PDA

Zobacz pełną wersję : Wygrałem nagrodę (4 000) i mam kłopot - co będzie najlepszym upgradem mojego zestawu z D90?



Allisnice
02-07-2017, 15:20
Drodzy,
Mam wielką prośbę o rady w kwestii sprzętu - właśnie wygrałem w pracy nagrodę i muszę w tempie dość ekspresowym określić co to ma być.
Budżet 4000 (najprawdopodobniej mogę dopłacić, jeśli coś droższego), ma to być sprzęt elektroniczny, ale wszystko wskazuje na to, że obiektyw też przejdzie (jeśli nie to będę "skazany" na body).

Mój obecny zestaw:
Nikon D90
Nikorr 35mm 1.8
Tokina 11-20mm (+ kilka filtrów 82mm)
Kitowy Nikorr 18-105
wszędzie tacham tez statyw.
Jakiś czas temu miałem długie przemyślenia czy zostać przy DX czy przejść na pełną klatkę i zostaje na cropie, choć to czego mi często brakuje to praca w słabym oświetleniu.

Od kilku lat jestem posiadaczem D90, ale taka prawdziwa zajawka na fotografowanie budziła się we mnie dość długo, po uszy wkręcony jestem tak z pół roku (ale tak mi już zostanie na pewno). Dużo podróżuje, często w egzotykę + mam 3 letniego syna - to w dużej mierze wpływa na to co lubię fotografować:
* krajobrazy - do tego Tokina 11-20
* dziecko/rodzina (w tym portrety) - 35mm lub kit
* na pewno chciałbym do tego dodać trochę fotografii ulicznej/reportażowej - choć jeszcze brak mi bezczelności żeby fotografować ludzi z bliska na ulicy
* innych rodzajów fotografii nie próbowałem, ale na pewno chcę :)

Dylematy:
* na ile wymiana body poprawi jakość zdjęć i da dodatkowe opcje (np. lepsze wyniki w słabym świetle)? Rozważam d7200 lub ewentualnie d7500 jeśli dopłacę - wiem, że moment tuż po premierze jest zły, ale decyzję muszę podjąć na dniach
* może jednak obiektyw/obiektywy będą większym krokiem na przód?

Jeśli obiektyw to mam milion pomysłów:
* Sigma 18-35 (świetny obiektyw ale nie dodaje dużo do tego co już mam) + jakiś tani tele żeby poeksperymentować (nigdy nie miałem okazji), np. Nikkor 70-300mm f4.5-6.3g vr - chyba skłaniam się do tej opcji
* Nikkor 17-55 2.8 (z dopłatą) - drogi, ale raz na zawsze miałbym z głowy uniwersalny obiektyw "reporterski"
* Sigma 17-50 2.8 + jakieś niedrogie tele (ale wtedy boli, że nie kupie już nigdy Sigmy 18-35 ani Nikkora 17-55)
* Sigma 50-100 F1.8 - super uzupełnienie mojego zestawu, ale nigdy nie miałem okazji używać nic podobnego i nie wiem czy mi podejdzie, a tani nie jest
+ 6 innych pomysłów na godzinę.

Jak widzicie niestety prawdą jest, że "sam nie wiem czego chcę" ale wybrać i tak muszę.
Na początek chociaż pomóżcie zdecydować czy zmienić body czy wzbogacać kolekcję obiektywów.
Dzięki!

pako1
02-07-2017, 18:01
Gratuluje wygranej:) Ja bym wziął d7200, lub ewentualnie Nikkora 85 1.8g i lampę np. SB700

ps. no albo jakiegoś 70-200 2.8 pomogłem:grin:

Allisnice
03-07-2017, 15:12
Pomogłeś nie ma co! ;)

Pytania pomocnicze, moze ktos zna odpowiedź:
1 Co da lepszą jakość zdjęcia na ogniskowych 18-35 w pochmurne popołudnie:
D90 + sigma art 18-35 czy D7500/7200 + kit 17-105?

emet_b
03-07-2017, 15:16
Z d7xxxx więcej wyciągniesz.

akustyk
03-07-2017, 15:27
roznica technologiczna miedzy D90 a D7200 jest duza, wiec wymiana body jest tu dobrym pomyslem. zamiana 18-105 na Sigme da IMHO mniej. nanosisz sie a z tego dodatkowego swiatla w krajobrazie i tak nic nie wyniknie przeciez. a na zone i pasozyta 35/1.8 i tak bedzie lepszy

madebyzosiek
03-07-2017, 15:30
Ja bym w takim dylemacie brał D7200 i Sigmę 17-50 2.8. Ot, taki kompromis dobry ;)

Allisnice
08-07-2017, 15:27
Bardzo dziękuję za podpowiedzi, mimo że ostateczny wybór jest inny to bardzo mi pomogły w przemyśleniach, staneło na d750 + Nikkor 50mm 1.8 ;)

ksh
08-07-2017, 16:50
No to ładny zestaw jak za 4000zł ;)

FelTom
08-07-2017, 20:18
Gdzie można nabyć D750 z Nikkorem 50/1.8 za 4000?? XD

Perkoz_1
08-07-2017, 22:00
Gdzie można nabyć D750 z Nikkorem 50/1.8 za 4000?? XD

Można. Ekstremalnie wykończoną używkę z N50mm 1.8D albo w wyobraźni bajkopisarza.:mrgreen:

Allisnice
08-07-2017, 22:20
Gdzie można nabyć D750 z Nikkorem 50/1.8 za 4000?? XD

chyba nigdzie ;)
musiałem sobie ufundować drugą nagrodę, w sumie wyjdzie 8 z drobnym hakiem (wliczony rabat 750 za oddanie starego aparatu)

FelTom
08-07-2017, 22:24
Hahaha :)
Fakt. Otrzymanie nagrody, to doskonały pretekst, żeby z tego tytułu samemu zafundować sobie kolejną nagrodę. ;)

Bardzo dobry wybór moim zdaniem.