PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw z głowicą kulową do 400 zł



maclaren2
15-08-2017, 19:54
Cześć, temat już jakiś czas nie poruszany na forum czyli statyw. Większość modeli wcześniej wymienianych jest już średnio dostępna i ma po kilkanaście lat. Poszukuję statywu do ok 400 zł. Będę go używał z Nikonem D5200 i obiektywami nie przekraczającymi 100 mm. Fotografia to gwiazdy, miasto nocą i czasami portrety. Fajnie żeby był na tyle kompaktowy, aby dało się go zabrać do samolotu i połowa wagi bagażu to nie był właśnie ten statyw :) Miałem okazję jakiś czas używać pożyczonego Triopo C-258 i poza głowicą która nieco przestawiała się podczas dokręcania wydawał się ok. Rozważałem frotkę befree, ale wydaje się być za mała. Co możecie mi polecić lub ewentualnie nakierować gdzie szukać odpowiedzi...

madebyzosiek
15-08-2017, 20:05
Ja mam i polecam Fotopro C4i, choć uważam, że powyżej 10 sekund jest ryzykowny, ale ja wieszam na nim plecak i jakoś daje radę. Jest mały, lekki, ma głowicę kulową, trochę ponad 400 zł, ale warto :)

maclaren2
15-08-2017, 20:29
Dzięki za radę, używasz do niego głowicy FPH 53P? Zastanawiałem się jeszcze nad Triopo Mt-128 z głowicą BN-1S. Może ktoś miał okazję porównywać te statywy?

madebyzosiek
15-08-2017, 20:45
Tak. Ale to jest dla mnie statyw wyjazdowy. Jak się przemieszczam autem to biorę MGA-684N z głowicą kulową 62Q. Dużo stabilnjenszy, ale też większy, cięższy i droższy. Ale spokojnie C4i polecam :)

wasciu
16-08-2017, 03:08
Benro IT25. Solidny, lekki, w Twoim przedziale cenowym. Dodatkowy atut to funkcja monopodu z jednej z nóg.

maclaren2
16-08-2017, 22:51
Wygląda na to, że zdecyduje się na Fotopro MGA-584N + FPH52Q. Nieco przekracza budżet lecz głowica zdaje się być lepsza, sam ma też większy udźwig. Przede wszystkim jeśli nie chcę różowego C4i różnica w cenie wynosi tylko 30 zł więc chyba warto dopłacić. Z Benro zrezygnuję ponieważ 5 sekcji to jednak nie dla mnie. Dzięki za rady. Po zakupie zdam relację w odpowiednim dziale.

Piechu
19-08-2017, 16:34
Idealnie w cenie mieści się Genesis A3 Kit. Sprawdź.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Ellie
21-09-2017, 16:12
Cześć, podepnę się pod ten temat, aby nie zakładać nowego.

Zaczęłam trochę poważniejszą przygodę z fotografowaniem - pożegnanie z trybem auto i wreszcie przejście ze zrozumieniem na tryb manualny :) Powoli chcę kompletować sprzęt (nowe obiektywy, lampy itd) - powoli bo fundusze nie pozwalają mi na szaleństwo. W pierwszej kolejności chciałabym zakupić statyw. I tu zaczyna się mój problem, bo kompletnie się na tym nie znam. Jeśli chodzi o zakres - chciałabym by był dobry do wszystkiego: do portretów, do zdjęć jedzenia czy rzeczy, które tworzę w domu, na wędrówki i zdjęcia w górach, gwiazdy też - czemu nie, chciałabym wszystkiego spróbować, zobaczyć co mi się najbardziej podoba. Niemniej chciałabym by starczył na jakiś czas, gdy się już rozwinę.

W tej chwili mam Nikona D5300 z kitowym obiektywem 18-105, w przyszłości, bliższej lub ciut dalszej, planuję zakup obiektywu do makro, jakiejś jasnej stałki 50mm, możliwe, że będę chcieć jakiegoś większego zooma.

Wiem, że za grosze dobrego statywu raczej nie kupię, więc zaczęłam się rozglądać za czymś lepszym, ale też nie za drogim. Gdzieś zasłyszałam, że firma Manfrotto jest ponoć najlepsza, wyszukałam więc statyw tej firmy - Compact Advanced (https://www.manfrotto.com.pl/statyw-compact-advanced-z-glowica-3w-czarny). Udałam się do sklepu w celu obejrzenia tego statywu przed zakupem i pan sprzedający powiedział, że jest on słaby i że proponuje mi 100zł droższy, wymieniony tu Benro IT25 (http://www.benro-statywy.pl/statywy-seria-itrip#zalety1). Poszukałam opinii o tym statywie (m.in. tu na forum) i znalazłam same pozytywne. Wszystko super, ale jest to juz 440zł (początkowo planowałam wydać 200kilkadziesiąt, ale stwierdziłam, że się "szarpnę" na ten znaleziony przeze mnie Manfrotto).

Dalej grzebiąc w informacjach o statywach, w jakimś artykule znalazłam Genesis ABT Kit (http://www.genesisgear.pl/en/kits/215-genesis-abt-kit), który jest 200zł tańszy, chyba fajne jest to, że ma dość niską minimalną wysokość (ale nie wiem czy to dla mnie ważne tak naprawdę, bo nie wiem do czego mogę to stosować), opinie raczej dobre, jedna była, że trafił się egzemplarz z zepsutą nóżką. Tu widzę, że polecacie też Genesis A3 Kit (http://www.genesisgear.pl/en/kits/216-genesis-a3-kit) - widzę, że różni się o pozostałych innym mocowaniem i regulowaniem nóg. Ale nie wiem, co jest lepsze.

Nie wiem, nie potrafię wybrać, boję się, by nie kupić jakiegoś bubla. Ciciałabym coś co mi sprawnie posłuży kilka lat najlepiej i będzie na dużo pozwalać. Nie mam wśród swoich znajomych czy rodziny nikogo, kogo mogłabym się poradzić, dlatego piszę tu.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

P.S. Jeśli to miałoby coś pomoć - mój wzrost to 164cm :)

Ellie
22-09-2017, 14:45
Pytanie przeniosłam jednak tu: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=284637

(nie wiem jak edytować bądź usunąć post)