach,żebym mógł sobie samemu napełnić..
pozdrawiam

DrTusz
28-05-2018, 13:13
Cześć,
Tusze w butelkach raczej będą trudne do zdobycia dla osoby prywatnej.
Mogę zaproponować jedynie wkłady. Zapraszam do swojego sklepu. produkty znajdziesz tutaj: https://www.drtusz.pl/tusze-canon-72-cmyk-oryginalne-c-50500008794.html

Pozdrawiam, Rudy z DrTusza




Witam ponownie
żeby nie zakładac nowego wątku..szybkie pytanie w moim poprzednim wpisie...Czy ktoś z Was ma namiary na kogoś kto ma w sprzedaży tusze pigmentowe w butelkach ? do pixima pro 10s PGI 72? przeszukałem internet i znalazłem do różnych canonów ale do mojej nie znalazłem tuszy w butelkach,żebym mógł sobie samemu napełnić..
pozdrawiam

saron
28-05-2018, 21:27
http://www.octoink.co.uk/cart.php Kupilem tutaj są idealne jak oryginalne w druku, ale szukam czy ktos w polsce ma sprzedaż, zeby bylo tanio to wziąłem paczke ekonomiczną i szło do mnie 2 tyg..:( wolałbym na przyszłość brac gdzies u Nas niz z zagranicy ściągać...
Mało drukuje i nie stać mnie na oryginalne.. i po 2 miesiącach miec puste bo wyczyszczone przez czyszczenie głowic.

lukaszn
27-06-2019, 17:22
Witam
Ponieważ na dniach zamierzam kupić Pro-10s chciałbym się Ciebie zapytać, czy kupiłeś te tuszę w butelkach i jak się ewentualnie na nich drukuje. Czy są w Polsce do kupienia takie zestawy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

http://www.octoink.co.uk/cart.php Kupilem tutaj są idealne jak oryginalne w druku, ale szukam czy ktos w polsce ma sprzedaż, zeby bylo tanio to wziąłem paczke ekonomiczną i szło do mnie 2 tyg..:( wolałbym na przyszłość brac gdzies u Nas niz z zagranicy ściągać...
Mało drukuje i nie stać mnie na oryginalne.. i po 2 miesiącach miec puste bo wyczyszczone przez czyszczenie głowic.

jurkos56
10-09-2020, 02:08
No I co z tym wylaczaniem, dowiedziales sie moze czy zeby nie "czuwala" znaczy zarla tusz mozna ja wylaczyc z pradu ???