PDA

Zobacz pełną wersję : Barwy



karis
05-09-2017, 23:19
Witam, mam problem następujący :
Po przerobieniu zdjęć na laptopie, gdzie kolory wydają się dobre przerzucam na telefon i tam odcienie są zupełnie inne, kolory mocniejsze itp.
Co przysparza kłopot jeśli chodzi o obróbkę, bo już nie wiem czym się sugerować. Jeszcze ostatnio natknąłem się na temat kalibracji, ale ceny sprzętów trochę odstraszyły. Jest może jakieś inne rozwiązanie ? Może po prostu to normalne ze względu na różnice sprzętowe? Choć wątpię żeby różnica była aż tak widoczna...
Pozdrawiam :)

Kojocisko
05-09-2017, 23:34
Własnie opisałeś dwa najgorsze urządzenia do oceny kolorów. Laptopy są zupełnie do niczego (no, macbooki mają chociaż dobrą charakterystykę liniową), a telefony (a może masz telefon z ekranem OLED) istotnie podbijają kolory.
Świat monitorów, na których możesz jakoś elementarnie ocenić kolor zdjęcia zaczyna się ciut poniżej 3 tysięcy złotych. Na akceptowalnym monitorze IPS za ok. 1000zł kolory będą jakoś oddawały rzeczywistość bez skandalicznych przekłamań. Zajrzyj do wątku o monitorach LCD - jest długi i pouczający - wystarczy ostatnie 50 postów.

Jurek Ż
06-09-2017, 16:56
Polecam monitory EIZO.