PDA

Zobacz pełną wersję : Prezent na komunie



PiKa
07-05-2017, 00:10
Cześć,

Macie jakiś pomysł na prezent na komunie dla dziewczynki?

Myślałem o aparacie fotograficznym. Np coolpix s33 jest specjalnie dla dzieci http://www.nikon.pl/pl_PL/product/discontinued/digital-cameras/coolpix/2017/coolpix-s33

Albo coś do fotografii natychmiastowej typu Fuji Instax http://www.instax.pl

A jeśli nie aparat to co?

Zdebik
07-05-2017, 00:12
Moze dron z kamera? Sam kupilem jakis za 500zl (w sumie dla chlopaka) ale dziewczynka tez ogarnie.

spiritus
07-05-2017, 03:04
Moze dron z kamera? Sam kupilem jakis za 500zl (w sumie dla chlopaka) ale dziewczynka tez ogarnie.

Proszę Cię....tylko nie drony. Dzieci "komunistów" są za małe na tego typu zabawki. Nie mówię akurat o dzieciach jakie to dostaną tylko o tych co będą chciały to coś pożyczyć. A wiadomo dzieci się dzielą bo tak są uczone :)

Ja bym stawiał na instaxa. Fajna sprawa. Robi zdjęcie i ma od razu. Co prawda ma mniej "strzałów" niż z cyfrówki ale może nauczy się szanować i oszczędzać klatki (czy jak się te wkłady nazywają). Jak się wciągnie to nauczysz dzieciaka obsługi analoga :)

Fink
07-05-2017, 07:15
Kupiłem Coolpixa swojej 6-ciolatce, jest zachwycona. Ja bym się zrzymał na jakość zdjęć, ale dla niej jest super - największa frajda to zdjęcia pod wodą !
Tyle, że S33 jest już niedostępny, zastąpił go Nikon W100. Ale w zbliżonej cenie masz jeszcze Lumixa FT-30 który jest nieco bardziej zaawansowany, a i zdjęcia, moim zdaniem, wychodzą lepiej.

Ale sam wybór odpornego aparatu do zdjęć pod wodą - super frajda dla dzieci.

amirez
07-05-2017, 11:43
Jak już to aparat natychmiastowy. Duża frajda. Tylko... cena wkładów też ;)

ksh
07-05-2017, 12:44
Nie wiem czy nie lepsze są sportowe kamerki dla komunisty, do tego zestaw odporny na uderzenia, kurz i do wody, aparat fotograficzny teraz dla dzieciaka to jak discman dla słuchającego spotify na fonie :)

kurako92
07-05-2017, 12:48
koesh pojechałeś z tym Spotify :D

A może smartwatch? Zegarek czyli dla komunisty tradycyjnie a jednak można go w sposób smart wykorzystać :)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

PiKa
07-05-2017, 13:47
Smartwatch dla dziecka?:/

jurkarol
07-05-2017, 13:59
smark watch

spiritus
07-05-2017, 14:30
A tak zapytam jeszcze... rower ma czy już taki prezent to "passe"? Może quada? :D

nikoniarz
07-05-2017, 14:33
rower ma czy już taki prezent to "passe"?

Dobry rower nigdy nie będzie passe... :)

PiKa
07-05-2017, 14:53
Już ma. Wszystko ma ;(

spiritus
07-05-2017, 14:59
A co lubi? Może się uda jakoś zawęzić :D

kolorowooka
09-05-2017, 16:49
Nie śmiejscie się ale są smart watch'e dla dzieciaków http://www.ebay.co.uk/itm/GPS-Kid-Child-Bluetooth-Smart-Watch-with-HD-Camera-Facebook-SOS-Call-LBS-Tracker-/162478109531?var=&hash=item25d473335b:m:m9VfoBb0v_w2BSqUQxsg9TQ

Majek
12-05-2017, 14:18
No to teraz pochwalę się, co wymyśliłem dziadkom na prezent dla mojego młodego na komunię. Bo też strasznie dopytywali, a gnój przecież wszystko ma. Fakt, to chłopiec, trochę ciut co innego, ale myślę, że prezent może być uniwersalny. Otóż drukarka 3D. Prosty, podstawowy model firmy XYZ, drukujący w najprostszej znanej technologii, ale specjalnie skonstruowany dla dzieci. Jako interaktywna, edukacyjna zabawka. Prosta w obsłudze, z bardzo intuicyjnym softem, z dużą biblioteką gotowców, z prostym programem do modelowania 3D... Taka zabawka, ale nie na zasadzie domku dla Barbie, tylko czegoś, co można w sposób kreatywny wykorzystać. A i jeszcze z interfejsem WiFi, więc nie trzeba kablem podłączać. :-) Przetestowałem też, że da się na tej drukarce drukować modele wygenerowane w profesjonalnym programie CAD. :-)

Kojocisko
12-05-2017, 14:49
Moja córka miała komunię kilka lat temu. Zrobiła skarbonkę w kształcie ostrosłupa o podstawie kwadratu, namalowała na bokach wieżę Eiffla. Goście do skarbonki wrzucali ile uważali. W sierpniu córka pojechała (z rodzicami) na tydzień do Paryża. Wersal, Luwr, wieża Eiffla ale też Disneyland. IMO najlepszy możliwy prezent - możliwość zobaczenia kawałka świata.

nikoniarz
12-05-2017, 21:54
Moja córka miała komunię kilka lat temu. Zrobiła skarbonkę w kształcie ostrosłupa o podstawie kwadratu, namalowała na bokach wieżę Eiffla. Goście do skarbonki wrzucali ile uważali. W sierpniu córka pojechała (z rodzicami) na tydzień do Paryża. Wersal, Luwr, wieża Eiffla ale też Disneyland. IMO najlepszy możliwy prezent - możliwość zobaczenia kawałka świata.

Wychodzi na to, że czekała na prezent kilka lat... No chyba, że chodzi o pierwszy sierpień po komunii ;) Prezent dla dzieciaka to prezent z którego będzie cieszyć się od razu. Świat zdąży zwiedzić...

kurako92
13-05-2017, 09:52
Smartwatch dla dziecka?:/
Oczywiście,
Jest pełno dla dzieci

PiKa
14-05-2017, 21:14
Zdecydowałem się na Instaxa... tylko nie wiem który model?

Dopisek: jest jeszcze Polaroid Snap ...

Władca Pixeli
15-05-2017, 05:28
Zdecydowałem się na Instaxa... tylko nie wiem który model?

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę ile kosztuje wkład papieru do Instaxa :mrgreen:

PiKa
15-05-2017, 05:59
To dobra nauka na przyszłość, że fotografia to drogie hobby ;)

Kojocisko
15-05-2017, 12:08
Wychodzi na to, że czekała na prezent kilka lat... No chyba, że chodzi o pierwszy sierpień po komunii ;) Prezent dla dzieciaka to prezent z którego będzie cieszyć się od razu. Świat zdąży zwiedzić...

Oczywiście, że był to pierwszy sierpień po komunii. Wspólne zwiedzanie z rodzicami jest naprawdę fajne, poza tym - chciała zobaczyć Paryż. I planowanie podróży, wraz z oczekiwaniem jest naprawdę fajne. Poza tym - pokazujesz dziecku co w życiu ważne (oczywiście, jeśli takie podejście jest dla ciebie ważne). A z drugiej strony, moja córka jest raczej z tych "wszystko mających".

Mam 50 lat, ciągle większości świata nie widziałem...

Me_how
16-05-2017, 13:18
Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to odpuść sobie. Po pierwsze ten aparat to straszne dziadostwo. Po drugie (jak to już Władca Pixeli zauważył), wkłady są bez sensu drogie.
Miałem podobny dylemat - córka chciała Instaxa. Pooglądałem aparaty, pooglądałem zdjęcia tym zrobione (realne, nie reklamówki) i wybiłem jej to z głowy. Zamiast tego kupiłem jej drukarkę termosublimacyjną Canona Selphy. Robi sobie zdjęcia komórką i drukuje odbitki. Jeżeli komunista ma (lub dostanie) komórkę z niezłym aparatem - to polecam.


Zdecydowałem się na Instaxa... tylko nie wiem który model?

Dopisek: jest jeszcze Polaroid Snap ...

!AGresT
16-05-2017, 13:29
W sierpniu córka pojechała (z rodzicami) na tydzień do Paryża.

Moi chłopcy nie uczestniczyli w komunii, ale żeby nie poczuli się pokrzywdzeni względem obdarowywanych rówieśników, dostali po 10. dniowym wyjeździe do Londynu (muzea, Legoland, ogólnie sami decydowali, jak chcą spędzić czas). Wyjazdy oddzielne, (2 lata różnicy) w okresie komunijnym. Wszyscy rówieśnicy im zazdrościli, a po kilku latach ichne laptopy, tablety czy telefony są już przestarzałe, a pamięć o udanej wycieczce zostaje. Prezent niematerialny to dobry pomysł. Zamiast wyjazdu może być jakaś atrakcja (np. z kart podarunkowych).

Boryszuk
16-05-2017, 13:51
Moi chłopcy nie uczestniczyli w komunii, ale żeby nie poczuli się pokrzywdzeni względem obdarowywanych rówieśników, dostali po 10. dniowym wyjeździe do Londynu (muzea, Legoland, ogólnie sami decydowali, jak chcą spędzić czas). Wyjazdy oddzielne, (2 lata różnicy) w okresie komunijnym. Wszyscy rówieśnicy im zazdrościli, a po kilku latach ichne laptopy, tablety czy telefony są już przestarzałe, a pamięć o udanej wycieczce zostaje. Prezent niematerialny to dobry pomysł. Zamiast wyjazdu może być jakaś atrakcja (np. z kart podarunkowych).

My tez mamy wspomnienia z jednego z tych wyjazdow ;)

!AGresT
16-05-2017, 14:21
Widzisz - same korzyści :)

PiKa
16-05-2017, 18:53
Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to odpuść sobie. Po pierwsze ten aparat to straszne dziadostwo. Po drugie (jak to już Władca Pixeli zauważył), wkłady są bez sensu drogie.
Miałem podobny dylemat - córka chciała Instaxa. Pooglądałem aparaty, pooglądałem zdjęcia tym zrobione (realne, nie reklamówki) i wybiłem jej to z głowy. Zamiast tego kupiłem jej drukarkę termosublimacyjną Canona Selphy. Robi sobie zdjęcia komórką i drukuje odbitki. Jeżeli komunista ma (lub dostanie) komórkę z niezłym aparatem - to polecam.
Za późno :)
Komórki nie ma.

Me_how
16-05-2017, 20:08
No to pozostaje życzyć owocnego użytkowania :D

Dho'ine
17-05-2017, 15:13
Mam Instaxa, dostałem kiedyś pod choinkę. Wniosek jeden - zabawka na chwilę.

PiKa
17-05-2017, 15:35
Ile masz lat?

Edyta: ile miałeś gdy go dostałeś

Dho'ine
19-05-2017, 08:44
Miałem 33 :)

PiKa
19-05-2017, 08:57
Zdecydowanie nie jesteś reprezentatywny dla grupy wiekowej osmiolatkow ;)