PDA

Zobacz pełną wersję : Do tych co maja studio: jakie macie wyposazenie?



GrZeCh
12-09-2005, 21:50
Witam!
Ot mam takie pytanie do forumowiczow ktorzy maja swoje studia. Jakie macie w nich wyposazenie wzgledem tego jakie zdjecia robicie?

Pozdrawiam i dzieki z gory za odpowiedzi

Gamling
12-09-2005, 22:09
2x Elfo 250Ws + 1x 500 Ws
do tego 2 softboxy 40x120 cm i jeden octalight, oczywiscie statywy x3, 2 strumienice, 2 garnki i 2 plasty miodu. A wszystko to wspolne z kilkoma kumplami. Do tego 4 rozne tla materialowe + jeden "gnieciuch"
A zdjecia robimy baaardzo rozne ;-)

linux_user
12-09-2005, 22:28
SP-Systems Excalibur 2 Light Kit - Includes: 2 SP3200 320 W/S Monolights, Umbrellas, Sync Cord, Light Stands, Case - 640 W/S Total
6 - sztuk DynaTran™ Series B background support systems- daje mi to mozliwosc uzycia tla wielkosci do 7-8 metrow szerokosci, kilka statywow roznej wysokosci na ktorych mocuje SB 800 do doswietlenia tla, octogonow soft box, reflektory

Imprezy - glownie wesela i zdjecia szkolne

Czornyj
12-09-2005, 23:04
2xElfo 500W + statywy +SB 90x60 + czasze - przydałaby mi sie jeszcze choćby jedna lampka...

Zbinek
13-09-2005, 05:06
sun-boks 500 WS X3szt, 3 tła z systemem zawieszania i sterowania marko flash, statywy X 5 szt, 2 parasolki, 4 softboksy,strumienifca, klosze , sterowanie radiowe i.. coś tam jeszcze

sailor
13-09-2005, 11:43
fajnie macie chlopaki .. ja mam do dyspozycji funsporty setki plus softy ktorymi teoretycznie nie da sie zrobic nic poza malymi produktami :D .. moze niedlugo bedize wiece. jak na razie zdjecia wychodza mysle ze przyzwoicie jak na ten sprzet :)

GrZeCh
14-09-2005, 00:03
no to fajnie :> ja mam w reku 800 zl i nie wiem od czego zaczac .. a jestem taka osoba ktora wyznaje zasade ze jak wydawac to na cos dobrego .. zdaje sobie sprawe ze 800 zl to nie za duzo .. pewnie bede zbieral dalej az uzbieram na cos konkretnego .. sailor mi zaproponowal kupno zestawu FUN100 (http://funsports.pl) tyle ze z lampami CY100MR i zamiast parasoli to softboxy i lepsze statywy. Cena wyszla jakos 1400 zl. Zdjecia glownie mialy by byc portretowe.

Gamling
14-09-2005, 00:09
Ja bym na Twoim miejscu kupil jedna uzywana lampe Elfo ze starszej serii E 500 Ws. Da sie taka kupic za jakies 650 zł. Do tego uzywany statyw (jakies 100 zł) i na poczatek parasolka, kosztuje jakies grosze. Jak bedziesz mial wiecej pieniedzy to dokupisz softboxa czy druga lampe. Polecam Ci Elfo bo taki sprzet daje duzo wieksze mozliwosci niz FUNy przy ktorych szybko zobaczysz ze Cie ograniczaja i trzeba bedzie je sprzedac, chocby ze wzgledu na moc.

eclipse
14-09-2005, 00:11
sailor, z racji tego ze masz juz pewne doswiadczenie w "doswietlaniu" tymi funsportami, powiedz mi (znajac mozliwosci tych lamp) co bys wybral, majac mozliwosc zlozenia sobie studia flashowego w naprawde dobrej cenie (30%-50% rabatu na sprzet), ale koniecznie z oferty funsportu ;) mysle ze w miare jasno jak na ta pore sie wyrazilem ;) aha, oczywiscie chodzi mi ostudio nie tylko portetowe, w gre powinna wchodzic mozliwosc oswietlenia 2 lub nawet 3 calych postaci...

JunioR
14-09-2005, 22:38
no to fajnie :> ja mam w reku 800 zl i nie wiem od czego zaczac .. a jestem taka osoba ktora wyznaje zasade ze jak wydawac to na cos dobrego .. zdaje sobie sprawe ze 800 zl to nie za duzo .. pewnie bede zbieral dalej az uzbieram na cos konkretnego .. sailor mi zaproponowal kupno zestawu FUN100 (http://funsports.pl) tyle ze z lampami CY100MR i zamiast parasoli to softboxy i lepsze statywy. Cena wyszla jakos 1400 zl. Zdjecia glownie mialy by byc portretowe.

Witam, jestem tutaj nowy i nie robię Nikonem ale Fujifilm Finepix s602 Zoom !!!

Właśnie posiadam zestaw FUN 100 ale z softboxami 60x60 :wink:

Zdjęcia na mojej stronie www.fotoslowik.prv.pl

Pozdrawiam
Z.S.

eclipse
14-09-2005, 22:44
no witaj JunioR na forum, wlasnie ogladam sobie Twoje fotki, i powiem szczerze, ze naprawde calkiem fajnie te lampki swieca, fakt, ze jak to juz ktos powiedzial "im wiecej swiatla tym lepiej", ale jesli te 2 setki tak "daja rade" to mysle, ze mozna jak na poczatek powalczyc z chinczykami ;) powiedz mi jeszcze drogi przyjacielu jak to jest z tym czesto omawianym problemem zroznicowanej temperatury barwowej tych swiatel ? czy faktycznie jest z tym problem ?

GrZeCh
14-09-2005, 23:42
a bym na Twoim miejscu kupil jedna uzywana lampe Elfo ze starszej serii E 500 Ws. Da sie taka kupic za jakies 650 zł.

mowisz o lampie takiej jak na tej aukcji:

http://allegro.pl/show_item.php?item=57875994

bo tutaj cena 980 zl i nie zostala minimalna osiagnieta ..

Gamling
14-09-2005, 23:48
Tak to dokladnie taka lampa tylko ze na tej aukcji bardzo droga. Tutaj (http://groups.google.pl/group/pl.rec.foto/browse_thread/thread/823725585751c7f1/6ba5ebc9018faec6?lnk=st&q=elfo+sprzedam+group:pl.rec.foto&rnum=1&hl=pl#6ba5ebc9018faec6) masz link do ogloszenia na pl.rec.foto z dobra cena za te same lampy.

GrZeCh
14-09-2005, 23:57
wielkie dzieki .. napisalem juz na maila do autora .. a jak to jest z uzywanymi lampami? Nie ma strachu? Dopiero poczolbym wysad jak by mi siadla po paru dniach uzywania ;)

Czornyj
15-09-2005, 05:46
Ja używam moich strupieszałych Elfo 500 od dobrych kilku lat w charakterze "latającego studia" - są straszliwie poobijane, bo robie zdja w hipermarketach, wiec lampy sporo jeżdżą w bagażniku gdzie czasem sobie polatają - mam dość hardkorowy styl jazdy. Jedna zaliczyła raz glebe i po powrocie z serwisu zmniejszanie mocy błysku przestało mieć wpływ na siłe światła modelującego, pozatym Noł problemo.

pebees
15-09-2005, 07:47
robie zdja w hipermarketach
A co Ty tam fotografujesz? Bo w większości to jest zakaz fotografowania ;-)

sailor
15-09-2005, 10:03
Ja bym na Twoim miejscu kupil jedna uzywana lampe Elfo ze starszej serii E 500 Ws. Da sie taka kupic za jakies 650 zł. Do tego uzywany statyw (jakies 100 zł) i na poczatek parasolka, kosztuje jakies grosze. Jak bedziesz mial wiecej pieniedzy to dokupisz softboxa czy druga lampe. Polecam Ci Elfo bo taki sprzet daje duzo wieksze mozliwosci niz FUNy przy ktorych szybko zobaczysz ze Cie ograniczaja i trzeba bedzie je sprzedac, chocby ze wzgledu na moc.

super .. kupujemy jedna lampe .. i pytanie ... co z nia mamy zrobic przy zalozeniu ze na druga zbyt predko nie bediz enas stac .. polozymy do szafy i czekamy czy robimy wylacznie zdjecia "artystycze". owszem zestaw setek funsportowych jest po jakims czasie niewystarczajacy ale .. to sa DWIE lampy .. i gwarantuje ci ze dwiema setkami da sie zrobic wiecej niz jedna 500tka :) trzeba mierzyc sily na zamiary .. ja z racji kosztow i awari czesci sprzetu od dluzszego czasu fotografuje na 2-3 funsportowych setkach i jakos zdjecia daja rade .. przynajmneij tam mi sie wydaje.. owszem .. nie pogniewal bym sie za zestaw 8 elinchrome'ow 1200ws z pelnym osprzetem .. ale trzeba focic tym co sie ma a wybierac to co daje najwieksze mozliwosci rozwoju. tyle mojego zdania w tym temacie.

Czornyj
15-09-2005, 10:19
A co Ty tam fotografujesz? Bo w większości to jest zakaz fotografowania ;-)
Ja natomiast mam nakaz :lol:

Gamling
15-09-2005, 10:27
super .. kupujemy jedna lampe .. i pytanie ... co z nia mamy zrobic przy zalozeniu ze na druga zbyt predko nie bediz enas stac .. polozymy do szafy i czekamy czy robimy wylacznie zdjecia "artystycze". owszem zestaw setek funsportowych jest po jakims czasie niewystarczajacy ale .. to sa DWIE lampy .. i gwarantuje ci ze dwiema setkami da sie zrobic wiecej niz jedna 500tka Smile trzeba mierzyc sily na zamiary .. ja z racji kosztow i awari czesci sprzetu od dluzszego czasu fotografuje na 2-3 funsportowych setkach i jakos zdjecia daja rade .. przynajmneij tam mi sie wydaje.. owszem .. nie pogniewal bym sie za zestaw 8 elinchrome'ow 1200ws z pelnym osprzetem .. ale trzeba focic tym co sie ma a wybierac to co daje najwieksze mozliwosci rozwoju. tyle mojego zdania w tym temacie.


To jest Twoje zdanie. Ja uwazam ze na poczatek jedna lampa wystarczy. Mozna przeciez dodac do tego blende i przy fotografowaniu ludzi jest juz ok. Co prawda nie oswietli sie tla (ale tego Funsportami tez raczej nie zrobisz bo za slabe) i nie bedzie mozliwosci kontrowego oswietlenia. Ale nie wszystko trzeba miec od razu. Oczywiscie przy jakichs ambitniejszych planach lub przy probie zarabiania na fotografii to za malo. Ale przynajmniej jak bedzie potrzeba zakupu lepszego sprzetu to nie bedzie problemu co zrobic z tym juz wczesniej kupionym. Po prostu latwiej jest sie z czasem rozwinac kupujac jedno w miare przyzwoite Elfo.

sailor
15-09-2005, 11:49
alez oczywiscie ze to moje zdanie. jak kazdy moj post wypowiedziany na forum

jedno przyzwoite elfo kosztuje ok 1200pln. sama lampa. owszem mozna korzystac z blend, nie doswietlac tla i po co sumie na m kontra... mozna nawet dojsc do wniosku ze po co nam lampa. 1 lampa daje bardzo ograniczony zestaw mozliosci. technicznie oczywiscie bo nie o kreatywnosci tu moimy. dwie lampy to wzrost mozliwosci o kilkaset procent. z trzema, czterema mozna zrobic (prawie) wszystko. przy wiekszej ilosci juz tyko doskonali sie detale.

a co zrobic ze starymi lampami jak sie dokupi nowe? wykorzystac jako kontry, jako tlo, jako punktowki .. uwierz mi chcialbym miec taki probelm ze kupie sobie dodatkowe lampy i nie wiem co zrobic z wczesniejszymi :D

owszem zakup systemu elfo/markoflash czy daj boze bowens lub elinchrome to swietne rozwiazanie ... pytanie tylko czy bedzie si emialo na to kase zeby w to zainwestowac.. to tak jak kupic jedno kolo mercedesa .. super wyglada i nawet czasem da sie wykorzystac .. ale kiedy bedzie nas stac na cale auto.

reasumujac .. 1x200ws + 2x100 funsporta plus parasolki/softy/statywy kosztuje tyle co 1 lampa elfo 500ws ze statywem i softem. stawiam w zaklad skrzynke tequili ze zestawem funsporta ladniej doswietle zdjecie. przyjmujesz? :D

GrZeCh
15-09-2005, 17:58
a jak sie ma do tych lamp SB800?

sailor
16-09-2005, 11:27
a jak sie ma do tych lamp SB800?

inna liga i inne przeznaczenie ... sb800 niejest typowa lampa studyjna choc z opcja clsa ma niesamowite mozliwosci :)
jezeli wezmiesz kilka sb800 postawisz na statywach doczepisz parasolki czy powbawisz sie w skonstruowanie do ego akcesoriow to masz mobilne male studio z bardzo zaawansowanym pomiarem swiatla :)

GrZeCh
16-09-2005, 12:39
bo jedna SB800 juz mam i zastanawiam sie czy nie mozna by bylo jej wykrozystac jakos do doswietlania .. czy moze zamiast kupowac lampy studyjnej zainwestowac w druga SB800? .. qrde duzo tych mozliwosci .. jakos narazie znajomy mnie przekonal do kupienia lampy CY200K z softboxem

eclipse
18-09-2005, 21:03
no, ja sie juz w sumie zdecydowalem na oferte tej tak czesto wysmiewanej (przez ludzi ktorzy nigdy jej nie widzieli) chinszczyzny ;) cale szczescie, ze jest spoooooooooro ludzi, ktorzy tej chinszczyzny uzywaja i ich zdanie liczy sie najbardziej :> thx sailor ;)

ostatecznie zdecydowalem sie na ponizszy zestawik:

1 x Lampa 500Ws
2 x Lampa 400Ws

2 x Statyw W807
1 x Statyw W501 (zuraw)

1 x Softbox 90x120 SET (z maskami)
1 x Softbox 60x90 SET (z maskami)

1 x Snoot + plaster miodu
1 x Wrota + filtry + plaster miodu
1 x Czasza

do tego mam od dawna dwie zarowki blyskowe ktore obecnie pojda na tlo ;) a ze mimo wszystko takie gowna daja rade to niektorzy wiedza, z reszta, pewnie nie tylko ja umieszczalem na forum jakies fotki z uzyciem tych wlasnie zaroweczek, a jesli nie beda dawac rady to mam jeszcze sabinke ktora tez pewnikiem da sie uzyc...

w tym tygodniu zestawik bedzie u mnie, wiec jak juz podlacze i opstrykam moja najblizsza rodzinke to wrzuce tu link do "efektow" lacznie z fotka konfiguracji ;)

Gelo5
18-09-2005, 21:03
A ja zapytam z innej beczki.
Co sądzicie o lampachALIEN BEES (http://www.alienbees.com/flash.html) , na forum Freda Mirandy (http://www.fredmiranda.com/forum/topic/144181/0) praktycznie wszyscy używają tych lamp.Sam się zastanawiam nad ich zakupem w USA.Cena jest "akceptowalna".

Czornyj
18-09-2005, 21:14
Obawiam sie, że w Polsce mało jest ludzików, którzy mają zielone pojecie nt. tych wynalazków - sam słyszałem na forach o AB, ale na oczy (a co ważniejsze na cordzie) tego nie widziałem (nie miałem).

Gelo5
18-09-2005, 21:18
No to będę pierwszy.
Podzielę się wrażeniami i zdjęciami jak zakupię.

Robert S.
19-09-2005, 12:29
jakos narazie znajomy mnie przekonal do kupienia lampy CY200K z softboxem
Jedna rzecz mnie zaskoczyła w tych lampach.....na zdjęciach na FunSport posiadają dość rozbudowany tylni panel. Na eBay znalazłem te same lampy ze zdjęciami całości (tył widoczny z całym bokiem lampy) i muszę przyznać, że nie wygląda to rewelacyjnie....jedno pokrętlo i dwa przełączniki :shock: Czy sie w końcu obsługuje te wszystkie funkcje, jakie wg FunSport ta lampa posiada :?: Nie wiem, czy nie lepszy okazałby się zestaw lamp Cyfra Flash 350 Ws firmy MarkoFlash :D Normalnie zachorowałem na ten zestawik :mrgreen: Dwie lampy 350 Ws + dwa statywy + dwie parasolki + dwie czsze na lampy + wyzwalacz lamp w podczerwieni + torba na cały zestaw (mieszcząca wszystkie te elementy) za 2300zł :!: Uważam, że to niezła cena, a firma też ma swoją pozycję na rynku. Co myślicie o tych lampach? Taki zestaw z pewnością wystarczy do większości zastosowań :mrgreen: później można kupić jakąś lampę 500Ws i gotowe :D zestaw jak marzenie. Myśle, że lepiej na tym wyjdziesz niż na ofercie Fun Sport

GrZeCh
19-09-2005, 15:32
Jedna rzecz mnie zaskoczyła w tych lampach.....na zdjęciach na FunSport posiadają dość rozbudowany tylni panel. Na eBay znalazłem te same lampy ze zdjęciami całości (tył widoczny z całym bokiem lampy) i muszę przyznać, że nie wygląda to rewelacyjnie....jedno pokrętlo i dwa przełączniki Shocked Czy sie w końcu obsługuje te wszystkie funkcje, jakie wg FunSport ta lampa posiada Question

tak wiec przyjrzalem sie sprawie i masz racje .. zdjecie tylnego panelu CY200K ma taki adres:

http://funsports.pl/uzytki/cy600k_panel.jpg

co wnioskujac po nazwie pliku graficznego tylni panel CY600K. Identycznie sie sprawa ma z lampa CY200

prawdziwe zdjecie panelu tylnego CY200K mozna znalezc chociazby tutaj:

http://img15.allegro.pl/photos/400x300/59/5970/597063/59706329_1

Lolas
19-09-2005, 15:36
Panowie, stoi kolo mnie lampa CY200K i ma tyl dokladnie taki jak na zdjeciu:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.funsports.pl/uzytki/cy600k_panel.jpg)

Ta druga fota, to zapewne wczesniejsza wersja tej lampy...

eclipse
19-09-2005, 16:04
jest dokladnie tak jakmowi Lolas, na ebayu sa stare wresje tych lamp, teraz wygladaja one tak jak Lolas pokazal i maja takie funkcje o ktorych pisze Funsport

Robert S.
19-09-2005, 16:28
OK, czyli sprawa rozwiązana :D A ja doszukiwałem się w tym jakiejś intrygi 8) Chciałem jeszcze raz ponowić moje pytanie- co sądzicie o ty zestawie lamp od MarkoFlash, o którym wcześniej pisałem :?:

suslaw
07-11-2005, 19:17
w tym tygodniu zestawik bedzie u mnie, wiec jak juz podlacze i opstrykam moja najblizsza rodzinke to wrzuce tu link do "efektow" lacznie z fotka konfiguracji ;)

Opstrykałeś się dostatecznie :wink: Ciekawi jesteśmy Twoich odczuć...