geoMarcin
03-06-2017, 17:21
Witam
Zdjęci git!
Właśnie zarejestrowałem się na forum. Idąc wątkiem makro trafiłem do Was. Mam pytanie, które nurtuje mnie już od dłuższego czasu i dotyczy ono sprzętu do makro. Mianowicie: wykonuje foto głównie próbek skał etc. Zdjęcia są wykonywane głównie na zewnątrz, ze względu na światło. Jeśli chodzi o sprzęt to: nikon d50 (11 lat aj bolało, właśnie policzyłem), obiektyw tamron 90mm 2,8, który pozostał po puszkach analogowych. Problem taki, że krawędzie próbek skał na zdjęciach - wykonywane nawet na astronomicznych przesłonach - nie są dostatecznie ostre. Mam wrażenie, że pierwszy mój nikon d70 analog dawał lepszą ostrość, ale może to autosugestia. Obraz często bywa też taki lekko zmydlony i trzeba to wszystko podciągać w PS. Co tu zmienić? obiektyw, stary ale raczej ok, typowy do makro. Jaką puszkę wybrać do takich zdjęć. Ciągle czytam o 7100, ale czy to nie przesada do takich fotek? Może tu pomocna będzie lampa makro na obiektyw? Może poprawić tu sprawę historyczny (jak sie o nim mawia) korpus d90?
Dziękuje za wszystkie sugestie
Pozdrawiam
Zdjęci git!
Właśnie zarejestrowałem się na forum. Idąc wątkiem makro trafiłem do Was. Mam pytanie, które nurtuje mnie już od dłuższego czasu i dotyczy ono sprzętu do makro. Mianowicie: wykonuje foto głównie próbek skał etc. Zdjęcia są wykonywane głównie na zewnątrz, ze względu na światło. Jeśli chodzi o sprzęt to: nikon d50 (11 lat aj bolało, właśnie policzyłem), obiektyw tamron 90mm 2,8, który pozostał po puszkach analogowych. Problem taki, że krawędzie próbek skał na zdjęciach - wykonywane nawet na astronomicznych przesłonach - nie są dostatecznie ostre. Mam wrażenie, że pierwszy mój nikon d70 analog dawał lepszą ostrość, ale może to autosugestia. Obraz często bywa też taki lekko zmydlony i trzeba to wszystko podciągać w PS. Co tu zmienić? obiektyw, stary ale raczej ok, typowy do makro. Jaką puszkę wybrać do takich zdjęć. Ciągle czytam o 7100, ale czy to nie przesada do takich fotek? Może tu pomocna będzie lampa makro na obiektyw? Może poprawić tu sprawę historyczny (jak sie o nim mawia) korpus d90?
Dziękuje za wszystkie sugestie
Pozdrawiam