wiechu67
13-06-2017, 00:30
Witam
Zakupiłem lornetkę z tematu, było by wszystko cacy ale przy zumie 22x oglądając np. samolot z dymkiem w bardzo dużej odległości widać obok niego drugi. Nie ma szans żeby to wyregulować ostrościami. Podobnie jest przy obserwacji księżyca, trudno otrzymać jedną tarczę. Po odstawieniu lornetki od oczu ma się wrażenie zawrotów głowy, tak jakby oczy wysilały się żeby zgrać ten obraz. Po kilku sekundach po odsunięciu lornetki widzenie wraca do normy. Nie ma tego w lornetce siostry, też Nicon, bez zumu. Lornetkę mam kilka dni. Może pokazać ją w jakimś zakładzie optycznym, serwisie? Co Wy na to?
Zakupiłem lornetkę z tematu, było by wszystko cacy ale przy zumie 22x oglądając np. samolot z dymkiem w bardzo dużej odległości widać obok niego drugi. Nie ma szans żeby to wyregulować ostrościami. Podobnie jest przy obserwacji księżyca, trudno otrzymać jedną tarczę. Po odstawieniu lornetki od oczu ma się wrażenie zawrotów głowy, tak jakby oczy wysilały się żeby zgrać ten obraz. Po kilku sekundach po odsunięciu lornetki widzenie wraca do normy. Nie ma tego w lornetce siostry, też Nicon, bez zumu. Lornetkę mam kilka dni. Może pokazać ją w jakimś zakładzie optycznym, serwisie? Co Wy na to?