PDA

Zobacz pełną wersję : BC-700 problem!



Adams
04-06-2007, 19:49
Czesc,
Stałem się posiadaczem takowej. Ustawiłem refresh i od dwóch dni coś się działo, dzisiaj od paru godzin nie ma zmian wartości mAh. Czy to koniec akcji, czy powinno się pojawić Full? W instrukcji nic o tym nie ma.
Dzieki za pomoc.
pozdr

ekonet
04-06-2007, 21:43
W każdej sytuacji po zakończeniu działania powinno się pojawić "Full". Z tą ładowarką różnie bywa - pierwsza, którą kupiłem, totalnie fiksowała i wymienili mi. Teraz zauważyłem, że druga w trzecim kanale ładuje do napięcia 1,35V i dalej ani rusz - też wymiana będzie.

Gawronnek
04-06-2007, 21:48
zdarza mi się przy ładowaniu maksymalnym prądem że aku za mocno sie nagrzeją i wtedy mam taki objaw jak Ty, ale wystarczy że nie odłączając zasilania je lekko ochłodzę i rusza aż do Full na wyświetlaczu

JK
04-06-2007, 22:02
Fajne zabawki macie. Wolne, drogie i na dodatek z procesorami. :-D

ekonet
04-06-2007, 22:10
Fajne zabawki macie. Wolne, drogie i na dodatek z procesorami. :-D
Wiem, już wiem, co Ty o tym myślisz. Podejrzewam, że w tym badziewiu jest jakiś Windows, co sprawia, że to nie jest stabilne :)

Adams
04-06-2007, 22:16
Dzieki,
Zobaczymy jak wyjdzie test :-)

Adams
11-06-2007, 23:48
jakos dziwnie wolna jest i pokazuje ze zadem moj akumulatorek nie ma powyzej 2000:-(

bayzell
12-06-2007, 00:24
Jeśli ładowałeś je wcześniej szybką ładowarką lub są firmy Tanie I Przeterminowane to co się dziwisz ??

israel
17-06-2007, 21:30
Jakis czas temu stalem sie posiadaczem BC-900. Sprawdzilem posiadane akumulatorki GP 2100 - wczesniej ladowane kilka lat taka zwykla ladowarka Ben Electronic. Zawsze ladowalem 4 jednoczesnie, uzywane zawsze 4 na raz - krazyly pomiedzy starym kompaktem a ladowarka. Tylko jeden ma powyzej 2000 (po odswierzeniu).
Jak sie przegrzeja to przestaje ladowac - chyba nawet w instrukcji jest to opisane - wystarczy poczekac az przestygna.
pozdrawiam

tommyfp
31-01-2012, 10:42
Odgrzewam temat bo też mam dziwny problem z tą ładowarką. Otóż gdy ładuje wszystkie baterie słychać bardzo ciche "bzyczenie" po przyłożeniu ucha do ładowarki. Nie uznałbym, że coś jest nie tak gdyby nie fakt że szwankuje 2 komora ładowania. Podczas gdy wszystkie moje eneloopy ładują się do ok 2000 mAh to komora druga ładuje czasami do 3000mAh a czasami naładuje 1000 mAh. Aby sprawdzić tą przypadłość wykorzystałem funkcję rozładowania i ładowania na maxa. PS. Baterie mają niecałe pół roku więc to nie jest ich wina.

Spotkaliście się z czymś takim wcześniej??

gregory63
31-01-2012, 11:55
Ostatnio chciałem załadować akumulatorki od myszki( podejrzewam, że są one już w nie najlepszej kondycji), po włożeniu jednego w ogóle go nie rozpoznała, tak jakbym nic nie włożył. Ale po ładowaniu( dosłownie kilka sekund w innej) bc-700 zaczęła ją widzieć i normalnie ładować. Dodam, że akumulatorek jeszcze w miarę pracuje, nie jest na pewno całkiem padnięty. Dlaczego taka hipersuper dobra ładowarka, która potrafi 'naprawiać' akumulatorki ma taki problem?

motyl
31-01-2012, 12:54
Pewnie zbyt małe napięcie akumulatora. Też kiedyś tak miałem z jakimś zestawem starszych aku. Kilka-kilkanaście sekund w zwykłej ładowarce, potem do BC-700 i już były widziane.

Lukdz
31-01-2012, 21:05
O BC-700 wypowiedział się fachowo jeden z użytkowników naszego forum w innym wątku:


Jeśli są kłopoty, to pytanie: czy sprawna ?
Te ładowarki Technoline są produkowane trochę 'chałupniczo' - czyli nie wielka hala z falą lutowniczą na 200m - ale ręcznie lutowane elementy. Powoduje to znany problem: powtarzalności. Tak więc od szybkości produkcji zależy jej jakość i czasami kontrola techniczna nie wszystko wychwyci. Zdarza się, że w fabryce działa a u klijenta, po paru ładowaniach, już nie. Zdarza się też nie wszędzie polutowana płytka, lub zimny lut (za szybki). Jednak jest to znikomy procent wśród całości produkcji. Ja swoją najpierw rozebrałem, wszystko obejrzałem, poprawiłem lutowania tam, gdzie nie wytrzymywały 'mojej normy' - złożyłem i działa od dwóch lat, ładując akumulatorki średnio raz na tydzień przez całą noc.

Osobiście mogę powiedzieć, że nie znam lepszej ładowarki tego typu (no, może poza moją z pracy dyplomowej, ale to była wielka krowa do dużych, żelowych, akumulatorów).

Co do "niewykrywania" akumulatorów jest to zabezpieczenie przed uszkodzonymi akumulatorami, które czasami włącza się w przypadku zbyt rozładowanych ogniw.

Zink
03-02-2012, 14:05
Co więcej, nie zawsze jest konieczność przekładania do innej. Ja miałem kilka razy tak, że jak włożyłem bardzo wyeksploatowany akumulator, to ładowarka go nie wykrywała, ale wystarczyło go nie wyjmować, tylko poczekać jakiś czas i zaczynała ładować.

Jarkod
03-02-2012, 20:58
ładowarka go nie wykrywała, ale wystarczyło go nie wyjmować, tylko poczekać jakiś czas i zaczynała ładować.

Zgadza się. Tylko to czasem to może trwać nawet i dwa dni.

gulekt
12-09-2012, 23:21
Kupiłem ostatnio BC700 i postanowiłem przeprowadzić test moich akumulatorów. Na początek poszły Energizer'y 2700mAh. Test trwa już ponad 27 godzin, na wyświetlaczu pokazuje że jeszcze 15 godzin zostało !W tej chwili pokazuje, że rozładowuje akumulatory. Spotkaliście się z takimi objawami? Czy to normalne ?

ANTEK 72
13-09-2012, 06:11
Dopiero 27 godzin? Głowa do góry, u mnie to trwało jakieś trzy dni.

gulekt
13-09-2012, 11:43
czyli to normalne... dzięki za odp.