PDA

Zobacz pełną wersję : D70 wężyk spustowy... a dokładniej końcówka



spiritus
17-05-2017, 16:57
Cześć

Mam fajny wężyk spustowy z interwałometrem z możliwością wymiany końcówki. Wiosna nadchodzi, coraz więcej zieleni, D70 zimę przeleżała wraz z filtrem IR. Chciałbym spróbować porobić kilka zdjęć z tokiną 11-16 DX (na próbnych oględzinach hotspota nie wykazało... może ktoś znalazł i powie czy ma w jakimś zakresie?). Aparat wyzwalam do 30sek pilotem na podczerwień ale chciałbym spróbować wykorzystać dodatkowo filtr ND2000 i wtedy czasy są znacznie dłuższe. Jaką końcówkę muszę zastosować aby wyzwolić D70?

D70 ma jedynie takie wejścia jak USB, DC IN, VIDEO OUT.

Mamrot
17-05-2017, 19:47
Z tego co kojarzę, do wejście na wężyk sterowania pojawiło się dopiero w D70s.

spiritus
17-05-2017, 20:17
Cholera... jak zawsze pod górkę :D

A czy jest jakaś możliwość wyzwolenia go radiowo (nie chodzi o pilot na podczerwień)? Mam jeszcze wyzwalacze RF-603N ale jak wiadomo bez kabelka łączącego z korpusem nic nie dają.

Mamrot
17-05-2017, 20:47
Radiowo nie, tylko przez pilot IR.
Ja do malowania światłem używałem BULB.

spiritus
17-05-2017, 21:11
Czyli to chyba będzie jedyna opcja aby "zawiesić" rękę nad aparatem i trzymać przycisk pilota... ehhh.

Czy to jest tak, że jedno przyciśnięcie uruchamia migawkę a drugie zamyka?

TOP67
17-05-2017, 23:20
Czy to jest tak, że jedno przyciśnięcie uruchamia migawkę a drugie zamyka?

To jest czas T. Na wyświetlaczu oznaczany dwoma minusami. W D80 jest, a jak w D70, nie pamiętam.

- - - - kolejny post - - - - - -

Tak. W D70 też jest czas T z pilotem.

spiritus
17-05-2017, 23:41
To jest czas T. Na wyświetlaczu oznaczany dwoma minusami. W D80 jest, a jak w D70, nie pamiętam.

- - - - kolejny post - - - - - -

Tak. W D70 też jest czas T z pilotem.

Ooo kurcze... nawet nie wiedziałem. Myślałem, że te dwie kreski to oznaka, że nie można robić zdjęcia dłużej niż 30 sek. Pilot na IR jest, czas odliczać sobie będę już ręcznie. Dzięki wielkie :)