Zobacz pełną wersję : Viking mobile- ktos korzysta?
spiritus
10-07-2017, 15:00
Siema, jak w temacie.
Potrzebuje tani pakiet internetowy aby bylo jakies 10 GB miesiecznie. Jak z zasiegiem i predkoscia?
Z tego co widzę, Viking korzysta z zasięgu Play. Czyli pewnie roaming krajowy. Poczytaj o prędkościach i zasięgu, bo możesz się zdziwić...
+ podobno ma dobry net.
Play ostatnio obniżył prędkość w RK do 1,5mbit. A roaming u mnie w mieście włącza się jakieś 2km od centrum...
spiritus
10-07-2017, 20:00
Wlasnie, ze sie nie chce zdziwic i pytam. Ciezko znalezc czas na czytanie :D
Aale poszukam opinii na necie jeszcze
Z tego co się orientuję, dobry zasięg w Pipidówkach Górnych i Dolnych ma... Orange. Może oni?
siemalysy
10-07-2017, 20:26
Ja bym uważał na startery powiązane bezpośrednio z Play. Mam Playa i od jakiegoś czasu z netem i zasięgiem jest jakiś koszmar. Czytałem gdzieś w necie, że Play nie chce już płacić innym operatorom za korzystanie z ich nadajników i nawet blokuje możliwość manualnej zmiany sieci. U siebie tego jeszcze nie zaobserwowałem.
Również nie polecam Playa. Też mam problemy z zasięgiem i to nie na wsi.
siemalysy
10-07-2017, 20:31
Nie mogę już znaleźć tamtego artykułu ale jest jakaś aktualizacja, z której wynika m.in. to co OjTam pisał o przepustowości. Napisane też jest, że jednak Play nadal będzie korzystał z sieci innych operatorów - klik. (http://www.spidersweb.pl/2017/06/roaming-krajowy-play-plus-t-mobile-orange.html)
- - - - kolejny post - - - - - -
Na urlopie w małej nadmorskiej wiosce najlepiej net nam chodził jak ustawiliśmy sobie zasięg z T-Mobile.
Ha. Jeszcze lepiej. U mnie orange jest zablokowane... Nie mogę wybrać...
siemalysy Ja z kolei mam wrażenie, że net najlepiej działał w roamingu plusa...
siemalysy
10-07-2017, 20:34
Wydaję mi się, że miejsce w jakim się z neta korzysta jest kluczowe w tym przypadku ;-)
Na pewno. Mówię o przypadku, w którym z jednego miejsca mogłem T-M i + wybrać.
Co do Orange:
http://i.imgur.com/DV6lwiP.png
źródło (http://i.imgur.com/DV6lwiP.png)
siemalysy
10-07-2017, 20:39
U mnie wygląda to tak:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2017/07/99f74c11cc17cd9edd686dda069568be-1.jpg
źródło (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170710/99f74c11cc17cd9edd686dda069568be.jpg)
Może Orange pozwala tylko na LTE? A mój tele 3G jeszcze. :D
siemalysy
10-07-2017, 20:44
Orange, kto ich wie... Za miło ich nie wspominam.
spiritus
10-07-2017, 21:32
Obecnie tel mam w playu i place 9zl za 3gb...to za malo bedzie przez przynajmniej 10 msc.
Orange mi za poprzedniego zycia za duzo krwi napsuli:D
Orange mi za poprzedniego zycia za duzo krwi napsuli:D
Też miałem kiedys przeboje z Orange (Neostrada), ale od roku korzystam z ich LTE i złego
słowa powiedzieć nie mogę. Mam tzw internet mobilny, w tym dwie karty i tablet.
Leci to szybko (na moje potrzeby :) ), średnio 50/30 Mb i jest prawie wszędzie.
Poprzednio miałem w Play'u, po 6-ciu miesiącach ograniczyli upload do 3 Mb i jeszcze
mętnie tłumaczyli, że to ze względu na ilość odbiorców. Podziękowałem im więc po
roku i przeszedłem do Orange'a. Na razie jest, jak pisałem, OK.
Na telefonie mam Heyah (czyli T-Mobile) i też jest OK. LTE od Plusa do mnie nie sięga.
Poczytaj forum Play.
W skrócie - z ich reklamy zasięgu czterech sieci zostało:
1. Najczęściej Orange, w związku z tym, że WIĘKSZOŚĆ (ale nie wszystkie) nadajników ma wspólne z T- Mobile, została poblokowana. Wygląda to więc najczęściej jak na screenie zamieszczonym przez OjTam. Dopiero na wyraźne rządanie klienta pracownik Play (i to nie każdy) może odblokować Orange.
2. W trosce o jakość usług oraz zadowolenie klientów prędkość internetu w roamingu krajowym została ograniczona. Najpierw do 3Mb/s, obecnie do 1,5Mb/s.
Przyjemnej lektury ;)
http://antyweb.pl/roaming-krajowy-w-play-nie-dziala-tmobile-orange/
Forum Play jest jeszcze przyjemniejsze ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.