PDA

Zobacz pełną wersję : osłona (dekielek) na średnicę 105 mm



dziennikarz
26-07-2017, 07:13
Witajcie,

poszukuję dekielka ochronnego, albo nakładanego albo takiego łapiącego wewnętrzny gwint, na średnicę 105 mm. Próbuję szukać od jakiegoś czasu po sklepach w necie, na allegro też i nie znalazłem. Ktoś coś może?

ck_dezerter
26-07-2017, 13:47
Witam,
Zdaje się że jest to średnica dla Sigmy 120-300/2.8 (tej starszej, bez stabilizacji). Ze 2 lata temu zamówiłem w fotoplusie i sprowadzili mi to po paru dniach, koszt około 70zł. Jeżeli nie to tylko kaptur ochronny. Nawiasem mówiąc mam taki zbyciu do Nikona.
pozdrowienia!

dziennikarz
26-07-2017, 14:38
Hmmm..... Dzięki za podpowiedź z tą Sigmą. Faktycznie są i to dokładnie takie jakie chciałem. Natomiast cena mnie przeraziła - z dostawą ponad 100 PLN. Do 82 mm kupowałem dekielek za kilka złotych. Trochę mnie to wszystko zmartwiło. Ja potrzebuję taki dekielek ze względu na osłonę przeciwsłoneczną o takiej szerszej średnicy. Ostatecznie trzeba będzie tę stówę przeboleć albo odkręcać osłonę.

dzienniarz
09-09-2017, 08:40
A jednak w końcu znalazłem. 25 PLN, dokładny zamiennik tego dekielka od Sigmy. Za 44 widziałem też taki "typowym" uchwytem mocowania.