Zobacz pełną wersję : Z psem w góry
Hej,
może mi ktoś polecić jakieś fajne trasy, najlepiej w okolicach Krakowa, na pieszą jednodniową wycieczkę z psem?
Myślałem o czymś w stylu Turbacza.
spiritus
05-06-2017, 18:29
"Trzy Korony" w Pieninach. Byłem tam jako dziecko i mało pamiętam trasę ale wydaje mi się, że z psiakami chodzili. Gdybyś się kiedyś na Bieszczady zdecydował to pisz śmiało i coś polecę. Tak się składa, że tylko tam jeżdżę od kilku ładnych lat.
3 korony niestety są na terenie PN i jest zakaz wchodzenia z psami :(
Bieszczady fajne, ale za daleko. Tak do 2h samochodem od Krakowa maksymalnie.
Dopisek : w kontekście Pienin, to tutaj polecają Małe Pieniny: http://czasopismo.legeartis.org/2016/09/pieniny-pies.html
wycieczka grzbietem Małych Pienin od Szczawnicy do Wysokiej (samą Wysoką można sobie chyba darować… mówię chyba, bo z racji sporej ilości ludzi i niefajnych schodków podarowałem sobie drapanie się tam z psem);
wycieczka z post-łemkowskiej wsi Jaworki przez wąwóz Homole (hmm jeśli chcecie pozwiedzać fajne wąwozy, to zdecydowanie warto wybrać się np. w Broumovské stěny) — i później przez przełęcz Rozdziela aż do przełęczy Obidza (tu właściwie wbijamy się w Beskid Sądecki);
krótka acz bardzo atrakcyjna przechadzka Drogą Pienińską — ze słowackiego Czerwonego Klasztoru aż do granicy.
Tu jeszcze o Białej Wodzie:
http://bialyjack.pl/pies-w-pieninach-rezerwat-biala-woda
http://bialyjack.pl/gory-z-psem-biala-woda-radziejowa-obidza
A tutaj o wejściu na turbacz (trasa poza GPNem): http://bialyjack.pl/z-psem-w-gorach-z-lopusznej-na-turbacz
Chociaż ten pan strasznie narzeka na tą trasę : http://czasopismo.legeartis.org/2016/08/turbacz-pies.html
Jeszcze została mi polecona trasa z Myślenic na Kudłacze. Niestety nie znalazłem żadnej strony z opisem takiej wycieczki
nie obok Krk, ale jak z psem to wg mnie tylko Izery! My byliśmy w schronisku Orle. Bardzo fajne trasy do wędrówek z psem.
Rzeczywiście, szkoda że za daleko na jednodniową wycieczkę
A coś bliżej Krakowa (tak 1h do 1.5h max), na pół dnia?
A ja ostatnio sobie biegłem na Turbacz i jak mnie franca nie ugryzła i co z tego że przepraszali i zaklinali się że pierwszy raz i takie tam brednie jak ślad po ukąszeniu został. Dlaczego własciciele psów na szlakach puszczają je wolno i psy mogą robić co chcą?
Beskid Wyspowy, np. Mogielica z przełęczy Przysłop
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.