Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Jaki mały i bardzo tani aparat (500-600zł używany) z dobrym wysokim ISO?



smogg9
09-05-2017, 10:23
Witam,
Rynek aparatów znam dosyć dobrze, jednak wiadomo że nie mam w głowie wszystkich testów :P
Ostatnio mam ochotę pochodzić po jakiś naprawdę dziwnych, ciemnych uliczkach i miejscach. Nie czuję się swobodnie w takich lokalizacjach z lustrzanką czy małym, ale jednak drogim kompaktem.

Myślę o czymś naprawdę tanim, powiedzmy 500-600zł używany, z dobrym obrazem na wysokim ISO (1600-3200). Wiadomo, że dobre to pojęcie względne także jak ktoś coś ma w głowie to niech napisze. Chodzi mi o przyjemne ziarno, kolory już nie muszą być aż tak dobrze odwzorowywane na wysokim ISO, lubię BW w takich sytuacjach.
Z takim aparatem czułbym się pewniej i nawet jakbym go stracił to nie byłoby aż takiej rozpaczy :) W miarę pewny AF mile widziany.

Nie musi mieć zooma, nie musi mieć wifi, gps i innych bajerów. Na razie chodzi mi po głowie Fujifilm X10, ale AF i działanie aparatu jest podobno baaardzo powolne.
Tanie, stare lustrzanki raczej odpadają bo co prawda można kupić coś za 500-600zł ale są duże i mocno zwracają na siebie uwagę...

wyrwiflak
09-05-2017, 11:32
Olek XZ-1

ksh
09-05-2017, 12:04
W tej cenie kupisz samsung nx1000/1100 z obiektywem, a to normalna aps-c matryca, użyteczne iso, pełna kontrola nad wszystkim plus adaptery do wszystkiego, warto brać pod uwagę.

smogg9
09-05-2017, 12:12
W tej cenie kupisz samsung nx1000/1100 z obiektywem, a to normalna aps-c matryca, użyteczne iso, pełna kontrola nad wszystkim plus adaptery do wszystkiego, warto brać pod uwagę.

Właśnie grzebię w googlach i trafiłem na niego :) Wygląda całkiem, całkiem. Trafiłem też na Pentaxa MX-1 - pięknie wygląda :D

cz4rnuch
09-05-2017, 12:30
Pentaś może i piękny, ale zdjęcia na wysokim ISO z takiej matrycki raczej piękne nie wyjdą. W zadanych widełkach Samsungi NX rules.

smogg9
17-05-2017, 10:06
Nic jeszcze nie kupiłem, ale przetrzepałem Internet dosyć mocno i raczej nie ma nic tak taniego z taką jakością obrazu jak seria Samsung NX. Także zapewne skończy się na NX :) Dzięki za porady!

ekajana
19-05-2017, 11:09
NX1000 jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości jest nie do pobicia. Za nim długo, długo nic. Sam tym modelem robiłem poważne materiały, również w trudnych warunkach. Pozostaje tylko kwestia obiektywu. Kit jest ciemny a za jasne szkła trzeba trochę zapłacić. Można tanio wyrwać 20 mm. Niemniej i tak warto brać z kitem.

smogg9
19-05-2017, 11:54
Jasna stałka 20mm byłaby super, ale wtedy już nie jest tak tanio jak zakładam. Kit 20-50mm czy 16-50mm masz na myśli? Zestawy z 20-50mm chodzą taniej, jednak fajnie mieć 16mm i stabilizację. Do tego czasami podpinałbym jakieś wynalazki na m42 :)

ksh
19-05-2017, 12:35
Stabilizacja nie konieczne potrzebna, a 20-50mm daje radę, nie wybrzydzaj w tej cenie.

puch24
20-05-2017, 22:18
Wiadomo, że każda pliszka swój ogonek chwali, ale NX1000/1100 z 20-50 trudno teraz pobić w kategorii cena/jakość obrazu, a do tego jest to naprawdę mała aparatka jak na aps-c.

Śprotek
01-06-2017, 09:31
Jak wygląda robienie zdjęć zdalnym celownikiem na tym nx 1000? Muszę mieć mobilny hotspot żeby połączyć go do smartfona, a jakie ustawienia można wybrać podczas robienia zdjęć przez WiFi? Jest manual i preselekcja czasu? Jak z lagami, czy migawka wyzwolona ze smartfonu działa szybko?

Śprotek
09-06-2017, 23:45
Już nikt nie ma Samsungów 1000 /1100? Proszę odpowiedzcie ☺️

waldek
10-06-2017, 14:00
........

smogg9
11-06-2017, 12:47
Już nikt nie ma Samsungów 1000 /1100? Proszę odpowiedzcie ☺️

Przeglądając Allegro/OLX i eBay wynika, że całkiem wiele osób ma te Samsung 8)

FelTom
11-06-2017, 12:51
Mam NX1000 i NX500, co chcialbyś wiedzieć? ;)
Zapraszamy do wątku Samsung NX300.