PDA

Zobacz pełną wersję : D90 - Problem



Pn12
11-07-2017, 14:04
Witam.
Jestem od niedawna posiadaczem aparatu D90 z obiektywem 18-135 mm. Pryz ustawieniu ogniskowej od 18 do m/w 35-40 mm aparat nie chce zrobić zdjęcia w trybie automatycznego ustawienia ostrości.
Przy przestawieniu na tryb manualny działa.
W czym tkwi problem? W poprzednim aparacie D80 z takim samym obiektywem było wszystko OK.
Pozdrawiam.

TOP67
11-07-2017, 15:52
Dzieje się tak na każdej odległości czy tylko na nieskończoności?

Pn12
11-07-2017, 17:33
Na każdej odległości.

TOP67
11-07-2017, 17:34
Podejdź na Ciołka do studio5s

Pn12
11-07-2017, 18:50
Bardzo dziękuję. Nie znałem tego punktu.

Pn12
12-07-2017, 10:47
Witam ponownie.
Dziś sprawdziłem jeszcze raz - z bliskiej odległości (kot na balkonie) aparat robi zdjęcie, natomiast zdjęcie widoku osiedla jest możliwe dopiero w granicach 35 -50 mm.

TOP67
12-07-2017, 11:31
Czyli poluzowany bagnet lub odkręcona któraś soczewka

Pn12
12-07-2017, 12:10
Dziękuję za pomoc, ale sam sobie z tym nie poradzę - muszę odwiedzić ten punkt.
Pozdrawiam.