PDA

Zobacz pełną wersję : [ Canon ] Obiektyw do Canona 550D



Tama
22-05-2017, 21:00
Jaki obiektyw byłby optymalny do takiego body dla nastolatki rozpoczynającej swą fotograficzną przygodę. A zaczyna od kwiatków (makro), otoczenia ogólnie, krajobraz, różne kompozycje. Oczywiście coś niskobudżetowego. Kit 18-55 już jest jej za słaby :)

akustyk
22-05-2017, 21:24
w sumie nie to forum (canon-board.info byloby trafniejsze) no ale...

co znaczy ze 18-55 jest za slaby?

jesli za mala skala odwzorowania do kwiatkow, no to tu nie poradzi z kitem, fajnym rozwiazaniem jest EF-S 60 macro.

jesli ostrosc to rozejrzalbym sie za nowym kitem 18-55 STM. o dziwo optycznie jest bardzo przyzwoity

jesli zakres ogniskowych to mozna kombinowac w desen 18-135 (nieco gorszy optycznie ale dajacy wieksze mozliwosci) lub 55-250 (jako drugi oibektyw)

jesli obiektyw solidniejszy mechanicznie i z wiekszymi mozliwosciami to moze tez byc 15-85. niezbyt docieniany obiektyw, a szkoda, bo i ostry i porzadnie zbudowany i te dodatkowe milimetry (15mm zamiast 18mm) robi spora roznice w krajobrazie.


niskobudzetowe z tej listy to byloby 18-55 STM i 60 macro

Tama
23-05-2017, 12:25
akustyk, dziękuję. Nie wiedziałam o tym nowym kicie. Poczytałam o nim i wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Pozdrawiam :)

Zdebik
23-05-2017, 16:22
Do macro ta 60'ka jest ok. Dobrze zdudowana i optycznie ok, chodz przy f16 na cropie juz nie jest tak ostra jak na f8.