Zobacz pełną wersję : Statyw do Nikona D7100 + 70-200 2.8
Pomarańcza
18-07-2017, 15:28
Szukam statywu do takiego zestawu. Jaki udźwig będzie dobry? Cena tak do 500zł, ale czym taniej bym lepiej. Mam 185cm wzrostu. Chciałbym ten statyw zamocować przy plecaku Lowepro Flipside 400AW, czyli po złożeniu lepiej żeby nie był zbyt długi.
Co polecacie?
Lekko, tanio i stabilnie do dość ciężkiego zestawu to się nie da. Musisz zrobić jakieś kompromisy. Zacząć trzeba od pytania: co i w jakich warunkach chcesz fotografować. Co innego statyw do zrobienia zdjęcia w domu z wyzwalacza, a co innego długie czasy naświetlania w ciężkim terenie przy silnych porywach wiatru. Tania klasyka do takich zestawów to Manfrotto 190 + odpowiednia głowica (też zależy do czego) to wariant bardziej stabilny, ale cięższy. Mniej stabilny do warunków powiedzmy domowo ulicznych to Manfrotto BeFree. Obydwa Manfrotto przekraczają budżet. Koszty można obniżyć kupując odpowiedniki do podanych odpowiednio Benro A2790 lub Benro iTrip IT25. Te wymienione trzy sekcyjne Manfrotto i Benro mają łamaną do poziomu kolumnę, co jest bardzo przydatne do makro. Przy doborze nośności musisz jeszcze wziąć poprawkę na balast kila kilogramów na dociążenie w trudniejszych warunkach. Wybór różnych firm jest dość spory dobrze pójść do sklepu i wypróbować. Wątków na ten temat na naszym forum też było sporo.
Pomarańcza
19-07-2017, 16:24
Statyw będzie wykorzystywany w terenie, ma być jak najbardziej stabilny. Zależy mi tez na odpowiedniej wysokości po rozłożeniu i złożeniu. Czyli ogólnie na statywy firmy Genesis gdzie za niespełna 400zł mam statyw 4 sekcyjny z udźwigiem maksymalnym 12kg, odwracaną kolumną, funkcją monopoda itp nawet nie patrzeć?
Np. http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-genesis-gear-base-a3-i-bh-34-kit.html
nikoniarz
19-07-2017, 16:40
Ten udźwig to raczej granica wytrzymałości a nie wartość użytkowa :) Ale D7100+70-200/2.8 powinien utrzymać całkiem stabilnie...
Pomarańcza
19-07-2017, 16:49
A coś lepszego w podobnej cenie znasz? Wydaje mi się że nic lepszego niema. Ogólnie to upatrzyłem sobie dwa statywy, jeden to właśnie ten Genesis, drugi to droższy Triopo GT-3230X8C + głowica B2. Chyba po prostu zamówię oba do najbliższego sklepu cyfrowe i sobie sprawdzę na miejscu.
Jeszcze dodam że podchodzę do tematu jak taki przysłowiowy Janusz. Chce kupić statyw za 400zł do zestawu za 7k, głupie, taka mentalność, ale wierze że jest to możliwe i że nie będzie takie złe :D
Ten zestaw Triopo mam, D750 + tamron 70-200 trzyma stabilnie.
Pomarańcza
19-07-2017, 17:03
koesh, dzięki za wypowiedź.
Ostatecznie zamówiłem do sklepu 3 statywy, wśród nich też będę wybierał.
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-genesis-gear-genesis-base-c1-i-bh-34-kit-zestaw-szary.html
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-genesis-gear-base-a3-i-bh-34-kit.html
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-triopo-zestaw-statyw-gt-3230x8c-i-glowica-b2.html
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.