Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Statyw do zestawu: D5300 + tele Nikor 200-500 (do 1500zł z głowicą)



Fanky
09-09-2017, 19:24
Poszukiwany statyw do zestawu jak w temacie, możliwie odporny na różne warunki terenowe.
Nie musi być lekki, ważne aby był stabilny i solidny.
Budżet: do 1500zł z głowicą.

Piechu
09-09-2017, 20:30
Mój cięższy zestaw ptasiarski czyli D500 + S150-600 Sport ładuję na Genesis A3 Kit, który kosztuje 400 zł. Okazuje się, że w tak niskiej kwocie można dostać całkiem solidny acz stosunkowo ciężki statyw (2kg z głowicą kulową będącą w zestawie). Póki co przez pół roku użytkowania nie widzę, żadnych objawów zmęczenia materiału. Statyw jest też całkiem stabilny. Rzeczą, którą jednak trzeba moim zdaniem wymienić to głowica. Umówmy się, głowica kulowa nadaje się do fotografii dzikiej zwierzyny i ptaszorów jak kolarzówka do enduro. Niby można ale przyjemność żadna. Zatem zmieniłem głowicę kulową na gimbala od Benro i całość działa jak trza :) Drobny szczegół... głowica gimbalowaa kosztowała 3x tyle co statyw wraz z głowicą kulową ;)

nikoniarz
09-09-2017, 22:01
Ja do zestawu D3+N200-500 (w sumie do innych zestawów również) używam Fotopro MGA-684N, czyli chyba to samo, co "powyższy" Genesis A3. Zestaw daje radę, nie "pracuje" na granicy możliwości, ale przy budżecie 1.500 zł chyba bym nie patrzył na statywy za parę stówek...

Fanky
09-09-2017, 23:07
Ja do zestawu D3+N200-500 (w sumie do innych zestawów również) używam Fotopro MGA-684N, czyli chyba to samo, co "powyższy" Genesis A3. Zestaw daje radę, nie "pracuje" na granicy możliwości, ale przy budżecie 1.500 zł chyba bym nie patrzył na statywy za parę stówek...

1500zł to górna granica, nie upieram się aby tyle wydać, wszelkie rozsądne oszczędności są wskazane :-) .
Dziękuję za podpowiedź, pytanie czy głowica daje radę i chodzi dość płynnie bez utraty stabilności ?

Piechu
10-09-2017, 12:22
ale przy budżecie 1.500 zł chyba bym nie patrzył na statywy za parę stówek...
Łee, no pewnie, że tak. Pytanie tylko czy w przypadku ptasiarstwa i zwierzyny (bo podejrzewam, że w takich celach autor korzysta ze sprzętu) nie warto jednak pójść w tanie (acz sensowne) giry a resztę zainwestować w lepszą głowicę czy to kardanową czy to video bo nie ma sensu się męczyć z kulową.

nikoniarz
10-09-2017, 15:39
Łee, no pewnie, że tak. Pytanie tylko czy w przypadku ptasiarstwa i zwierzyny (bo podejrzewam, że w takich celach autor korzysta ze sprzętu) nie warto jednak pójść w tanie (acz sensowne) giry a resztę zainwestować w lepszą głowicę czy to kardanową czy to video bo nie ma sensu się męczyć z kulową.

Tani, sensowny tripod to właśnie koszt 400-600 zł... Resztę oczywiście trzeba by przeznaczyć na głowicę. Aczkolwiek sugeruję, by mimo wszystko kupić coś z kulową i dokupić gimbala. Kulowa jednak też ma swoje zalety.

Piechu
10-09-2017, 17:18
Oczywiście, że tak.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

wacha321
10-09-2017, 18:46
Świetny, solidny statyw który sprawdzi się nawet na najcięższe zestawy. Miałem przez wiele lat Manfrotto055 xproB ale mimo wielu pochlebnych opinii moim zdaniem przy tym benro to zabawka. Polecam też sprzedającego. Kurier UPS dowiozl do Irlandii w 3dni od zaplacenia.
http://m.ebay.pl/itm/Benro-COM37AL-Combination-Series-3-Aluminium-Tripod-/142402141268?hash=item2127d43c54%3Ag%3ABiIAAOSwEHp ZMS1E&_trkparms=pageci%253A895dea86-9646-11e7-8a95-74dbd180f687%257Cparentrq%253A6ca87ec715e0a884c161 a3a8ffeac829%257Ciid%253A13
Z głowicą może być większy problem bo albo gimbal albo video albo unique ball.

nikoniarz
10-09-2017, 19:45
wacha321- jaka minimalna i maksymalna średnica nogi? Bo całkiem ciekawy...

wacha321
10-09-2017, 20:06
Od3.2cm do 2.5 cm. Mam 1.92wzrostu-w pełni rozłożony plus głowica gimbal i nie muszę się schylac. Stawiam na tym d4i 200-500i 600vr. Za tą cenę śmiem twierdzić, że nic tak solidnego się nie znajdzie. W Stanach kosztował 250 dolców ale jest już niedostępny. Opinie można poczytać np na stronie sklepu BH.

Fanky
22-09-2017, 18:14
Po różnych próbach wybór padł na Statyw Manfrotto MK055XPRO3 z głowicą kulową BHQ2. Zobaczymy jak się będzie sprawował. Cholernie ciężki ale wydaje się być bardzo stabilny. Czas na testy w terenie :-)

gen.PIRX
23-09-2017, 21:13
Do długich tele świetny jest statyw linkowany przez wacha321. Bak kolumny centralnej poprawia stabilność, świetnie się też sprawdza przy niskiej perspektywie. Jak kolumna centralna nie jest potrzebna to takie rozwiązanie jest genialne.