PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D70 nie wyostrza w programie AUTO



olgaolga
10-08-2017, 11:19
Witam, jestem kompletnym laikiem, robiłam zdjęcia w programie AUTO, nie wiem czy zmieniłam coś w ustawieniach, czy zepsułam aparat.
Przy próbie zrobienia zdjęcia w programie AUTO aparat nie wyostrza, widzę cały czas nieostre i takie też zdjęcia robi. Może ktoś potrafi pomóc, co mogłam zepsuć?
Jest kompletna cisza czy naciskaniu spustu.

badtorro
10-08-2017, 11:32
na innych programach ostrzy bez problemu?

Na aparacie i prawdopodobnie na obiektywie (nie napisalaś jaki masz obiektyw) masz przełączniki autofocusa. Przestaw na "A/M" na obiektywie oraz "AF" na aparacie. Jeśli dalej nie działa I na innych trybach (nie-AUTO) też nie działa, to spóbuj wyłączyć aparat, wyjąć baterię, odczekać chwilę, włożyć baterię, właczyć aparat I sprawdzić czy działa. Jeśli nie działa to serwis.

ksh
10-08-2017, 11:36
delete...

olgaolga
10-08-2017, 11:48
nie ostrzy na żadnym programie, napisałam o AUTO bo w zasadzie z tego programu nawet nie wychodzę, program makro np. nie łapie ostrości wcale.

eMGie
10-08-2017, 12:11
Przede wszystkim sprawdź ten przełącznik, o którym pisze kolega 2 posty wcześniej.
Czy po naciśnięciu spustu robi zdjęcie od razu, czy coś tam "bzyka" w nim wcześniej?

RomanZWrocławia
10-08-2017, 12:12
przełącznik AF w aparacie widać na tym zdjęciu:
https://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/y3CG2CXlKiPBUOXd.huge
ma być w położeniu AF

przełącznik AF w obiektywie:
https://www.ephotozine.com/articles/nikon-af-s-dx-micro-nikkor-40mm-f-2-8-lens-review-17331/images/highres-nikon40mmsideswitches_1315386383.jpg
Ma być w położeniu M/A tak jak na zdjęciu.

Napisz dokładnie jaki masz obiektyw

olgaolga
10-08-2017, 12:27
Działa wszystko ! Bardzo dziękuję !!!! :grin:
Nawiasem obiektyw Tokina :)