PDA

Zobacz pełną wersję : 1/4 z vincenta



ruda#
04-06-2007, 16:01
właściwie to mam pytanie do forumowiczów: czy waszym zdaniem tworzenie takich zdjęć ma jakikolwiek sens? czy prace tego typu przedstawiają jakąkolwiek wartość?

p.s. - oglądać na tle innym niż czarne :]
p.s.2 - uprzedzając zarzuty wrażliwych na szumy - proszę udawajcie że ich nie ma ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img45.imageshack.us/img45/438/odszumionynn7.jpg)

shadowArt
04-06-2007, 16:08
Moim zdaniem - jesli tylko będą odbiorcy to ma sens.
Mi - dla przykładu - zdjęcie się podoba - tylko zbyt wiele czerni tam jest.

AMI
05-06-2007, 14:34
Też mi się podoba, czerni jest dużo zgadza się tylko zastanawiam się jak by to zdjęcie wygląało gdyby odkryć środek kwiatka. Rouzmiem, że ta czerń zamierzona i powtórzona ale mimo wszystko;). Gratuluje pomysłu.

Pozdrawiam:
AMI

michtet
05-06-2007, 14:43
właściwie to mam pytanie do forumowiczów: czy waszym zdaniem tworzenie takich zdjęć ma jakikolwiek sens? czy prace tego typu przedstawiają jakąkolwiek wartość?[/IMG]

Wszystko ma sens jeśli autor uważa, że powinien coś zrobić. Na pewno jest fajnie jak ludzie docenią Twoja pracę, fakt, ale coś robiąc, realizując pomysł, który rodzi się w głowie nie myslisz o tym ilu dana praca znajdzie zwolenników. Rób co uważasz za stosowne - niech podoba się przede wszystkim Tobie... btw, mi osobiście słonecznik się podoba

PS. Niektóre źródła podają, że Da Vinci sprzedał tylko jeden obraz w swoim życiu, teraz można zrobić na nich fortunę :-D

MsbS
05-06-2007, 14:46
Też mi się podoba, czerni jest dużo zgadza się tylko zastanawiam się jak by to zdjęcie wygląało gdyby odkryć środek kwiatka. Rouzmiem, że ta czerń zamierzona i powtórzona ale mimo wszystko;).

Moim zdaniem to "za dużo czerni" dotyczyło lewej strony i góry. Jak dla mnie to mogłoby być w kwadracik, z płatkami dochodzącymi prawie do rogu - a tutaj jest jeszcze sporo (czarnego) miejsca, jak dla mnie trochę za dużo.

pebees
05-06-2007, 14:50
czy prace tego typu przedstawiają jakąkolwiek wartość?


To Ty wiesz najlepiej. Mi się to podoba :)

ruda#
05-06-2007, 18:20
...Rouzmiem, że ta czerń zamierzona i powtórzona...

tak właśnie jest ;)


Jak dla mnie to mogłoby być w kwadracik, z płatkami dochodzącymi prawie do rogu - a tutaj jest jeszcze sporo (czarnego) miejsca, jak dla mnie trochę za dużo.

próbowałam dokładnie takiej opcji jaką opisujesz jeszcze przed zamieszczeniem fotki na forum, ale średnio do mnie przemawiała :)


To Ty wiesz najlepiej. Mi się to podoba

niektórym sie wydaje, że coś wiedzą najlepiej, ale później przychodzi bolesna konfrontacja z rzeczywistością :)

pebees
05-06-2007, 18:42
niektórym sie wydaje, że coś wiedzą najlepiej, ale później przychodzi bolesna konfrontacja z rzeczywistością :)

No tak.. więc, jakby co, wolisz robić zdjęcia, które się Tobie nie podobają, a za to podobają się innym?

spiritwood
05-06-2007, 18:46
Mnie tam podoba sie akurat na czarnym tle :)

ruda#
05-06-2007, 19:13
No tak.. więc, jakby co, wolisz robić zdjęcia, które się Tobie nie podobają, a za to podobają się innym?

Nie. Miałam na myśli to, że to dopiero mój początek zabawy z fotografią i jak narazie opinie innych wydają mi się ważne. Chciałabym robić poprostu dobre zdjęcia, a z mojego doświadczenia wynika, że popaść w "samozachwyt" nie jest rzeczą trudną. Nigdy nie przemawiało do mnie tworzenie "sobie a muzom" - według jednej z klasycznych definicji sztuki, żeby sztuka była sztuką musi mieć odbiorców.

No ale później przyszła moderna i wszystko się zmieniło... :)

Zbigniew
05-06-2007, 19:20
Podoba się, podoba :) A w kwadrat jeszcze bardziej podobałoby się :)

Ruppel
05-06-2007, 19:27
również się podoba, dlaczego nie miałoby mieć sensu takie zdjęcie?

MsbS
05-06-2007, 19:36
Aha, jeszcze jedno. Koleżanko Ruda, masz cholernie mylącego avatara :-P Wprawdzie mając animka może nie powinienem się wypowiadać...

ruda#
05-06-2007, 19:43
no niech będzie - macie KWADRACIK :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img525.imageshack.us/img525/7703/odszumionykwadrattx0.jpg)

chociaż na tym tle to i tak niewiele zmienia :)

ruda#
05-06-2007, 19:48
Aha, jeszcze jedno. Koleżanko Ruda, masz cholernie mylącego avatara Wprawdzie mając animka może nie powinienem się wypowiadać...

to miał być eksperyment - przeglądając forum zauważyłam, że spora część użytkowników bez względu na płeć osoby do której piszą i tak używa tylko formy męskoosobowej :). na początku avtara nie miałam wcale, a mimo to zwracano się do mnie jak do faceta :).

miło jednak, że ktoś zauważył :).

anchel
06-06-2007, 21:45
a mi sie podoba podpis "lustro, torba i dwa szkła" ;]

bo mam podobnie hehe

Ja osobiscie bardzo lubie takie fotografie-kompozycje. A na czarnym tle wyglada wlasnie rewelacyjnie!

Pzdr.

OldboyJack
13-06-2007, 10:24
Zdjęcie podoba mi się bardzo, także dlatego, że potwierdza moją opinię (chyba różną od utartych), że słonecznik jest bardzo mrocznym kwiatem (nie tylko dlatego, że malował go mroczny malarz).

Pozdrawiam i gratuluję

OldboyJack