PDA

Zobacz pełną wersję : Kamera z gornej polki - Canon czy Sony



Saint
12-09-2005, 22:50
Sorry to troche z innej beczki, ale nie wiedzialem gdzie to dac. Przymierzam sie do zakupu takiej dobrej kamery z duzymi mozliwosciami stoje przed pewnymi rozterkami. Kamera bedzie funkcjonowala jako urzadzenie do urzytku w ramach firmy kreatywnej tj. produkcyjnej i nie chodzi mi o produkcje typu slub i wesele ;). W kazdym razie zastanawialem sie nad SONY HDR-FX1 lub CANON XL-2 lub XM-2 ... canon jest kilka (ok 5-6 ) tys. drozszy, ale cos za cos jak zawsze natomist Sony wlasciwie mi wystarcza z tym, ze szukam jakiejs mozliwosci przetestowania tego sprzetu gdzies i zapoznania sie z mozliwosciami kamerami. Czy ktos mial do czynienia z takim profesjonalnym sprzetem i moze cos powiedziec na ten tamt tj. na co warto zwracac uwage przy zakupie jakiej kamery itd.?

sjm
12-09-2005, 23:50
Chesz być potraktowany jak ważny klient i przetestować sobie kamerki przed zakupem ?Wal do Centrum SONY naprzeciwko Hali mirowskiej w takim brążowym wieżowcu. masz tu adres.
al. Jana Pawła II 29
( wejście od ul. Elektoralnej )
00-867 Warszawa
Sam tam kupowałem kamerkę Sprzedawca podłączył ją do TV i ODPOWIEDZIAŁ w miarę wyczerpująco na zadane pytania. :mrgreen:

Saint
12-09-2005, 23:54
sjm, tak z tym, ze ja tam nie kupie jej bo maja ceny kosmiczne pytranie raczej czy beda mieli rto co ja bym chcial zobaczyc :)

sjm
13-09-2005, 00:02
Ja swoją też kupiłem co prawda tam ale po 2 tygodniach od oglądania ? a czy maja to co chcesz ? Telefony wynaleziono już parę lat temu więc może go masz (telefon ) a nie wiesz ? zadzwoń :mrgreen:

Saint
13-09-2005, 01:14
sjm, bede przechodzil obook takze zajde przy okrazji.

sinner
13-09-2005, 09:03
zajmuję się video i jak chcesz to mogę Ci udzielić kilku porad
jeśli chodzi o ceny to u mnie w Kraśniku działa firma Beiks i mają chyba najlepsze ceny na kamery tego typu jak coś to wal na priva podam Ci numer tel do mnie

LuCaS
13-09-2005, 09:47
a zapytam tylko- po co Ci SONY HDR-FX1? Ilu z twoich klientów ma telewizowy HDTV? Ta kamera to zabawka, nie ma nawet wejść XLR... Masz odpowiednią stację graficzną żeby obrobić sam materiał? "Kamera bedzie funkcjonowala jako urzadzenie do urzytku w ramach firmy kreatywnej tj. produkcyjnej i nie chodzi mi o produkcje typu slub i wesele". Skoro tak, potrzebna Ci kamera PROsumencka a nie konsumencka- a kamery PRO nie znajdziesz w centrum Sony... Moim zdaniem musisz albo rozejrzeć się za Sony DSR 170 (lub używaną 150) (format DV cam i miniDV) albo Canonem XL-2. Jeżeli jednak ma to być domowe studio video- zerknij na Sony VX2100 albo starszą VX2000, a z Canona- XM 2 lub 1.
Dodam jeszcze, że koszt samej kamery to nie wszystkie wydatki... podobnie jak z aparatem. No chyba, że chcesz być niedzielnym filmowcem z profesjonalnym sprzętem...

Saint
13-09-2005, 12:10
LuCaS, Za duzo arogancji w twojej wypowiedzi... nie jestem w temacie tak gleboko zeby znac sie na wszystkim w przeciwnym wypadku nie byloby tego tematu. Bardzo nie lubie jak ktos chcialby powiedziec mi, ze wie wszystko co mam i co moge zrobic, nie lubie jesli cos mi sie wmawia nawet w formie pytan! Owszem mam p :cry: orzadny komputer, ktory sprosta wymagania takiej czy innej kamery. Twoja wypowiedz mozna skrocic do jednego zdania, w ktorym znalazlem cos sensownego.

Zdaje sobie sprawe z pozostalych kosztow i nigdzie nie stwierdzilem, ze skoncze kupujac tylko kamere wiec prosze nie snuj falszywych domyslow.

sinner, Dziekuje za propozycje, ale zapewnie kupie ten sprzet gdzies w europie zachodniej, ale bede mial na uwadze to co napisales :). Mam na to jeszcze kilka miesiecy zeby zdecydowac sie na cos konkretnego.

sinner
13-09-2005, 14:39
jeśli chodzi o kamerki sony kontra canon to mają one dużo różnic w samym obrazie abstrahując od tego czy jest to wersja pro czy niższa półka canony dają cieplejsze kolorki i fajną do oglądania głębię jeśli chodzi o sonówki to z opowieści kumpli (sam nigdy nie miałem) wychodzi na to że jest ostrzejsza ale kolorki bardziej zimne.
Nie kupuj canona xm1 (stary model i chyba już tylko na rynku wtórnym) strasznie zwalony miała dźwięk (przestery).
xm2 bardzo poprawiony model w stosunku do 1 (mam go) ale wydaje mi się że canony te są bardzo delikatne jeśli chodzi o usterki sprzęgła lub zoomu.
Xl1 af nie nadąża na automacie nie wiem jak jest w Xl2.

Możesz jeszcze poczytać na forach Fotonu(uwaga nie zadawaj pytań bo Cię bez pardonu zwyzywają i obrzucą mięsem) i na Świat obrazu tu już lepsza kultura

Anonymous
13-09-2005, 15:57
Witam, akurat troszkę znam się na tym sprzęciku do filmowania.

Powiem krótko, ani HDR-FX1, ani VX2100, ani DSR-PD150 czy 170 tylko .......
Panasonic AG-DVX100. Kamera rewelacyjna, 3/4 USA na tym jeździ, pełne profi w łączach itp. bardzo dobry obiektyw. Zrealizowano na tej kamerze kilka naprawdę niezłych produkcji. Do kamery statyw - koszt jakieś 2500-3500 zł z głowicą - na początek wystarczy :)

Nie polecam HDR-fx1, kamera jest beznadziejna, poza tym o czym wspominał kolega wyżej o braku złącz XLR dodatkowo sterowanie manualne optyką jest koszmarne, nie mówiąc o tym że kamera zamyka przysłone przy f11, dalej jest ciemno :). Ta kamera w krótkim czasie przestanie Ci wystarczać. (nagrałem nią około 10 h materiału i praca z nią nie należała do przyjemności, nie mówiąc o tym że co innego widzimy w wizjerze - pod względem kolorystyki, a co innego potem jest na ekranie).

Co do stacji graficznej - tu bym się nie obawiał, AMD 64 / 3ghz lub pentek IV 3 GHz zpokojnie sobie z tym poradzi, jest już darmowy programik do ściągania HDV na komputer, wszystko jest kodowane w MPEG2. Co do przydatności wysokiej rozdzielczości, wystarczy argument że można kadrować do PAL / obraz w zasadzie jest 4 razy większy - identycznie jak w fotografii (jeśłi chodzi o wielkosć matrycy).

Na obecną chwilę polecam jednak Panasonica AG-DVX100, lub poczekanie na odpowiedź panasonica w sprawie HDV dotyczącą kamery półprofii czyli AG-HVX200 w cenie 5500 $

kamera powala na łopatki i tyle. (pogoogluj)

Pozdrawiam

LuCaS
13-09-2005, 16:09
Nie zrozumiałeś mnie Saint niestety... Chciałem Ci uzmysłowić, że pojęcie "kamera z górnej półki" nie jest tożsame z "profesjonalna kamera". Myślałem że pociągniesz temat, zapytasz o wymogi i parametry zapisu materiału dla stacji TV czy profesjonalnej rejestracji DVD (bo jako firma produkcyjna chyba się z tym liczysz).
To trochę jak z porównaniem topowych kompaktów z matrycą 8mpx do np. D1X...
Nie chciałbym, aby forumowy kolega (który na serio myśli o takim zakupie) wpakował się w nietrafiony zakup za ciężkie pieniądze. Tylko tym spowodowana była moja wypowiedź. Zarzutu arogancji nie skomentuję, patrz pierwsze moje zdanie :wink:

Gdybyś miał konkretne pytania techniczne, wal na priva.

Saint
13-09-2005, 20:05
LuCaS, odnioslem wrazenie, ze twoja wypowiedz byla bardzo atakujaca i teraz poniekad tez odnosze takie wrazenie... chodz pod koniec spraw stonowales - ja napisalem wyraznie zastanawiam sie, a nie jestem zdecydowany i wybrac jedna czy drugaa - Jesli chodzi o profil firmy to nie musze ta kamera robic pelnego zakresu materialu dla tv itd. mniejsza o to ... mialem stycznosc moze kilka lat temu z montowaniem materialow telewizyjnych tyle, ze wtedy byla a) wszystko na betach b) polsat mial do dupy sprzet. Teraz jest inaczej zaczyna mnie interesowac operatorka kilka osob chciloby zaplacic za nagrecenie dobrego teledysku hip-hopowego zaczynam myslec o sprzecie, a operatorka wydaje mi sie byc poniekad naturalna drohgga pomiedy od fotografii co nie znaczy, ze rzuce ta pierwsza.

[ Dodano: Czw Wrz 15, 2005 10:56 am ]
W berlinie JVS pokazalo swoja :) GY-HD100