PDA

Zobacz pełną wersję : Odłożyłeś telefon z androidem i nie pamiętasz gdzie?



OjTam
16-06-2017, 21:06
Poradnik nie do końca poważny. :)

Wpadasz do domu, odkładasz telefon i 5 minut później nie pamiętasz gdzie jest?
Nie masz drugiego pod ręką, żeby zadzwonić?
O to krótki, acz treściwy poradnik co zrobić.
1.)
Wejdź na google.pl
2.)
Zaloguj się na konto gmail do którego masz przypisany tele.
3.)

http://i.imgur.com/wVbfG9Y.jpg
źródło (http://i.imgur.com/wVbfG9Y.jpg)
Klikasz na kółko w PG rogu, i wybierasz "moje konto"
4.)
Zjeżdżasz w dół strony.

http://i.imgur.com/fmI9Hgk.jpg
źródło (http://i.imgur.com/fmI9Hgk.jpg)
Wybierasz Rozpocznij w Znajdź telefon.
5.)
Po autoryzacji w postaci ponownego wpisania hasła, wybierasz swoje urządzenie:

http://i.imgur.com/JMvbXk0.jpg
źródło (http://i.imgur.com/JMvbXk0.jpg)
6.)
Klikasz Włącz dzwonek.

http://i.imgur.com/eRw92c0.jpg
źródło (http://i.imgur.com/eRw92c0.jpg)
Telefon zaczyna upierdliwy dźwięk wydawać do momentu odblokowania ekranu.

Brawo. Znalazłeś telefon dokładnie w tym samym miejscu, w którym jeszcze 5 min temu go nie było. cholerne krasnoludki podrzuciły.


Mała notka:
Teoretycznie powinno działać z każdym urządzeniem. Mnie w tablecie dzwonka nie udało się uruchomić. Chińczyk?
Funkcja "zlokalizuj" działa, jeśli mamy włączony dostęp do lokalizacji w tele. Problem w tym, że to akumulator ciągnie. Mocno.

Poradnik powstał po przedawkowaniu kawy, energetyków i ciastek. Więc jest jaki jest.
Jeśli moderacji przeszkadza, można usunąć. Gryzł nie będę. :p

Ostry600
16-06-2017, 22:09
Nie usuwać! Świetny jest. Nie wiedziałem że tak można. Będę czasem wkurzac żonę:):)

OjTam
16-06-2017, 22:11
Nie taki był cel tego poradnika...
Ale i do tego się nadaje...
Ten dzwonek jest irytujący i głośny. A po odblokowaniu ekranu żadnego komunikatu nie ma... ;)

spiritus
16-06-2017, 22:33
A ja to się chyba muszę kawy napić... przez 2-3 minuty siedziałem tępo wpatrując się w laptopa i myślałem jaki TELEobiektyw ma wbudowanego androida i co by można było przy pomocy czegoś takiego robić :D

OjTam
16-06-2017, 22:35
Słyszałem o aparatach z Androidem. Ale obiektyw? Hmm...
To może zmień to tele na telefon albo urządzenie jak możesz? Ja już nie mogę edytować...

spiritus
16-06-2017, 22:39
Słyszałem o aparatach z Androidem. Ale obiektyw? Hmm...
To może zmień to tele na telefon albo urządzenie jak możesz? Ja już nie mogę edytować...

Nie no :D
Test na to czy ktoś jest wypoczęty i jeszcze w miarę myśli... ja nie zdałem :D


Jak chcesz to mogę zmienić...

OjTam
16-06-2017, 22:40
Zmień. Na telefon, bo tego najczęściej się szuka.

siemalysy
16-06-2017, 22:58
OjTam działa :-) Kilka razy uruchomiłem dzwonek w żony telefonie. Nie wiedziała o co chodzi :-P

OjTam
16-06-2017, 22:59
No tak. Tego się nie spodziewałem... :lol:

siemalysy
16-06-2017, 23:01
Żeby nie było na swoim telefonie też sprawdziłem, zarówno dzwonek jak i lokalizację GPS :-)

Majek
17-06-2017, 12:33
To ja wsadzę teraz kij w mrowisko i napiszę, że w iOS to już jest od kilku lat. ;-) :-P :mrgreen:

notdot
17-06-2017, 13:19
Ale w Andku to też jest od kilku lat
tylko teraz ktoś to odkrył

OjTam
17-06-2017, 13:41
No przyznaje bez bicia. Całkiem przypadkiem to znalazłem. Ale jak widać, znalazło się parę osób, które o tym nie wiedziały.

nowart
24-06-2017, 23:12
Funkcja może być przydatna tylko, że bezsensem absolutnym jest natychmiastowe wyłączenie dzwonka naciśnięciem jakiegokolwiek przycisku i to bez odblokowania telefonu... Może być to zatem przydatne jeśli ktoś bardziej nim zainteresowany nie będzie miał go w łapach bo wtedy wystarczy, że naciśnie cokolwiek w telefonie i dzwonek wyłączony zamiast wyć bez przerwy i bez jakiejkolwiek możliwości dezaktywacji.

OjTam
24-06-2017, 23:17
nowart Nie jest tak jak mówisz. Żeby dzwonek się wyłączył, musisz wcisnąć przycisk zasilania. Na nic innego nie reaguje.
Choć faktycznie, powinien się wyłączyć dopiero po odblokowaniu ekranu.

nowart
24-06-2017, 23:41
U mnie wyłącza się przy zasilaniu i home. Przycisków głośności nawet nie sprawdzałem bo i tak to już nie ma z znaczenia.