PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup sprzętu w USA



Fear
05-09-2017, 19:36
Zapewne wielu z was lata po świecie ze sprzętem. Czy jest taka opcja, że na lotnisku celnik przyczepi się jak będę miał ze sobą w torbie podręcznej 3-4 obiektywy i nie miał aparatu?
Chcę by moja mama podczas pobytu w USA kupiła mi kilka szkieł. Gwarancje itd zostaną u rodzinki na miejscu i wszystko będzie przewożone bez pudełek, paragonów w plecaku/torbie. Czy nasi celnicy mogą się przyczepić i chcieć to oclić/ovatować?

nikoniarz
05-09-2017, 20:07
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=284141

Nikomat
05-09-2017, 23:52
Zawsze sie moga przyczepic - po to tam stoja :)

pioterkow
12-09-2017, 18:01
Generalnie jeśli masz 3-4 obiektywy (jak piszesz) i nie masz body jest to mocno podejrzane.
Ja nie miałem nigdy problemów przylatując z USA do PL z czterema body i stadem obiektywów.
Może kup jakiegoś archaicznego Nikona za 50-100 USD żeby sie nie przyczepili do tych szkieł...?
Same obiektywy bez body są mocni podejrzane :)
Pozdrawiam. Piotr

HYPER
13-09-2017, 09:23
tez chcialem zasugerowac zakup pakiegos d70 za grosze. tu sprzedasz bez straty a bedziesz kryty na lotnisku.

124miko
14-09-2017, 11:36
Kup "na wszelki" jakieś uszkodzone np. analogowe body ( co znajdziesz najtańszego ), lub powiedz, że body zostało w serwisie ze wzgl. na awarię.

pioterkow
14-09-2017, 17:45
Kup "na wszelki" jakieś uszkodzone np. analogowe body ( co znajdziesz najtańszego ), lub powiedz, że body zostało w serwisie ze wzgl. na awarię.
Dokładnie tak - najtańsze analogowe body byle obiektywy pasowały. Bez tego możesz mieć problem na lotnisku. Spoo latam i widze jak to wygląda.... :(