PDA

Zobacz pełną wersję : LR i dysk zewnętrzny



Jarecky83
30-08-2017, 12:28
Witajcie,

Mam problem i liczę na pomoc;) Otóż, z uwagi na kończące się zasoby dysku na kompie, zdjęcia z karty CF importuję w LR bezpośrednio na dysk zewnętrzny podpięty poprzez USB (nazwijmy go dysk 1). I dość długo wszystko działało bardzo sprawnie, do momentu aż nie zakupiłem nowego dysku (dysk 2), na chwilę odpiąłem ten dotychczasowy (1). Teraz wracając do obróbki zdjęć z dysku 1 wyskakuje mi komunikat w LR, że zdjęcia są utracone. LR ich nie nie ładuje, wyświetla tylko podgląd zdjęć, mimo że na dysku cały czas pliki ze zdjęciami (RAW) się znajdują. Jak sobie z tym poradzić, aby LR wczytywał te pliki, bez konieczności ponownego ich importowania do LR?

frogi
30-08-2017, 12:48
W zakładce "Library" klikasz na pierwszym zdjęciu i albo z menu podręcznego albo z menu foto na pasku klikamy "show in explorer". Następnie w panelu jaki się otworzy szukasz tego zdjęcia. Mnie jak zginie czasami jakiś folder ze zdjęciami to wystarczy że poszukam jednego zdjęcia z niego a reszta ładuje się automatycznie.

Jarecky83
30-08-2017, 13:02
W zakładce "Library" klikasz na pierwszym zdjęciu i albo z menu podręcznego albo z menu foto na pasku klikamy "show in explorer". Następnie w panelu jaki się otworzy szukasz tego zdjęcia. Mnie jak zginie czasami jakiś folder ze zdjęciami to wystarczy że poszukam jednego zdjęcia z niego a reszta ładuje się automatycznie.

Ok dzięki:) sprawdzę później czy zadziała:)

Jarecky83
30-08-2017, 17:58
Ok dzięki:) sprawdzę później czy zadziała:)

problem rozwiązany, zadziałało, dzięki frogi ;)