PDA

Zobacz pełną wersję : Zenit full-frame mirrorless



MstrG
19-08-2017, 11:10
Co myślicie? Nikon się ociąga, to nasi sąsiedzi wzięli się do roboty ;)

https://photorumors.com/2017/08/18/the-russian-company-zenit-to-release-a-new-full-frame-mirrorless-digital-camera-in-2018/

tomfoot
19-08-2017, 11:23
Design jak zwykle będzie niepowtarzalny, w sam raz na półkę w castoramie.

aldam
19-08-2017, 11:41
Wizualnie jak to w ZSRR ;)

Franek_
19-08-2017, 11:45
Biorę trzy. Najlepiej te zrobione w środę.

ksh
19-08-2017, 11:46
Może zrobią z wyglądu jak klasyczny zenit ale... to było i jest brzydkie :)

ck_dezerter
19-08-2017, 15:18
Ale odjazd! Ciekawe, czy będą pasowały obiektywy m42 ?

madebyzosiek
19-08-2017, 16:02
Ale było kilka ładniejszych Zenitów, co by mogły posłużyć za wzór obudowy... ;)

Ligo
19-08-2017, 16:43
Ale odjazd! Ciekawe, czy będą pasowały obiektywy m42 ?
Na focie jeden obiektyw z oznaczeniem M, drugi z K, co sugerowałoby M42 i PK, czyli nic nowego pod słońcem.
Poza tym, jak zwykle i tak nic z tego nie wyjdzie.

GonzoG
19-08-2017, 17:13
Trudno żeby było coś nowego jak te zdjęcia przedstawiają:
Zenit 412 z 1998r- kolejna modyfikacja obudowy Zenita 12 z 1983.
Zenit Z1 - prototyp cyfrowej lustrzanki z 2010r powstały w 1 egzemplarzu. Obudowa drukowana.

Borat1979
19-08-2017, 18:16
Ale odjazd! Ciekawe, czy będą pasowały obiektywy m42 ?

Bez jaj gwintowe mocowanie obiektywu w dzisiejszych czasach?

Ligo
19-08-2017, 20:29
Zenit Z1 - prototyp cyfrowej lustrzanki z 2010r powstały w 1 egzemplarzu. Obudowa drukowana.
Tego nie znałem. Czyli wydrukowanie jednej obudowy prototypu zajęło im jakieś 12 lat. Hmm...

puch24
19-08-2017, 20:41
Natywne mocowanie na pewno nie będzie gwintowe, bo to bez sensu, ale przecież można podłączać przez adaptery.

Ligo
19-08-2017, 20:52
Nic nie będzie, bo kasy nie mają. A to co mają, ładują w armię.
Może być w tym jakiś sens, no bo po co wymyślać i produkować, kiedy już gotowe można komuś ukraść.

Borat1979
19-08-2017, 21:14
Nic nie będzie, bo kasy nie mają. A to co mają, ładują w armię.
Może być w tym jakiś sens, no bo po co wymyślać i produkować, kiedy już gotowe można komuś ukraść.

Nie przesadzajmy to nie jest jakaś garażowa fabryczka tylko spora firma, która oprócz produkcji wojskowej oferuje też optykę stosowaną w przemyśle kosmicznym, lotniczym, sprzęt pomiarowy czy medyczny. I nic nikomu nie muszą kraść bo mogą skorzystać z już istniejącego otwartego systemu m/43. Zenith w przeciwieństwie do naszego PZO przynajmniej nadal produkuje optykę.

Ligo
19-08-2017, 21:19
Kiedy ukraść jest szybciej.;-) No dobra, nie chcę się sprzeczać, ale ciekaw jestem, jakie nowości ta spora firma pokazała w interesującym nas temacie przez ostatnich parę lat?

Borat1979
19-08-2017, 22:19
Kiedy ukraść jest szybciej.;-) No dobra, nie chcę się sprzeczać, ale ciekaw jestem, jakie nowości ta spora firma pokazała w interesującym nas temacie przez ostatnich parę lat?
Ale o czym ty mówisz skoro do tej pory nie produkowali aparatów na rynek konsumencki?

Borat1979
19-08-2017, 22:58
A jak mówisz o kradzieży technologi to popatrz czym zajmuje się holding Швабе (http://www.shvabe.com/en/promo/4/) w skład, którego wchodzi miedzy innymi Красногорский завод właściciel marki Zenith czy zakłady takie jak Лыткаринский завод оптического стекла (http://www.shvabe.com/promo/5/). Możemy sobie najwyżej pomarzyć o takiej technologi i produkcji w naszym kraju.

Ligo
19-08-2017, 23:30
Po pierwsze nie ma czegoś takiego, jak rosyjskie aparaty Zenith.
Po drugie na szybko przeleciałem historię koncernu Szwabe, pełną doniosłych wydarzeń radzieckiej myśli optycznej począwszy od XII wieku do dzisiaj, jednak dałem sobie na wstrzymanie po następującym tekście:

In 1979, Zenit-EM was recognized as the best camera by "What camera?", a popular English magazine for amateur photographers.

Po trzecie temat nie o polskim przemyśle optycznym, tylko o radzieckich bezlusterkowcach. A po następne, pytanie było proste: jakie nowości ostatnio pokazał Zenit?

tomfoot
19-08-2017, 23:55
Ligo nie denerwuj się, tu nie psioniczni więc nie trzeba się kryć z poglądami.

- - - - kolejny post - - - - - -

A że ruskie jeżeli wypuszczą ten "aparat" to na 100% coś komuś najpierw ukradną to prawda.

Ligo
19-08-2017, 23:57
tomfoot - ale jakie nerwy? A tak w ogóle jestem straight. :-D

tomfoot
20-08-2017, 00:02
Straight Bourbon. 4 roses.

Ligo
20-08-2017, 00:40
Już wolałbym Stoliczną, choćby nawet z koncernu Szwalbe. Albo Ałmaz.:roll:

Nikomat
20-08-2017, 01:43
Jak pod Zenita to polecam Kubanska :idea:

Umbra
20-08-2017, 09:42
Im więcej konkurencji, tym lepiej. :)

tomfoot
20-08-2017, 11:49
Ciekawe czy Kieva też reaktywują do walki z gfx. I ciekawe czy ruskie wiedzą już, ze do bezluster nie trzeba błony.

jo44
20-08-2017, 16:00
I nic nikomu nie muszą kraść bo mogą skorzystać z już istniejącego otwartego systemu m/43.
Ale oni zapowiadają pełną klatkę, a to już trzeba ukraść.

ck_dezerter
20-08-2017, 16:12
No, jakby jeszcze zrobili cyfrowego Kieva w średnim formacie, to byłaby to konkurencja dla Fuji i Hassela...

ksh
20-08-2017, 16:45
Sowiecka myśl techniczna hmm... będzie pewnie tak jak z ich rewelacyjnym fonem, którego dostał putin, kilku oligarchów, a na ludzi nawet nie podziałał zryw patriotyczny bo wolą chińskie tańsze/lepsze i tyle z wielkiej sensacji narodowej.

hostman22
20-08-2017, 18:12
to jest raczej wybadanie rynku..., części i tak od chińczyków by brali. Głośno było o aparacie dalmierzowym, podobno nawet już były testy i cicho w temacie jest... . Także jeszcze daleka droga do zobaczenia chociażby makiety ;), nie mówiąc o finalnym produkcie... .