Zobacz pełną wersję : Nikon D5500 Hot Pixele
Cześć :)
Przymierzam się do zakupu Nikona D5500 i takie moje pytanie - czy ten aparat cierpi na tak dużą tendencję do wypalania się matrycy jak jego niebezpośredni poprzednik, model D5200? O ile pamiętam, w D5200 i D7100 zostały wsadzone matryce Toshiby, i o ile na swoje czasy miały całkiem spoko zakres tonalny i użyteczność ISO, o tyle prędkość pojawiania sie niebieskich i czerwonych kropek zastraszała. Bardzo proszę o informację, jak wygląda sytuacja w modelu D5500.
Jakieś "hoty" się trafiają, ale moim zdaniem źle to nie wygląda.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://s6.postimg.org/6nxnd35ep/DSC9191.jpg)
iso6400 30s jpg z puszki plus 5 "Exposure" w LR
Redukcja szumów - dł. naświetlanie i wysoka czułość OFF
madebyzosiek
02-06-2017, 14:09
O ile pamiętam, w D5200 i D7100 zostały wsadzone matryce Toshiby, i o ile na swoje czasy miały całkiem spoko zakres tonalny i użyteczność ISO, o tyle prędkość pojawiania sie niebieskich i czerwonych kropek zastraszała. Bardzo proszę o informację, jak wygląda sytuacja w modelu D5500.
D7100 na pewno nie miał tej samej matrycy, co D5200... W każdym bądź razie przez blisko trzy lata nie miałem żadnego hota, za to w D5000 miałem dwa od samego początku... ;)
frogi jak długo masz aparat? Filmowałeś nim?
madebyzosiek jestem pewien, że D7100 i D5200 miały tą samą matrycę, potwierdzają to z resztą specyfikacje aparatów.
http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=1656&add1=1729
frogi jak długo masz aparat? Filmowałeś nim?
Mam go bez mała dwa lata. Filmowanie to tak dość sporadycznie, na automacie (fragmenty sesji Rady Gminy), pewnie kilka godzin by się w sumie zebrało :)
A jaki przebieg na dzień dzisiejszy?
madebyzosiek
02-06-2017, 15:54
coroner to że mają takie same parametry nie oznacza, że są takie same. Mam teraz telefon przy sobie, więc trochę nie mam jak poszperać, ale prędzej D5300 ma matrycę z D7100, niż D5200. Ta matryca z D5200 to był jakiś niewypał pod względem hotów. Ja przez blisko 40k zdjęć w D7100 nie miałem ani jednego...
A jaki przebieg na dzień dzisiejszy?
Około 9200 pstryków :)
coroner to że mają takie same parametry nie oznacza, że są takie same. Mam teraz telefon przy sobie, więc trochę nie mam jak poszperać, ale prędzej D5300 ma matrycę z D7100, niż D5200. Ta matryca z D5200 to był jakiś niewypał pod względem hotów. Ja przez blisko 40k zdjęć w D7100 nie miałem ani jednego...
A jednak to prawda. D5200/D7100 mają bardzo podobne problemy na długich czasach. Dopiero w D5300 i D7200 TP poprawili. Ale i tak daleko im do D7000 (który jest najlepszy do astro )
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.