PDA

Zobacz pełną wersję : Akcesoria do D7100+Sigma 17-50 f/2.8



Szajbonio
03-07-2017, 15:22
Witam wszystkich, na dniach kupuje zestaw z tematu, jak wiadomo przydałaby się torba, statyw, filtr(właśnie tu nwm jaki sam UV czy polaryzacyjny?) i kartę . Jakby ktoś mógł doradzić i polecić, byłbym wdzięczny :D

+w przyszłości planuje dokupić jakieś szkiełko 55-200 ew. 70-300 ;)

madebyzosiek
03-07-2017, 15:25
Do D7100 z Sigmą, to sobie przede wszystkim kup drugą oryginalną baterię :) Filtry, statywy i inne zbędne zabawki sobie podaruj, zbieraj kasę na Tamrona 70-300 VC USD i lampę ;)
Torba jakąś mała Lowepro albo Case Logic, kartę 32 lub 64GB SanDisk albo Lexar, tylko w porządnym sklepie, nie jak najtaniej na allegro, bo kupisz podróbkę...

Szajbonio
03-07-2017, 15:37
Do D7100 z Sigmą, to sobie przede wszystkim kup drugą oryginalną baterię :) Filtry, statywy i inne zbędne zabawki sobie podaruj, zbieraj kasę na Tamrona 70-300 VC USD i lampę ;)
Torba jakąś mała Lowepro albo Case Logic, kartę 32 lub 64GB SanDisk albo Lexar, tylko w porządnym sklepie, nie jak najtaniej na allegro, bo kupisz podróbkę...

Jaka prędkość karty będzie wystarczająca? Orientujesz się może w która torbę bym się zmieścił?

madebyzosiek
03-07-2017, 15:44
Ja używam SD SanDisk Extreme lub Extreme Pro. Co do torby, to najlepiej mierzyć na żywo. Ja mam jakąś małą Case Logic, ale nie wiem co to za model, prawie jej nie używam, bo nie często biorę sam aparat z małym szkłem. Poza tym ja wolę plecaki ;)

Szajbonio
03-07-2017, 15:57
Ja używam SD SanDisk Extreme lub Extreme Pro. Co do torby, to najlepiej mierzyć na żywo. Ja mam jakąś małą Case Logic, ale nie wiem co to za model, prawie jej nie używam, bo nie często biorę sam aparat z małym szkłem. Poza tym ja wolę plecaki ;)

Właśnie jak to jest z plecakami, też mają takie ładne przegródki? Tańsze/droższe?

- - - - kolejny post - - - - - -


Ja używam SD SanDisk Extreme lub Extreme Pro.

Obojętnie która?

madebyzosiek
03-07-2017, 15:57
Właśnie jak to jest z plecakami, też mają takie ładne przegródki? Tańsze/droższe?
Tak, jeżeli mówimy o plecakach foto. Ale absolutnie nie są tańsze...
Jeżeli o kartę chodzi, to myślę że wystarczy Ci Extreme, 64 lub 32, a najlepiej obie do obu gniazd. Przy jpg masz miejsce na kilka tysięcy zdjęć, przy rawach na 1200 i 650 :)

Szajbonio
03-07-2017, 16:29
Tak, jeżeli mówimy o plecakach foto. Ale absolutnie nie są tańsze...
Jeżeli o kartę chodzi, to myślę że wystarczy Ci Extreme, 64 lub 32, a najlepiej obie do obu gniazd. Przy jpg masz miejsce na kilka tysięcy zdjęć, przy rawach na 1200 i 650 :)

A jakbym kupił na razie samą 64gb to wystarczy , a potem taką samą sie dokupi najwyżej, bo chodzi ci o sam fakt ,że jak już 2 to lepiej takie same?

Chyba zdecyduje się na plecak, dużo wygdoniejsza sprawa :), https://www.ceneo.pl/40826180 te półeczki w środku rozumiem na rzepy?, wodoodporny co się może bardzo przydać :)

poste
03-07-2017, 16:40
Nikkor 70-300 AF-P VR jest niezły, kup do 22.08 to wyjdzie niewiele ponad 1k po cashbacku. Zdecydowanie wart polecenia.
N55-200 VRII (starsze są gorsze) też jest do rozważenia, ale trochę mniej ostry od tego AF-P no i różnica w cenie, jeśli chodzi o nowe z krajowej dystrybucji nieduża.

Szajbonio
03-07-2017, 16:51
Nikkor 70-300 AF-P VR jest niezły, kup do 22.08 to wyjdzie niewiele ponad 1k po cashbacku. Zdecydowanie wart polecenia.
N55-200 VRII (starsze są gorsze) też jest do rozważenia, ale trochę mniej ostry od tego AF-P no i różnica w cenie, jeśli chodzi o nowe z krajowej dystrybucji nieduża.

a to w jakiej sprawie ? XD

poste
03-07-2017, 17:15
Witam wszystkich, na dniach kupuje zestaw z tematu, jak wiadomo przydałaby się torba, statyw, filtr(właśnie tu nwm jaki sam UV czy polaryzacyjny?) i kartę . Jakby ktoś mógł doradzić i polecić, byłbym wdzięczny :D

+w przyszłości planuje dokupić jakieś szkiełko 55-200 ew. 70-300 ;)

No przecież sam pytałeś :mrgreen:

Szajbonio
03-07-2017, 18:19
No przecież sam pytałeś :mrgreen:

To tak w ramach torby, żeby było wiadomo co ma wejść, ale dzięki za radę ;)

Nikkor 70-300 AF-P VR jest niezły, kup do 22.08 to wyjdzie niewiele ponad 1k po cashbacku. Zdecydowanie wart polecenia.
N55-200 VRII (starsze są gorsze) też jest do rozważenia, ale trochę mniej ostry od tego AF-P no i różnica w cenie, jeśli chodzi o nowe z krajowej dystrybucji nieduża.

poste
03-07-2017, 18:39
Jak dla mnie plecak jest zdecydowanie wygodniejszy. Spory wybór jest w marketach typu Saturn, można przymierzać. Ale jak zamówisz np. w cyfrowe, abfoto, itp. to też możesz obejrzeć i nie kupić. Nie ma idealnego wzoru, każdy musi sam wybrać, choćby na początku nietrafnie ;)

Ps. Pasek warto zastąpić, dla mnie super jest neoprenowy Matin.

Szajbonio
03-07-2017, 18:47
Ps. Pasek warto zastąpić, dla mnie super jest neoprenowy Matin.

Czemu? W celach zmylenia potencjalnych złodziei? Czy raczej sprawa wygody?

poste
03-07-2017, 21:01
Wygoda przede wszystkim, nie wrócisz do oryginalnego. Choć te paski z nazwą modelu w pewnych sytuacjach mogą okazać się mało roztropne, od razu wiadomo, ile co kosztuje.

mmluty
03-07-2017, 21:12
Dopóki nie kupiłem paska Peak Design nie sądziłem, że pasek może być tak istotny dla funkcjonalności i wygody posługiwania się aparatem. Te trzy kotwiczki ktore umożliwiają mocowanie na uszkach aparatu lub uszku i śrubie statywowej, są bardzo dobrym rozwiązaniem. Mozna aparat nosić na biodrze (noszę tak nawet Tamrona 150-600) i nic nie dynda, lub na szyi. Nie chcę się tutaj rozpisywać o innych zaletach czy robić reklamy bo jest to temat uboczny tego wątku, ale jeżeli 200 PLN to nie jest wielki problem warto je wydać na ten pasek. Pooglądaj sam.
https://www.youtube.com/watch?v=M7OMsCh9S5c

Szajbonio
03-07-2017, 23:28
Ps. Pasek warto zastąpić, dla mnie super jest neoprenowy Matin.
Będzię pasować do d7100 ? bo na stronie jest tak:
Nikon: D40 / D40x / D50 / D60 / D70 /D70s / D80 / D90 / D300 / D200 / D100 / D3 itd.

poste
04-07-2017, 00:14
Pasek to pasek, co miałby nie pasować, mój d7200 ma się z nim dobrze :) Pewnie są lepsze niż Matin, ale za 5 dych to super sprawa, można przewiesić nawet spory zestaw przez ramię i po pół dnia chodzenia się tego nie czuje.

Szajbonio
04-07-2017, 11:05
Pasek to pasek, co miałby nie pasować, mój d7200 ma się z nim dobrze :) Pewnie są lepsze niż Matin, ale za 5 dych to super sprawa, można przewiesić nawet spory zestaw przez ramię i po pół dnia chodzenia się tego nie czuje.

Która wersje masz 4,3 cm czy 3,5 cm?

poste
04-07-2017, 11:18
Szerszy, ale kiedyś był zdaje się tylko jeden.

Ps. Jeśli dalej szukasz torby, to właśnie pasek w tej torbie jak dla mnie jest kluczowy, żeby zwykły, parciany nie wrzynał się w szyję/ramię po paru godzinach noszenia (dlatego m.in. wolę plecak). Co z tego, że przegródki będą super jak latem ramię będziesz miał ciągle obtarte.

Szajbonio
04-07-2017, 11:43
Szerszy, ale kiedyś był zdaje się tylko jeden.

Ps. Jeśli dalej szukasz torby, to właśnie pasek w tej torbie jak dla mnie jest kluczowy, żeby zwykły, parciany nie wrzynał się w szyję/ramię po paru godzinach noszenia (dlatego m.in. wolę plecak). Co z tego, że przegródki będą super jak latem ramię będziesz miał ciągle obtarte.

Dalej dalej bo dopiero jutro kupuje cały sprzęt :D