PDA

Zobacz pełną wersję : Tanie światło w ministudiu



krzy17
02-06-2007, 20:02
czy do namiotu bezcieniowego można wykorzystać lampy halogenowe?
i co sądzicie o tym http://allegro.pl/item201688799_studyjna_lampa_blyskowa_45_ws_z_prze wodem_synchro.html
wiem że toto kiepskie jest.

co polecicie do namiotu bezcieniowego?

madburn
02-06-2007, 20:10
do namiotu wystarczy
do tego kup lampe kreslarska - jej ramie pozwoli na latwe ustawiaie wzgledem namiotu
halogen podgrzewa mocno a czasy sa slabe - WB to nie problem
wiecej swiatla i mniej temperatury daja jarzeniowki - za to falszuja kolory ze wzgledu na selektywne widmo swiatla emitowanego

Borowa
02-06-2007, 21:39
hej

Mam za sobą robienie zdjęć produktów wielkości Cake 50szt DVD/cd w namiocie 70x70x70 - tak miałem z firmy
i to takimi samymi lampami
Więce moje wskazówki

Pomyśl jaki realnie będzie produkt (wiekość) i dopasuj ewentualny namiot
Ja ostatnio myśle nad zdjęciami stockowymi - obiekt podobnej wielkości co wczesniej - lecz namiot 40x40x40
Czemu o tym pisze... dlatego ze do takiego namiotu 2x te lampy będą wmiarę oki, 3 juz lepiej ale jest zabawa - polecam jakieś zmiększennie np parasolka - gdyby swiatło było zbytr punktowe i ostre
Lub ewentualnie możesz kupić halogenty 500W i smażyć namiot i obiekt - światło dużo badziej do przewidzenia ale będziesz musiał zadbać o WB... bo jak nie to bursztyn lub ewentualnie przepalać - zresztą wszytsko na Manualu

Te lampki to zapalki i dodatkowo nie masz regulacji mocy więc nie zdziw się jak je kupisz ze nie dopalisz nimi nawet nalego pokoju a sesje z modelkami - mozesz zapomniec - czasy inaczej bedziesz miał takie że wszytsko bedziej rozmazane........

Powodzenia