PDA

Zobacz pełną wersję : Tani softbox ośmiokątny do Elfo Q 500 ?



ddarc
03-06-2007, 15:04
Potrzebuje kupić softbox ośmiokątny 100 - 150cm
Szukam też do drugiej lampy Softbox prostokątny np. 80x120cm
Cena z elfo dla mnie za duża
Czy ktoś może stosował softy z tej firmy?
http://www.eltec.alpha.pl/produkty.php?id=43

Lub ma coś godnego do polecenia zamiennego..

Dzieki za info i wszelkie sugestie

Pzdr. Darek

Al Bundy
04-06-2007, 10:46
Rozumiem że zdajesz sobie sprawę że mocowanie każdy z producentów ma inne? Jeśli tak i chcesz kupić softy dla Elfo to marka w Polsce mało znana ale już na niej działam to Quantuum. Powiem tyle: ta targach oglądałem masę tego sprzętu i to co wybrałem uważam jest kompromisem między jakością a ceną. Wykonanie tego jest rewelacyjne, istnieje możliwość zapięcia tego na ELFO a porównywanie tego z softboxami typu funsports to nieporozumienie. Szczerze powiem - są zrobione lepiej niż softy np. Fomei a bardzo podobne do ELFO - wręcz identyczne jakościowo...

Quantuum niebawem wejdzie ale już możesz gadać o zakupach w Foto-Tip. Zgłoś cię do Karola...

ddarc
04-06-2007, 12:27
Dzieki za odp. Właśnie oglądam te Quantuum i softboksy są bardzo ładne chyba się zdecyduje na taki
http://www.fotosklepik.pl/index.php?products=product&prod_id=153

zastanawiam sie jeszcze nad statywem
Wiesz może coś więcej na temat samych lamp , kto jest producentem .. chiny ?

, ceny lamp są zachęcające

Ech..już zamówiłem 1 x Softbox Quantuum Octa 120 cm , 1 x Softbox Quantuum 120 x 80 , 1x Statyw AIR 260 cm

zobacze za 2-3 dni jak pasuje to na Elfo..

Al Bundy
04-06-2007, 13:50
Chiny produkują 90% tego co u nas kupujesz. Dla mnie jednak ważniejsze było to że trzymają parametry doskonale, mają dwa lata gwarancji, bardzo tani system i co najważniejsze - firma która je wprowadza jest na rynku tak długo że nie obawiam się o przyszłosć tego sprzętu... Lada dzień zapodam test bo od 2 miesięcy błyskam na Quantuumach w studio i jestem więcej niż szczęśliwy. Mają i wady ale to minusy tak małe że już dla mnie nie istotne...
Statywy do tego kupiłem 2 za 200 zł też od Karola - lepszych nie potrzeba jeśli ma trzymać lampę i soft 120x80. Na drugim mam oktę 180cm i jakoś stoi ale tutaj myślę o wymianie na jakiś potężny dla pewności i najlepiej na kółkach...
Do trzeciej kupiłem bydlastego żurawia w MarkoFlashu...

ddarc
04-06-2007, 14:09
jakiej mocy masz te Quanty zastanawiam sie nad nimi jako uzupełnienie do Elfo.. ( napisz coś wiecej o wadach ...mają rozładowanie wewnętrzne ? ) ...nie wiedziałem że mają też oktę 180cm...kurcze może zmienic na większą...?

Al Bundy
04-06-2007, 14:30
Okta 180 to bajka :)

Co do rozładowania - mają ale nie tak szybkie jak lampy profi więc jak dla mnie nie mają. Na szczęście jeden błysk to nie problem dla mnie. Inną wadą są słabe fotocele więc do każdej dokupiłem wyzwalacz radiowy i jest malina bo kabli nie lubię. Słabo rozwiązany był temat uchwytów do statywu - trzeba było mocno skręcać. Dostałem jednak gratis upgrade z Foto_Tip i dziś już jest jak powinno ;) Podobno teraz mają już sprzedawać z tymi dobrymi. W studio mam na dziś 2x600Ws i 300Ws i na moje potrzeby wystarczy. Kupię jeszcze lada dzień coś na tło. Moc jest naprawdę wystarczająca jak dla mnie. Lokal mam pomalowany na ciemny grafit, okna przysłonięte i mimo tego przy minimalnej mocy z 3 lamp nie mogę zejść z przesłoną niżej jak F4 a czasem bym chciał. Chyba kupię sobie szary filoterek na takie specjalne potrzeby. Wracając do lamp - mają wewnętrzne chłodzenie nawet te najsłabsze więc nie obawiam się przegrzania...

Al Bundy
04-06-2007, 14:43
zobacze za 2-3 dni jak pasuje to na Elfo..

Zapniesz do ELFO tylko musisz kupić pierścień dodatkowy - o tym nie wspomniałem. Nie mam tego ale wiem że w Foto-Tip można kupić...

Swoją drogą błyskawicznie podejmujesz decyzje... Sprawdziłeś choć w sklepie czy faktycznie da sięje podpiąć? Ja wiem to ze swojego źródła - kupując lampy miałem takie zapewnienie. Mówiono jednak o przejściówce...

ddarc
04-06-2007, 15:20
Szybko podjąłem decyzje bo nie sypiam już ze 2 miechy myśląc co tu kupić żona mówi że już zwariowałem...ale... ja się fajnie czuje jak kupuje nowe zabawki hehe…Zbiłeś mnie z tropu z tą oktą 180cm...nie za dużo miejsca zajmuje i chyba ciężko ją przestawiać ?.. zastanawiałem się czy nie watro by było przymocować ja do pantografu… Jak możesz to napisz coś więcej o zastosowaniu Okty 180cm...jutro rano wysyłają mi paczkę i jeszcze mogę zmienić zamówienie…150zł więcej niż 120-stka…nie wiem co robić

Dzięki ze wspomniałeś o pierścieniu pośrednim domówiłem...coś drogi 75zł...ale i tak się bardziej opłaca niż kupić Okte w Elfo.

Jestem na początku wyposażania swojego pierwszego studia i będę wdzięczny za wszelkie sugestie

Al Bundy
04-06-2007, 15:34
Czy zajmuje za dużo miejsca? Jasne że to klocek ale za to stawiasz modela przed nią i spokojnie focisz w highkey'u. U mnie stoi stabilnie na statywie 260cm aczkowliek cięzko to przestawić. Na pantograf mam za niskie studio dlatego kupiłem żurawia...

Przypomnij sie na PM a podeślę poglądaową fotę jak to wygląda obok modelki ;)

beachcomber
06-06-2007, 01:37
Potrzebuje kupić softbox ośmiokątny 100 - 150cm
Szukam też do drugiej lampy Softbox prostokątny np. 80x120cm
Cena z elfo dla mnie za duża
Czy ktoś może stosował softy z tej firmy?
http://www.eltec.alpha.pl/produkty.php?id=43

Lub ma coś godnego do polecenia zamiennego..

Dzieki za info i wszelkie sugestie

Pzdr. Darek


używam od nich okty, tej najwiekszej, smiga z z elfo quant 500Ws. kilka uwag - taniej nigdzie nie znjadziesz, to pewne, kupujac okte w elfo zaplacisz kilka razy wiecej. mialem kiedys dylemat jak kompletowalem sprzet studyjny, postawilem na wariant: porzadne lampy (no, powiedzmy, ze elfo to srednia polka) i tanie softboxy. co do wad tej okty (180): jest duza i ciezka, przy mocowaniu jej na quanta latwo dokrecic zbyt mocno i wtedy wgina sie troche metal z obudowy lampy. druga wada: kieszenie na prety sa slabo przeszyte, ja swoje dalem poprawic do krawca, ale i tak przy kazdym rozkladaniu wydaje mi sie, ze zaraz ja urwe. jesli nie bedziesz jej skaldac i rozkladac zbyt czesto to problemu nie ma.
podsumowywujac: produkt nie jest bez wad, ale jesli cie nie stac na lepszy, tak jak mnie to bierz - mozna na tym spokojnie pracowac. jesli potrzebujesz cos na dlugie lata to wez oryginalne elfo.

pozdrawiam

Al Bundy
06-06-2007, 08:19
Zakładać i rozkładać ? Mogę wiedzieć jaki jest cel składania okty i jej ponownego rozkładania? Przeca to sprzęt do studia - nie bardzo sobie wyobrażam tachanie wszystkiego na jakieś inne sesje.

Andy_O
06-06-2007, 11:45
Zakładać i rozkładać ? Mogę wiedzieć jaki jest cel składania okty i jej ponownego rozkładania? Przeca to sprzęt do studia - nie bardzo sobie wyobrażam tachanie wszystkiego na jakieś inne sesje. Obawiam sie, ze wkrótce nas to czeka ;-)

Al Bundy
06-06-2007, 12:01
Obawiam sie, ze wkrótce nas to czeka ;-)

Hehehe - tego akurat nie muszę się obawiać ;)

Jacek_Z
06-06-2007, 20:00
Zakładać i rozkładać ? Mogę wiedzieć jaki jest cel składania okty i jej ponownego rozkładania? Przeca to sprzęt do studia - nie bardzo sobie wyobrażam tachanie wszystkiego na jakieś inne sesje.
jak ci przyjdzie do głowy fotografowac modelki we wnętrzach, a nie we własnym studiu to sie przekonasz.

Andy_O
06-06-2007, 22:34
jak ci przyjdzie do głowy fotografowac modelki we wnętrzach, a nie we własnym studiu to sie przekonasz.

na przykład w jakimś barze..

Al Bundy
07-06-2007, 00:16
na przykład w jakimś barze..

:lol:

W sumie racja - ale tutaj myślę już o zakupie czegoś bardziej mobilnego niż to co mam w studio. Może nie w tym roku ale w przyszłym napewno się w coś takiego zaopatrzę... Sabiny mi już siadają poprostu ;)

ddarc
07-06-2007, 15:37
Dzięki za info. "beachcomber" Wyszedłem z takiego założenia jak ty dobre lampy przynajmniej te główne dwie .. ( właśnie bawię się quant 500 ) ( szkoda że przysłali z uszkodzoną żarówką modelującą ..a w chacie same energooszczędne:) teraz zastanawiam się jakie dokupić 2 lampy do Elfo ( coś tańszego może te Quantuumy 300 ......) tylko jak to się wszystko zgra? Ja wyzwalam tylko na fotocele i martwię się czy Quatummu będą dobrze działać z Elfo

Okte 120cm już zamówiłem - ostatnio pstrykam troszkę w jednym pałacyku ślubie fotki dlatego wybrałem tą mniejszą jest na pewno poręczniejsza...Ostatnia sesja z lampą tylko na aparacie + halogen 500W w sufit to masakra kolorystyczna …..wole zataszczyć 2 porządne lampy...wiadomo jakie światełka mają w takich wnętrzach

Co do studia jako główna optymalna wydaje mi się okta 140-180cm jeszcze nie wiem czy 150cm eltec za 210zł czy 180cm qatuum za cos ponad 400zł ( dwie stówki za 30cm hmm..)

Ps. czy ta 150cm z eltec to okta z napisem boling ? jeśli tak to już macałem u znajomego i jakość jest wystarczająca

pzdr. dla wszystkich i dzieki za pomoc .

Darek

beachcomber
16-07-2007, 01:50
siema
od konca: ta z elteca ma napis boling ("o" jest na czerwono). co do twojej dalszej rozbudowy systemu: tez stoje przed podobnym dylematem, po dlugich namyslach postanowilem, ze kupuje elfo 1200 - troche droga, ale UE doplaca, wiec sie skusilem. ta nowa elfo bedzie smigac z dwoma quantami 500. jak dla mnie na razie 3 lampy + blenda to zestaw idealny, choc to kwestia mocno indywidualna. niedlugo bedzie rok jak uzywam produktow firmy elfo i jestem bardzo zadowolony - zostaje przy tej firmie. Quatummu nie znam, nie bede wydawal opinii.

co do mocy - jak dla jesli kupujesz cos na lata nie ma sensu brac niczego slabszego niz 500Ws. ale znow - to moje podejscie nie bede cie przekonywal na sile.

PS: uaktualnie od mojego ostatniego postu sprzed miesiaca - od tygodnia mam do dyspozycji softbox (60x90) z elfo, tak wiec moge teraz porownac jakosc do tych eltecu. jakosc lepsza, przede wszystkim te felerne kieszenie na drutu - u elfo nie ma szans na urwanie. reszta tez jest wykonana lepiej, choc wlasciwie duzej roznicy to sie zauwac nie da. jedno tylko: elfo chwali sie, ze ma system szybkiego rozkaladania swoich softboxow. ja tam dwa razy szybciej rozkladam jednak eltecowskie.... moze to kwestia wprawy...