PDA

Zobacz pełną wersję : Jakaś gra przygodowa/point'n'click z dobrą historią bez elementów zręcznościowych i zbierania setek przedmiotów :)



smogg9
18-06-2017, 12:05
Witam,
naszła mnie ostatnio ochota na jakąś super grę przygodową/point'n'click z fajną historią, raczej bez elementów zręcznościowych, bez co chwile zagadek logicznych, bardziej zależy mi na prowadzeniu gracza przez jakąś historię. Bez musu spędzania kilkudziesięciu minut na szukanie jakiegoś klucza, bez konieczności zbierania masy przedmiotów i kminienia później co do czego, bez klikania na każdy cm2 ekranu w celu znalezienia wskazówki aby ruszyć dalej. Jednak też bez głupiej fabuły, gdzie wszystko jest podane prosto w twarz...
Bez horrorów i typowych dla niego zabiegów "jump scares", raczej historie trzymające się ziemi i ogólno-pojętej nauki, im bardziej realistycznie tym lepiej. Fajnie jakby historia działa się w czasach mniej więcej teraźniejszych (choć niekoniecznie).

Gry typu (a raczej ich wątki i światy) Myst, Sam & Max Hit the Road, Grim Fandango, Day of the Tentacle odpadają. Grałem w Syberię i Najdłuższą Podróż (te historie też raczej odlatują trochę o realizmu :P). Wątki kryminalne też niezbyt mile widziane, choć nie wykluczam.

Dodam, że musi się uruchomić i dobrze działać na i5 u4300, 8GB RAM i Intel HD4400.

Czekam na propozycje :)

kzkzg
18-06-2017, 12:13
Odswieżona wersja Monkey Island?

smogg9
18-06-2017, 12:37
Odswieżona wersja Monkey Island?

Grałem starą i nową już dawno :) Super jest!

spiritus
18-06-2017, 12:50
Hmm... mafia, gta, prototype (kolega polecał), asasin's creed, trochę leciwe The Saboteur (ale fabuła ciekawa... co prawda II WŚ ale ciekawe i to bardzo).

Wróć... Tobie chodzi o "point'n'click". Bitwa o Śródziemie?

smogg9
18-06-2017, 21:23
Hmm... mafia, gta, prototype (kolega polecał), asasin's creed, trochę leciwe The Saboteur (ale fabuła ciekawa... co prawda II WŚ ale ciekawe i to bardzo).

Wróć... Tobie chodzi o "point'n'click". Bitwa o Śródziemie?

Czytałeś w ogóle co napisałem w pierwszym poście? :P

Majek
18-06-2017, 23:28
Skombinuj sobie skądś "The Neverhood". Nie wiem, czy jest do zdobycia i czy w ogóle by teraz poszła. Gra jakoś sprzed 20 lat, wykonana w całości z plasteliny metodą poklatkową. Nie wiem, jak to by teraz wyglądało, być może wizualnie to był teraz już crap, ale gra ma fantastyczny klimat i świetny, absurdalny humor. Sam bym sobie w nią zgrał...

EDIT:
Na Steamie jest do kupienia "Armikrog", czyli jakby "The Neverhood 2". Ci sami ludzie robili i to całkiem niedawno, bo na Kickstarterze zbierali na nią hajs. Aż sam jestem ciekawy. :-)

mini21
21-06-2017, 08:11
Discworld 1 i 2 na emulatorze dos'a (szczególnie 2 polecam).

edit: A z bardziej teraźniejszych - zobacz może ofertę Telltale Games (https://www.google.pl/search?client=firefox-b-ab&q=Telltale+Games&stick=H4sIAAAAAAAAAOPgE-LSz9U3SLcsyTA2UOIEsU0LizOKtVSyk630k8vS9ZPzcwtKS1KL 4ssyU1Lz0xNzU61SUstSc_ILUosAQBO_ez8AAAA&sa=X&ved=0ahUKEwiI6N6TpM7UAhVIWhQKHSdsB_4QmxMIswEoATAV&biw=1600&bih=834).
Oni mają gry na podstawie filmów/seriali.
Może nie jest to "realistyczne", ale jak ktoś lubi Park Jurajski, Gre o Tron czy Sam&Max to powinien znaleźć coś dla siebie.

KrS
25-06-2017, 15:49
Jak dla mnie cała seria Assasin's Creed ;)

Fajan mechanika gry, świetna historia.

pmm
27-06-2017, 17:05
Dobrze wspominam pierwsze dwie część gry "Broken Sword" :)

User1
27-06-2017, 22:23
Dla mnie realizm z ciekawą historią rzadko idzie w parze. Z trochę innej beczki może Fallout 1-2?

morzon
28-06-2017, 13:41
Machinarium i Samorost :) są na kompa, ale też mobilnie (tablety, telefony). Cudne gierki, mega klimat, fajne rozkminy i świetny humor. Polecam

Merde
28-06-2017, 13:56
Simon the sorcerer 1 i 2?