Zobacz pełną wersję : Prezent na komunie
Cześć,
Macie jakiś pomysł na prezent na komunie dla dziewczynki?
Myślałem o aparacie fotograficznym. Np coolpix s33 jest specjalnie dla dzieci http://www.nikon.pl/pl_PL/product/discontinued/digital-cameras/coolpix/2017/coolpix-s33
Albo coś do fotografii natychmiastowej typu Fuji Instax http://www.instax.pl
A jeśli nie aparat to co?
Moze dron z kamera? Sam kupilem jakis za 500zl (w sumie dla chlopaka) ale dziewczynka tez ogarnie.
spiritus
07-05-2017, 03:04
Moze dron z kamera? Sam kupilem jakis za 500zl (w sumie dla chlopaka) ale dziewczynka tez ogarnie.
Proszę Cię....tylko nie drony. Dzieci "komunistów" są za małe na tego typu zabawki. Nie mówię akurat o dzieciach jakie to dostaną tylko o tych co będą chciały to coś pożyczyć. A wiadomo dzieci się dzielą bo tak są uczone :)
Ja bym stawiał na instaxa. Fajna sprawa. Robi zdjęcie i ma od razu. Co prawda ma mniej "strzałów" niż z cyfrówki ale może nauczy się szanować i oszczędzać klatki (czy jak się te wkłady nazywają). Jak się wciągnie to nauczysz dzieciaka obsługi analoga :)
Kupiłem Coolpixa swojej 6-ciolatce, jest zachwycona. Ja bym się zrzymał na jakość zdjęć, ale dla niej jest super - największa frajda to zdjęcia pod wodą !
Tyle, że S33 jest już niedostępny, zastąpił go Nikon W100. Ale w zbliżonej cenie masz jeszcze Lumixa FT-30 który jest nieco bardziej zaawansowany, a i zdjęcia, moim zdaniem, wychodzą lepiej.
Ale sam wybór odpornego aparatu do zdjęć pod wodą - super frajda dla dzieci.
Jak już to aparat natychmiastowy. Duża frajda. Tylko... cena wkładów też ;)
Nie wiem czy nie lepsze są sportowe kamerki dla komunisty, do tego zestaw odporny na uderzenia, kurz i do wody, aparat fotograficzny teraz dla dzieciaka to jak discman dla słuchającego spotify na fonie :)
kurako92
07-05-2017, 12:48
koesh pojechałeś z tym Spotify :D
A może smartwatch? Zegarek czyli dla komunisty tradycyjnie a jednak można go w sposób smart wykorzystać :)
Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Smartwatch dla dziecka?:/
jurkarol
07-05-2017, 13:59
smark watch
spiritus
07-05-2017, 14:30
A tak zapytam jeszcze... rower ma czy już taki prezent to "passe"? Może quada? :D
nikoniarz
07-05-2017, 14:33
rower ma czy już taki prezent to "passe"?
Dobry rower nigdy nie będzie passe... :)
spiritus
07-05-2017, 14:59
A co lubi? Może się uda jakoś zawęzić :D
kolorowooka
09-05-2017, 16:49
Nie śmiejscie się ale są smart watch'e dla dzieciaków http://www.ebay.co.uk/itm/GPS-Kid-Child-Bluetooth-Smart-Watch-with-HD-Camera-Facebook-SOS-Call-LBS-Tracker-/162478109531?var=&hash=item25d473335b:m:m9VfoBb0v_w2BSqUQxsg9TQ
No to teraz pochwalę się, co wymyśliłem dziadkom na prezent dla mojego młodego na komunię. Bo też strasznie dopytywali, a gnój przecież wszystko ma. Fakt, to chłopiec, trochę ciut co innego, ale myślę, że prezent może być uniwersalny. Otóż drukarka 3D. Prosty, podstawowy model firmy XYZ, drukujący w najprostszej znanej technologii, ale specjalnie skonstruowany dla dzieci. Jako interaktywna, edukacyjna zabawka. Prosta w obsłudze, z bardzo intuicyjnym softem, z dużą biblioteką gotowców, z prostym programem do modelowania 3D... Taka zabawka, ale nie na zasadzie domku dla Barbie, tylko czegoś, co można w sposób kreatywny wykorzystać. A i jeszcze z interfejsem WiFi, więc nie trzeba kablem podłączać. :-) Przetestowałem też, że da się na tej drukarce drukować modele wygenerowane w profesjonalnym programie CAD. :-)
Kojocisko
12-05-2017, 14:49
Moja córka miała komunię kilka lat temu. Zrobiła skarbonkę w kształcie ostrosłupa o podstawie kwadratu, namalowała na bokach wieżę Eiffla. Goście do skarbonki wrzucali ile uważali. W sierpniu córka pojechała (z rodzicami) na tydzień do Paryża. Wersal, Luwr, wieża Eiffla ale też Disneyland. IMO najlepszy możliwy prezent - możliwość zobaczenia kawałka świata.
nikoniarz
12-05-2017, 21:54
Moja córka miała komunię kilka lat temu. Zrobiła skarbonkę w kształcie ostrosłupa o podstawie kwadratu, namalowała na bokach wieżę Eiffla. Goście do skarbonki wrzucali ile uważali. W sierpniu córka pojechała (z rodzicami) na tydzień do Paryża. Wersal, Luwr, wieża Eiffla ale też Disneyland. IMO najlepszy możliwy prezent - możliwość zobaczenia kawałka świata.
Wychodzi na to, że czekała na prezent kilka lat... No chyba, że chodzi o pierwszy sierpień po komunii ;) Prezent dla dzieciaka to prezent z którego będzie cieszyć się od razu. Świat zdąży zwiedzić...
kurako92
13-05-2017, 09:52
Smartwatch dla dziecka?:/
Oczywiście,
Jest pełno dla dzieci
Zdecydowałem się na Instaxa... tylko nie wiem który model?
Dopisek: jest jeszcze Polaroid Snap ...
Władca Pixeli
15-05-2017, 05:28
Zdecydowałem się na Instaxa... tylko nie wiem który model?
Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę ile kosztuje wkład papieru do Instaxa :mrgreen:
To dobra nauka na przyszłość, że fotografia to drogie hobby ;)
Kojocisko
15-05-2017, 12:08
Wychodzi na to, że czekała na prezent kilka lat... No chyba, że chodzi o pierwszy sierpień po komunii ;) Prezent dla dzieciaka to prezent z którego będzie cieszyć się od razu. Świat zdąży zwiedzić...
Oczywiście, że był to pierwszy sierpień po komunii. Wspólne zwiedzanie z rodzicami jest naprawdę fajne, poza tym - chciała zobaczyć Paryż. I planowanie podróży, wraz z oczekiwaniem jest naprawdę fajne. Poza tym - pokazujesz dziecku co w życiu ważne (oczywiście, jeśli takie podejście jest dla ciebie ważne). A z drugiej strony, moja córka jest raczej z tych "wszystko mających".
Mam 50 lat, ciągle większości świata nie widziałem...
Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to odpuść sobie. Po pierwsze ten aparat to straszne dziadostwo. Po drugie (jak to już Władca Pixeli zauważył), wkłady są bez sensu drogie.
Miałem podobny dylemat - córka chciała Instaxa. Pooglądałem aparaty, pooglądałem zdjęcia tym zrobione (realne, nie reklamówki) i wybiłem jej to z głowy. Zamiast tego kupiłem jej drukarkę termosublimacyjną Canona Selphy. Robi sobie zdjęcia komórką i drukuje odbitki. Jeżeli komunista ma (lub dostanie) komórkę z niezłym aparatem - to polecam.
Zdecydowałem się na Instaxa... tylko nie wiem który model?
Dopisek: jest jeszcze Polaroid Snap ...
W sierpniu córka pojechała (z rodzicami) na tydzień do Paryża.
Moi chłopcy nie uczestniczyli w komunii, ale żeby nie poczuli się pokrzywdzeni względem obdarowywanych rówieśników, dostali po 10. dniowym wyjeździe do Londynu (muzea, Legoland, ogólnie sami decydowali, jak chcą spędzić czas). Wyjazdy oddzielne, (2 lata różnicy) w okresie komunijnym. Wszyscy rówieśnicy im zazdrościli, a po kilku latach ichne laptopy, tablety czy telefony są już przestarzałe, a pamięć o udanej wycieczce zostaje. Prezent niematerialny to dobry pomysł. Zamiast wyjazdu może być jakaś atrakcja (np. z kart podarunkowych).
Boryszuk
16-05-2017, 13:51
Moi chłopcy nie uczestniczyli w komunii, ale żeby nie poczuli się pokrzywdzeni względem obdarowywanych rówieśników, dostali po 10. dniowym wyjeździe do Londynu (muzea, Legoland, ogólnie sami decydowali, jak chcą spędzić czas). Wyjazdy oddzielne, (2 lata różnicy) w okresie komunijnym. Wszyscy rówieśnicy im zazdrościli, a po kilku latach ichne laptopy, tablety czy telefony są już przestarzałe, a pamięć o udanej wycieczce zostaje. Prezent niematerialny to dobry pomysł. Zamiast wyjazdu może być jakaś atrakcja (np. z kart podarunkowych).
My tez mamy wspomnienia z jednego z tych wyjazdow ;)
Widzisz - same korzyści :)
Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to odpuść sobie. Po pierwsze ten aparat to straszne dziadostwo. Po drugie (jak to już Władca Pixeli zauważył), wkłady są bez sensu drogie.
Miałem podobny dylemat - córka chciała Instaxa. Pooglądałem aparaty, pooglądałem zdjęcia tym zrobione (realne, nie reklamówki) i wybiłem jej to z głowy. Zamiast tego kupiłem jej drukarkę termosublimacyjną Canona Selphy. Robi sobie zdjęcia komórką i drukuje odbitki. Jeżeli komunista ma (lub dostanie) komórkę z niezłym aparatem - to polecam.
Za późno :)
Komórki nie ma.
No to pozostaje życzyć owocnego użytkowania :D
Mam Instaxa, dostałem kiedyś pod choinkę. Wniosek jeden - zabawka na chwilę.
Ile masz lat?
Edyta: ile miałeś gdy go dostałeś
Zdecydowanie nie jesteś reprezentatywny dla grupy wiekowej osmiolatkow ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.